Şimdi Ara

Ekşi sözlük'teki elemanın açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu sene ygs'ye girmiş bir öğrencinin, yani benim, samimi olmasına çalışacağım bir itirafım. bilmiyorum nasıl yüzüm tutacak bunları söylemeye, özellikle de sınava girmiş diğer adayların da bu satırları okuma ihtimali olduğunu bilerek. ancak biliyorum ki söylemediğim her saniye beni içeriden kemirecek, hasta edecek. o yüzden ne pahasına olursa olsun anlatıyorum.

aslında çok koyu bir müslüman olduğum söylenemez, cuma ve bayram namazlarına giderim, ramazan'da oruç tutarım, müslümanlık budur benim için. bu sene bitirmiş olduğum lisenin pek çok öğrencisi için de bu durum böyledir. bu nedenle birdenbire bu sene okulumuzda peydah olan ve ekşi sözlük tabiriyle şakirt denilen tiplerin okulumuzda peydah oluvermesini ve bizimle arkadaşlık kurmaya çalışmalarını hoş karşılamadık. niyetlerinin ne olduğunu anlayana kadar.

bu çocukların içinde koray adlı bir çocuk vardı. kısa boylu, adeta bir kanaat önderi havasında bir yürüyüşü olan, insanın kanının asla ısınamayacağı tiplerden. bizimle hep arkadaşlık kurmaya çalışır, sohbetlerimize katılır, ancak kağıt oyunlarımızdan uzak durur, bunların doğru olmadığını bize telkin ederdi. gel zaman git zaman, biz kendisine biraz soğuk dursak da hemen hemen bütün toplantılarımıza katılır her lafın ortasına atlar oldu. bu toplantılardan birinde, yine bizim yolumuzun yol olmadığını anlatırken, bir arkadaşım ona şöyle seslendi:

- bizimle alıp veremediğin nedir senin dostum ha? bizim kimseye zararımız yok, görüşlerini kendine sakla.

bunun üzerine koray hiddetlendi ve şu sözler döküldü ağzından:

- anlaşıldı, siz güzellikle yola gelmeyeceksiniz. o zaman size bunları söylemek elzem oldu. eğer bundan sonra benim dediklerimden ve hocaefendinin gösterdiği yoldan ayrılmaz ve başkalarına da bu yola çekerseniz, size ygs'de büyük yardımım dokunur.

öncelikle inanmadık ve güldük. fakat cemaatin gücünü az çok biliyorduk. gözlerimizdeki tereddütü gören koray gülümsedi ve şunları söyledi:

- yarın benden direktifleri alacaksınız. sınavdan bir gün önce de size soruları çözmenize yarayacak bir algoritma vereceğiz. hayırlı günler arkadaşlar. eğer burada konuşulanları başkası duyarsa yanarsınız.

diyerek odayı terk etti. aramızda tartıştık ve bir denemeye karar verdik. o günden sonra hak yolundan ayrılmadık, her söyleneni yaptık. sınav günü de giderek yaklaşmıştı. sınavdan bir gün önce gece üç civarlarında hepimizin telefonu çaldı ve adını veremeyeceğim bir dersanede toplanmamız istendi. orada bir adam bize mod medyan nedir, nasıl hesaplanır gibi şeyler anlattı ve bir örnekle bunu nasıl kullanacağımızı açıkladı. önce inanamadım, ilk bir kaç soruyu çözerek yöntemi test ettim ve doğru olduğunu büyük bir şaşkınlıkla gördüm. bütün matematik sorularını bu şekilde bir kaç dakikada çözdüm ve tüm sınavı da 1.5 saat gibi bir sürede bitirdim. ancak, sınavdan çıktığımdan beri içim hiç rahat değildi ve buraya yazıp içimi dökmeye karar verdim. ne olursa olsun artık.

Aynen bunu yazmış arkadaşlar.İlginç geldi.Doğru mu yanlış mı bilemem

• Şizofreni herhalde arkadaş.Biraz hayal dunyasındakileri dısa aktarmıs gozukuyor

• vallahi tüm gençliğin sağlığını bozdu bu olay. herkeste bir Inspector Gadget tribi. Ne oluyoruz lan!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gang Starr

vallahi tüm gençliğin sağlığını bozdu bu olay. herkeste bir Inspector Gadget tribi. Ne oluyoruz lan!!
    Valla öyle Dikkatimi çekti hikaye,inandığım için değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat20

Valla öyle Dikkatimi çekti hikaye,inandığım için değil

Alıntıları Göster
    çok pis sallamış

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopat53

çok pis sallamış

Alıntıları Göster
    bu adam ne zaman ölecek lan
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimsinsennn

bu adam ne zaman ölecek lan

Alıntıları Göster
    o kadar dedim koray'a yayma bu kadar diye ama işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

Alıntıları Göster
    Başına "Bak kardeşim" ekleseymiş daha bi hoş olurmuş yazı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orkunby

Başına "Bak kardeşim" ekleseymiş daha bi hoş olurmuş yazı.

Alıntıları Göster
    bu mesaj hikaye. yazan arkadaş da trol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Güntülü

bu mesaj hikaye. yazan arkadaş da trol.

Alıntıları Göster
    Cin City fiminden kopmuş gelmiş... demek isterdim ama kalite yok, 3.sınıf Amerikan filmi gibi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caneker

Cin City fiminden kopmuş gelmiş... demek isterdim ama kalite yok, 3.sınıf Amerikan filmi gibi olmuş.

Bence kurgu fena değil,anlatımını güçlendireceğine güvendiğim için evet diyorum
  • quote:

koray a yanlış algoritma verdim hepsi yanlış , doğrusu bende ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin07

quote:

koray a yanlış algoritma verdim hepsi yanlış , doğrusu bende ..

Alıntıları Göster
    kopya iddialarından milletin beyni sulandı

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Green35

kopya iddialarından milletin beyni sulandı

Alıntıları Göster
    bu yazılanı ihbar kabul edip hakkında soruşturma açmazlar umarım şaka mahiyetli yazılan bişeyse artık ne olur bilemem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnrbK

quote:

Ben hayır diyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzgunner23

quote:

quote:

Ben hayır diyorum..

Alıntıları Göster
    kurgu ve akıcılık gayet güzel

• quote:

Orijinalden alıntı: logarkapağı

kurgu ve akıcılık gayet güzel

Alıntıları Göster
    3 hayırla seni uğurluyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: OgzTonY

quote:

quote:

Ben hayır diyorum..

O halde 1 evet 2 hayır ile uğurluyoruz arkadaşı..Benim güvenim var,yeni hikayeleri ile bekliyoruz efenim ..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OgzTonY

quote:

quote:

Ben hayır diyorum..

O halde 1 evet 2 hayır ile uğurluyoruz arkadaşı..Benim güvenim var,yeni hikayeleri ile bekliyoruz efenim ..

Alıntıları Göster

• quote:

Orijinalden alıntı: Adnan Payne

Alıntıları Göster
    başlarında öğretmen sıfatı ya da rumuzu olan kişilerin yazışmaları var bu linkte.
    Tarihler sınavdan bir kaç gün önce ve öğrencilerinin kendilerini arayıp mod medyan nedir diye sormalarını yazmışlar oraya.

http://groups.google.com/group/tmoz/browse_thread/thread/c9a3157f5c30dc40/1c94e0b802867cc2

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.