Şimdi Ara

Elektrikli Cam Seramik Ocak Tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
1
Favori
18.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: TUĞRUL 37

Bu mesaj silindi.

20 yıldır AYNI pozisyonda bir adım ilerleyemeden çalışmanızdan yola çıkarak kimin cahil olduğu açıkça belli oluyor. İki tornavida bir pense kullanmakla usta olunmuyor. Değil 20 yıl 200 yıl çalışmış olsanız bile elinizde diploma olmadığı sürece rütbeniz belli. Ben Bilgimle, yeteneğimle, el becerimle ve tecrübemle sizi suya götürür susuz getiririm lakin siz ona bile değmezsiniz. Konu sahibi arkadaşın da dediği gibi tartışma münakaşa güzel bir şeydir, yapabilene becerebilene... kendisinden de bir kez daha özür diliyorum böyle bir tartışmayı görmek zorunda kaldığı için.

Bu da size son cevabımdır. Artık ne derseniz diyin sizi kaale alıp cevap vermeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 20 Mart 2021; 20:31:11 >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    Çok yüksekten geliyorsun dostum , aynı pozisyonda olduğumu nereden biliyorsun ,bunuda bilemedim. Ülkenin en büyük şirketlerinden birinde tekniker olarak çalışıyorum. Birine bişey dememeden profiline bakarsın bundan sonra .

Kendinden menkul biri için diploma önemli olması normal.
    Diploma ile olan o meşhur sözü bilirsiniz onu yazmayacağım ,sebep seviyeyi korumak için.
  • TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

güzel konuyu mahvettiğin için teşekkür ederim! sorduğuma soracağıma pişman ettin, lütfen git...!

madem bu kadar bilgilisin selenoid valf nasıl çalışır diye ezbere konuşmaktansa araştır. 1.45 den sonra izle, enerji gelmediğinde akışın durducağını iç parçalarına kadar anlatıyor. Daha fazla çok bilmişlik yapma...

birde ingilizcesini buldum, belki bizi cahil görürsün gavurlar bunu yapar dersin diye,

@K-E-N-A-N kusura bakma senide yormuş olduk...

• cobra11_38 C kullanıcısına yanıt
    Google dan araştırırsan yanılırsın,normalde selonoid enerji altında çalışır. Enerji kesildiği zaman kapatır. Yüzlerce kullandığım malzeme.
    Çok araştırmak istersen doğalgazda kullanılan selenoid valfi araştır.

Bizim bahsettiğimiz doğalgaz tesisatına bağlı olan selenoid valf ,gaz dedektörü ve deprem sensörü tetiklediği zaman kapatır. İstersen yangın algılama ilede kapatırsın. Bendede var ,elektrik kesildiği zaman kapanmaz,gaz algıladığı zaman kendini kapatır.

Hâlâ araştır diyorsun, kullandığım malzemeleri araştırmaya gerek varmı,birde başkasının lafını çok önemseme yanıltır seni ,sizden özür bekliyorum.
    Birdaha da yazmayacağım .
  • TUĞRUL 37 kullanıcısına yanıt

iyi olur bay bilmiş...

• cobra11_38 C kullanıcısına yanıt
    Tükürdüğümü yalamam diyorsun.

Sen git yıllarca çalış makinelere valf tak , sonrada gelsin biri adını yeni duyduğu malzemeyi yotubeden link atsın , birşeyler kanıtlamaya çalışsın. Vaybe mevzuya bak.
    Nerenle okudunda bay bilmiş diyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra11_38

güzel konuyu mahvettiğin için teşekkür ederim! sorduğuma soracağıma pişman ettin, lütfen git...!

madem bu kadar bilgilisin selenoid valf nasıl çalışır diye ezbere konuşmaktansa araştır. 1.45 den sonra izle, enerji gelmediğinde akışın durducağını iç parçalarına kadar anlatıyor. Daha fazla çok bilmişlik yapma...

birde ingilizcesini buldum, belki bizi cahil görürsün gavurlar bunu yapar dersin diye,

@K-E-N-A-N kusura bakma senide yormuş olduk...

Estafurullah hocam. Benim demek istediğim artık çoğu evde gaz sayacından sonra gaz alarmına bağlı solenoid valf bulunuyor ve kaçak durumunda alarm valfin enerjisini keserek gazın kapanmasını sağlıyor.

Bu zatta elektrik kesilince elektrikli ocak iptal olur ama gazlı ocak iptal olmaz diyince, elektrik kesilince çoğu evde bulunan bu valf enerji alamayacağı için kapanıyor Ocak yine iptal oluyor demek istemiştim fakat kendisi değişik bir canlı. Bizzat evimde bulunan ve elektrik kesilince kapanan valfin, elektrik kesilince kapanmayacağını idda ediyor. Bahsettiği valf sistemi endüstriyel uygulamalarda kullanılan mikroişlemci kontrollü servo valf fakat onun adını bile duymadığından eminim.

Bu zatın profilini incelerseniz aşağılık kompleksine kurban gittiğini ve okumuş insanlara nasıl nefret kustuğunu görebilirsiniz. Konunuz daha fazla kirlenmesin diye kendisine özel mesaj atıp iletişim kurmaya çalıştım ancak o kadar ezik psikolojisi yaşıyor ki durduk yerde benim mühendisliğimden beyin kapasiteme kadar laf etti kendisi. İlginç bir vaka  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Mart 2021; 18:32:8 >

Gazlı ocak kullanmıyorum diyordun, merkezi sistem evde oturuyorum diyordun , şimdi gaz kesiliyor diyorsun. Bir karar verde ona göre konuşalım.

