Şimdi Ara

EKRANDA ÇİZGİLER OLUŞUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim oyun oynarken,video izlerken,hatta facebook'ta dolaşırken bile ekranda beyaz yatay çizgiler beliriyor.Ekran kartının sürücüsünü kaldırdığım halde hala var.Birazdan tekrar yükleyeceğim.Çözümü nedir ?

• UP Arkadaşlar ekran kartım Amd hd 7850
  • SPPOWER S kullanıcısına yanıt
    yazılımsal değilde donanımsal arıza gibi eğer onboard ekran kartın varsa onunla dene
  • Vga girişini kullanıyorsan o kısımla biraz oyna sıkıntı girişte olabilr, değilse kartında problem olabilir. Arkadasın dediği gibi yazılımsal olduğunu zannetmiyorum ama imkanın varsa başka pc lerde deneyebilirsn
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metnkaya

Vga girişini kullanıyorsan o kısımla biraz oyna sıkıntı girişte olabilr, değilse kartında problem olabilir. Arkadasın dediği gibi yazılımsal olduğunu zannetmiyorum ama imkanın varsa başka pc lerde deneyebilirsn

Dvı'ı Vga'ya çeviriciyle kullanıyorum.'Biraz oyna' kısmını anlamadım.Ayrıca bundan birkaç gün önce işlemci soğutucu takmıştım,bir ilişkisi olabilir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPPOWER

quote:

Orijinalden alıntı: Metnkaya

Vga girişini kullanıyorsan o kısımla biraz oyna sıkıntı girişte olabilr, değilse kartında problem olabilir. Arkadasın dediği gibi yazılımsal olduğunu zannetmiyorum ama imkanın varsa başka pc lerde deneyebilirsn

Dvı'ı Vga'ya çeviriciyle kullanıyorum.'Biraz oyna' kısmını anlamadım.Ayrıca bundan birkaç gün önce işlemci soğutucu takmıştım,bir ilişkisi olabilir mi acaba?

kastettiğim dvı olayıydı aslında, çeviriciyle birlikte dışarıya fazla sarktığı için ekranda dalgalanmalar yaratıyor bende biraz yukarı kaldırınca düzeliyor, belki sende de işe yarar diye söyledim, işlemciyle ilgisi yok ama su soğutucunun boruları ekran kartına değiyor olabilir onları bir düzelt

• O çizgilerin ekran görüntüsünü almaya çalıştığınızda görünmüyorsa sorun donanımsaldır. Kablolarınızda sıkıntı olabilir. imkanınız varsa farklı kablo deneyin.
  • SPPOWER S kullanıcısına yanıt
    Kardeş selülozik tinerle temizlemeyi dene donanımsalsa eğer.. özelliklede gpu ve bellekleri
  • quote:

Orijinalden alıntı: akin495

Kardeş selülozik tinerle temizlemeyi dene donanımsalsa eğer.. özelliklede gpu ve bellekleri

Metnkaya'nın dediği gibi Vga çeviricisini yukarı kaldırdım biraz kurcaladım.Sorun geçmiş gibi görünüyor.Eğer tekrar başlarsa dediğin gibi yapacağım.Biraz yardımcı olur musun neyle nasıl temizleyeceğim =?
  • quote:

Orijinalden alıntı: axelfoly

yazılımsal değilde donanımsal arıza gibi eğer onboard ekran kartın varsa onunla dene

Kesinlikle katılıyorum sorunun donanımsal ekran kartına gelen voltaj yüksek veya düşük olabilir. VGA yada DVI kullanıyorsan girişleri bir kontrol et.
  • Kabloyu değiştirdim,çeviriciyi yukarı kaldırdım girişleri kontrol ettim nafile...Sorun çözülmedi.
  • UP Oyun oynarken çizgilerin print screen tuşuyla görüntüsünü almaya çalıştım ama paintte yapıştırınca görünmüyor...
  • quote:

UP Oyun oynarken çizgilerin print screen tuşuyla görüntüsünü almaya çalıştım ama paintte yapıştırınca görünmüyor...

Arkadaşım dediğim gibi sorunun donanımsal bir şeyleri değiştirmeden çözemezsin.
  • Görüntünün resmini eklemen mumkunmu ? Ekran Kartının RAM problemlerini anlatıyor bu sıkayetin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mjdtcyln -- 7 Şubat 2014; 17:27:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMisAte

quote:

UP Oyun oynarken çizgilerin print screen tuşuyla görüntüsünü almaya çalıştım ama paintte yapıştırınca görünmüyor...

Arkadaşım dediğim gibi sorunun donanımsal bir şeyleri değiştirmeden çözemezsin.

Neyleri değiştirmem gerekiyor???
  • Çok kişinin böyle ekranda çizgi problemleri var. Benimde başıma gelmişti. Nvidia Gpu'larda fırınlamanın işe yaradığı söyleniyor. Ama ben önermiyorum. Yenisiyle değiştir, senin için en sağlıklısı. ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLCKS -- 7 Şubat 2014; 19:15:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selo363

Çok kişinin böyle Ekran'da çizgi problemleri var. Benimde başıma gelmişti. Nvidia gpu'larda fırınlamanın işe yaradığı söyleniyor. Ama ben önermiyorum. Yenisiyle değiştir, senin için en sağlıklısı. ;)

Sorunun ekran kartıyla ilgili olduğu %100 mü?Eğer sorun ekran kartındansa garantiye götüreceğim.(En son seçenek)
  • quote:

quote:

Çok kişinin böyle Ekran'da çizgi problemleri var. Benimde başıma gelmişti. Nvidia gpu'larda fırınlamanın işe yaradığı söyleniyor. Ama ben önermiyorum. Yenisiyle değiştir, senin için en sağlıklısı. ;)

Sorunun ekran kartıyla ilgili olduğu %100 mü?Eğer sorun ekran kartındansa garantiye götüreceğim.(En son seçenek)

Kasanıza güç vermeden sadece monitörünüzü çalıştırınız. No signal uyarısında veya monitör açılırken logoda bir problem yoksa kesinlikle ekran kartınızda problem var.
  • quote:

quote:

quote:

Kasanıza güç vermeden sadece monitörünüzü çalıştırınız. No signal uyarısında veya monitör açılırken logoda bir problem yoksa kesinlikle ekran kartınızda problem var.

No signal uyarısında ne gibi bir problem olabilir ki ?

• Monitörde problem varmı test etmeni istedim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.