Şimdi Ara

EKRANIM DONUYOR!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
644
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet ekranım donuyor… Diyeceksiniz ki şimdi arkadaş bu soru bin defa soruldu neden forumlarda arama yapmadın da hemen sordun… Hayır arkadaşım arama yaptım fakat benim donmam biraz farklı nasıl mı şöyle, hemen izah edeyim…

Normal sörf yapıyorum, msn açık, winamp açık müzik dinliyorum, internet Explorer da açık Explorer da açık yani klasörlerimde de geziyorum birden pat diye donup kalıyor ekranım! Bu donmaya rağmen Alt+Tab yöntemi ile açık olan;
    Msn görüşme pencereleri, İnternet Explorer Sayfa ve Tabları, Explorer yani klasörler arası gezintiler vs… bunlarda dolaşabiliyorum, masa üstüne kesinlikle dönemiyorum en son hangi sayfaya baktıysam o donmuş bir şekilde kalıyor, bunun yanında alt çubuk da donuyor!… (Bu genelde İnternet Explorer’ı kapattığımda, çarpıya basarak yada alttan kapattığımda, klasör gezgini Explorer’ı kapattığımda oluyor…)

Sonra ALT+TAB ile seçtiğim sayfa öne çıkıyor onu görüyorum sonra masaüstüne dön dediğimde yada bunu aşağıya düşürmeye çalıştığımda önümde olan sayfa donuyor, CTRL+ALT+DELETE yapıp o açık pencereyi kapatmak istediğimde ise o kapanıyor görev yöneticisinden kapandığını görebiliyorum fakat pencere donuk bir şekilde önümde kalıyor yine ALT+TAB ile gezinebiliyorum… Kısacası bilgisayar ‘’RESET’’ dışında bir çözümü olmayan bir biçimde kilitlenmiyor. Yeniden Başlatabiliyorum, kapatabiliyorum, oturumu kapatabiliyorum, oturumu kapatıp tekrar açtığımda düzeliyor.

CTRL+ALT+DELETE ile ekran donduğunda çalışmakta olan programları tek tek kapatıyorum fakat düzelme olmuyor…

Güncellenmiş Awast Antivirüs, Güncellenmiş Ad-Aware, Güncellenmiş Xoft Spy ve Güncellenmiş Spye Doctor ile tarama yaptırdım çıkan virüs, Truva atı vs… alayını sildim herhangi bir düzelme yok maalesef…

Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir tam bir kilitlenme olmadığı, oturum kapatıp tekrar windowsa geldiğimde düzelebildiği için direkt olarak donanım diyemiyorum, format da atmak istemiyorum düzenimi kurmam zor oluyor çok program kullanıyorum…
    Önerilerinizi bekliyorum…

Pc Özellikleri:
    Asus Amd Anakart (işlemcime göre)+ On Board Ses Kartı
    Amd Sempron 2400+ işlemci
    768 DDRAM
    128 mb fx Nvidia Ekran Kartı
    120 Gb Sata Samsung Hdd + 20 Gb Seagate Hdd
    Lg Dvd Writter + Lg Cd Writter
    Canon MP150 Yazıcı + Tarayıcı + Fotokopi

• ya arkadasim ayni sorun bendede vardi, amd athlon kullanyorum bende program donuyo ve ekrand kaliyodo task manajer den kapatiyodum ama o sayfani görüntüsü gitmiyodu ,baslat veya baska yerlere gidebiliyodum ve atigim sayfalarda kapatmama ragmen görüntüleri kaliyodu ama ben reset yapmiydumda 10 15 dk kadar bekleyince kendiliginden düzeliyodu lakin sorunu tek biseyle cözebilmistim FORMAT evet istemedini yazmissin ama baska nasi olur bilmem , bende yazilacalari senin gibi merakla bekliyecem baska nasi olabilir....
  • Bunun birkaç nedeni olabilir;

RAMlerde sorun olabilir, RAMler sağlamsa slotlarını kontrol edin.
    Ekran kartında ya da AGP slotta sorun olabilir.
    Bir de aşırı ısınmasından kaynaklanabilir, ama biraz düşük bir ihtimal.
  • düsük ir ihtimal yazmissiniz ama benim bilgisayar cok isiniyodu sorun ondan olabilir cünkü ben 15dk kadar bekleyince düzeliyodu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nyg75

düsük ir ihtimal yazmissiniz ama benim bilgisayar cok isiniyodu sorun ondan olabilir cünkü ben 15dk kadar bekleyince düzeliyodu...

ısınmada donma vs olayları ile karşılaşıldığı çok sık oluyor
    fan ve donanımlarınızı özellikle(ekran kartı ve işlemciyi ) pislik ve tozlardan arındırın,
    işlemcide bireken tozlar bunlara neden oluyor
    kısacası tüm donanımları tozlardan arındırın, (fan vs de)
    termal macun u da yenileseniz iiy olacak
  • Arkadaşlar okudum üfledim geçti... İnanmayacaksınız ama öyle hiç bişey yapmadım ve yazdığımdan beri hiç olmadı :))

Windows Teması yüklemiştim onu kaldırdım,
    Ekran Kartını sildim baştan yükledim,
    100Mb'ye varan dosyaları explorer ile download ediyordum artık Download Manager kullanmaya başladım. Explorer'i yoruyordu kanımca...

Şu anda bir şey yok emmiler olursa tekrar size müracaat
  • wındows teması derken vista temasından bahsedıyorsun sanırım başta bunu belirtmiş olsan muhtemelen ondan kaynaklandıgı söyelenebilirdi
  • Temayı daha önceden kaldırmıştım problem devam etmişti. Önceki çözüm teşebbüslerimden birisi idi. Sorunun neyden kaynaklandı bilmiyorum çok nadir de olsa denk geliyorum. Bilgisayarım uzun süre açık kalıyor bazen yeniden başlatıyorum daha sorsunuz çalışabiliyorum. Uzun süre çalışmaktan da olabilir mi ortalama 18 saat kadar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ASIK_YEKiNi

Temayı daha önceden kaldırmıştım problem devam etmişti. Önceki çözüm teşebbüslerimden birisi idi. Sorunun neyden kaynaklandı bilmiyorum çok nadir de olsa denk geliyorum. Bilgisayarım uzun süre açık kalıyor bazen yeniden başlatıyorum daha sorsunuz çalışabiliyorum. Uzun süre çalışmaktan da olabilir mi ortalama 18 saat kadar...

kesinlikle çok çalışmaktan olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.