Şimdi Ara

Ekran kartının sıcaklıgı 78 -79 derece bu sıcaklık normal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.983
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sparkle 8800 gts 320 mb 320 bit ekran kartım var..

Değerleri:
    GPU clock : 646 mhz
    Memory : 842 mhz
    Shader : 1436 mhz

pc yaklasık 12 saattir açık oynadıgım oyunlar Rainbow six vegas race drive gird ve pes 2009 kartın sıcaklıgı 78 -79 derece bu sıcaklık normal mi?

yardımlarınızı bekliyorum..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• normal ;)
  • peqi pc 12 saat boyunca acık hayli hayli sistem ısnıor 8800 gts w elimi sürdüm 3 sn tutamadım.. fanlardaki dikkat cekici ses normal mi ve sesler pc devamlı acıkken sıcaklı derecesi düser mi yoksa fanla sıcaklıgın seyirini korurumu? ne yapmam gerek öneriniz nedir.?
  • quote:

Orjinalden alıntı: krm-iks

normal ;)

peqi pc 12 saat boyunca acık hayli hayli sistem ısnıor 8800 gts w elimi sürdüm 3 sn tutamadım.. fanlardaki dikkat cekici ses normal mi ve sesler pc devamlı acıkken sıcaklı derecesi düser mi yoksa fanla sıcaklıgın seyirini korurumu? ne yapmam gerek öneriniz nedir.?
  • 12 saat grıd oynuyorsan daha ne olsun o sıcaklıkların altına ınmez fan ancak o sevıyede tutabılıyor kartını

zaten o.c yıde dayamıssın karta standart olarak kartının hızları 512mhz gpu 792mhz memory 1188mhz shader seklındedır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pegasus1881 -- 25 Nisan 2009; 0:51:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus1881

12 saat grıd oynuyorsan daha ne olsun o sıcaklıkların altına ınmez fan ancak o sevıyede tutabılıyor kartını

12 boyunca pc acık kaldı en fazla 5 saatini bu oyunlarla gecirdim..
  • normal arkadasım zaten kartını oc lı kullanıyorsun bundan ıyısı olmaz standart fanla
  • teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: pegasus1881

normal arkadasım zaten kartını oc lı kullanıyorsun bundan ıyısı olmaz standart fanla

daha ne olsun değilmi
  • Çok iyi değil. 60-65 derece üzeri sıkıntı yaratır. Ters bir şeyler var. Kasanın arkasındaki düşey zeminle kasa arasında en az 25cm mesafe olmasına özen göster. Kasanın içindeki hava sirkülasyonu yeterli olmayabilir, kasanın yan kapağını açarak test et bir de sıcaklığı. Ekran kartı fanı tozlanmış olabilir bir temizle. Bunlar sıcaklığı düşürmezse ekran kartının termal macununu yenileyebilir, bu da işe yaramazsa daha etkili bir fan alıp takabilirsin. 78 çok...
  • 75 derecelere cıkar o kart arkadasım bendede vardı kaldıkı grıd ve Rainbow six vegas 1440x900 ve ustu oynuyorsan o kartı ufaktan zorlamaya baslıyor zaten normal yanı belkı ekran kartına kasa kapagından fan ufletırsen 5 derece cıvarı duser baska zor
  • o.c. li kullanılan ve 12 saat açık kalıp 5 saat oyun oynanan cihazın sıcaklığı 70 dereceden azolmaz.normal bence
  • thunderwatcher arkadasın uyarısıyla kartın sogutma istemine baktım baya dolmus havanın gittigi kanalın 4/3 dolmus temizledim su anda 64 lerde seyir ediyor...arkadaslar bilen varsa yorum yapsın sparkle 8800 gts 320 mb 320 bit karta ne kadar yüklene bilirim.ati toolsta max core yaptım 698 de pc takıldı core clockum şuanda 654 share clock 1439 memory clock 842 daha ne kadar yükseltebilirim..forumlarda arastırdım orneklem veya daha önce yapmıs ve paylasmısı birisinerastlamadım.. ???????????????????????????
  • gpu zaten cıkabılecegı kadar cıkmıs shaderde oyle belkı bellekler bıraz daha cıkabılır fazla zorlama elınde kalmasın sonucta eskı kartlar bunlar garantısıde yoksa
  • gpu 665 te onu düşüreyim mi yoksa bir zararı olur mu? shader ve memoryle daha ne kadar oynayabilirim.
  • acıkcası gpu hızı cok fazla onu 650 gıbı yapıp shaderı 1400 yapıp belleklerı 10ar mhz arttırarak denıyebılrsın
  • kart nasıl yanar peqi :D:D
  • fızıken yanmaz ama asırı hız artısından oncelıkle bellekler bozulur daha sonrada gpu gıder gpu gıderse hıc goruntu alamasssın bellekler gıdersede goruntude cızgıler yesıllenmeler karelesmeler vs olmaya baslar
  • 646/1439/842
    ati tools ta 3d wiev acık 800-950 fps 700-740 avg memory 860 çıkardım ati den 34 wievi actım takıldı.. bu kadar yeter her halde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhatoktar

646/1439/842
    ati tools ta 3d wiev acık 800-950 fps 700-740 avg memory 860 çıkardım ati den 34 wievi actım takıldı.. bu kadar yeter her halde..

646/1439/842
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.