Şimdi Ara

Elektrik tüketimleri hakkında.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Normalde 4 kişilik bir aileyiz. Ancak eşim ve çocuklarım 1 aydır tatilde olduğundan dolayı evde yalnızım. Sabah 7 de çıkıyorum akşam 8 de eve geliyorum. Elektrik faturası geldi 97 tl. Evde olmadığım halde çok yüksek gelince konuyu araştırmaya başladım.
    Tarifem şu anda gece gündüz eşit.
    Birim fiyat 0.30927771 tl
    El.da.bed 0.18232556 tl + vergiler

Gündüz evde sadece buzdolabı çalışıyor. Sabah evden çıkarken elektrik saatini ölçtüm.7 de. Akşam 7.30 da geldiğimde tekrar ölçtüm. Gündüz fark 1.056 kw. Puant fark 0.403 kw.
    Yani buzdolabım(11 yıllık Arçelik) 12 saatte 1.459 kw enerji tüketmiş. Güne vurduğunda neredeyse 3 kw denk geliyor.
    İnternetten yeni nesil buzdolabı tüketimlerine baktım. A++ günde sadece 0.5 kw harcıyor. B sınıfı ise benimkinin yarısı kadar.
    Sonuç olarak gelen faturanın 50 tlsi buzdolabı imiş. Çok yüksek buluyorum.
    Dün akşam da masaüstü Bilgisayarımı gece açık bıraktım 10 saat boyunca buzdolabı hariç başka hiçbir enstrüman açık değildi modem hariç o da 1.4 kw yakmış. Bu veri bir bilgisayar için normal midir. Nolcak bu elektriğin hali??

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• İsterse A++++++++ olsun bizim ülkede işe yaramaz her gün zam geliyor
  • 54 tl tüketim bedelimiz var gelen fatura 100.Yani 46 tl vergi ödüyoruz yazık rezillik cidden

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sende sıkıntı yok ülkede problem
  • 103 lira fatura gelmiş, 30,87 lirası dağıtım bedeli, 1,05 lirası TRT payı, 15,77 lirası KDV, 0,53 lirası Enerji fonu, 2,63 lirası ETV(ne ise). Sen hesapla şimdi. Gelecek aydan itibaren faturalarda ayrıntılı bilgilerde yer almayacak dağıtım bedeli vs diğerleri. Vatandaş okuyup sinirlenip küfür etmeyip günaha girmesin diye.
  • valla bize de 8-10 lira zam gelmiş ama fiyatlardan değil tüketim 10-20 kw artmış nasıl oluyorsa 90 kw yakarken 108-110 kw tüketim yapmaya başlamışız nasıl oluyorsa anlamadım belki haftada 2 kez banyo yaptığım içindir kombi yanıyor ya
  • Bu ay ki faturayi bende anlamadim. 515 TL geldi bize de.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.