Benim profilim açık saklayacağım bişey yok,seninki kapalı .Sende açta bakalım nasıl zat ile müşerref olduğumuzu . Hâlâ yüksetten geliyorsun.

Bu mevzu çok gereksiz uzadı.Daha öncede söylediğim gibi ,senin dediğin gibi olsun. Konu kapansın. Sana uyarmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUĞRUL 37

Gazlı ocak kullanmıyorum diyordun, merkezi sistem evde oturuyorum diyordun , şimdi gaz kesiliyor diyorsun. Bir karar verde ona göre konuşalım.

Benim profilim açık saklayacağım bişey yok,seninki kapalı .Sende açta bakalım nasıl zat ile müşerref olduğumuzu . Hâlâ yüksetten geliyorsun.

Bu mevzu çok gereksiz uzadı.Daha öncede söylediğim gibi ,senin dediğin gibi olsun. Konu kapansın. Sana uyarmı.

Arkadaş hasta mısın nesin ya mahalle karıları gibi laf ebeliği yapıyorsun. Ben nerede gazlı Ocak kullanmiyorum dedim? Artık toplu konut projelerinde sıcak suyu ve ısıtmayı merkezi yapıyorlar eve de doğalgaz sokmayıp elektrikli ocak kullanıyorlar dedim. Evimin de ısınması merkezi sıcak suyu doğalgaz şofbeni ile yapıyoruz Ocak ta doğal olarak doğal gazlı ve proje yapılırken gaz alarmı ile buna bağlı gaz valfi de kuruldu geri zekalı mısın nesin lan neyi anlamıyorsun? Karı gibi laf çeviriyorsun burada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 21 Mart 2021; 18:59:5 >

Sana konuyu kapatalım dedim ,bide özelden parmak işareti yapmış it herif.
  • Cam ocak almayın patlıyor
  • Konu başlığına denk gelince baştan sona tüm yazılanlara göz attım. Ancak kafamdaki sorunun cevabını bulamadım. 2014 yılında almış olduğum evimde seramik cam Frank'e ankastre set vardı ve bu zamana kadar iyi kötü kullandım. 3-4 sene önce bir gözü bozulunca servis çağırdım 400 TL ye yakın bir masraf çıktı yaptırdım. İki sene önce ocağın başka bir gözü bozulduğunda idare ettim bir şekilde ve ancak bu sene 2 ocak gözü de bozulunca ne kadar masraf çıkartır diye bir araştırma yaptım. Geçen sene 850 istemişler aynı sorunda, malum bu sene dolar bazlı parça istendiğinden 1000 TL yi geçecek, ocağı değiştirmek bana daha akıllıca görünüyor. Seramik cam ocak tavsiyesine şiddetle ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe olarak 3500 TL ye kadar çıkabilirim. Frank'e istemiyorum hem parça hem servis iyi değil.. Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: minteka

Konu başlığına denk gelince baştan sona tüm yazılanlara göz attım. Ancak kafamdaki sorunun cevabını bulamadım. 2014 yılında almış olduğum evimde seramik cam Frank'e ankastre set vardı ve bu zamana kadar iyi kötü kullandım. 3-4 sene önce bir gözü bozulunca servis çağırdım 400 TL ye yakın bir masraf çıktı yaptırdım. İki sene önce ocağın başka bir gözü bozulduğunda idare ettim bir şekilde ve ancak bu sene 2 ocak gözü de bozulunca ne kadar masraf çıkartır diye bir araştırma yaptım. Geçen sene 850 istemişler aynı sorunda, malum bu sene dolar bazlı parça istendiğinden 1000 TL yi geçecek, ocağı değiştirmek bana daha akıllıca görünüyor. Seramik cam ocak tavsiyesine şiddetle ihtiyacım var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçe olarak 3500 TL ye kadar çıkabilirim. Frank'e istemiyorum hem parça hem servis iyi değil.. Teşekkürler..

Benimde yarı yolda kalmayacak bir seramik cam ocak tavsiyesine ihtiyacım var. Önerilerinizi bekliyorum.

• minteka M kullanıcısına yanıt

Hocam selamlar, hangi marka model seramik Ocak aldınız acaba? Ben de yeni evime doğalgaz tesisatı çektirecegim ama mutfakta elektrikli ocak kullanmak istiyorum (mevcut evden alıştığımız için)

• Elektrikli ocak alacaksanız hem konuyu canlandırmak hem de bilgi vermek istedim. 3-4 aydır #Kumtel'in 4 göz elektrikli ocağını kullanıyorum ve hiç memnun değilim.. Gelen elektrik faturası öyle abartılacak ölçüde değil. Neredeyse tüp gaza eş bir fatura geliyor ancak bu ocakta yüksek harlı ateş gerektiren şeylerde sorun yaşıyoruz. Örneğin kızartma yapacağınızda ocak sık sık kendini korumaya alıp 10-15 sn kapattığında ısı düşüyor ve süreklilik arz etmiyor böyle olunca da zevkle bir Patates kızartamıyorsunuz. Diğer markalarda da böyle mi bilemiyorum ama bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim. Sırf kızartmalar için artık küçük tüp bulundurmak zorunda kaldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mokok0 -- 21 Aralık 2022; 11:25:2 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.