Şimdi Ara

Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
49.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: ERDI
    ARKADAŞLAR BENDE ASUS EAX1600PRO VAR ODA HDMI YA BAGLANIRMI BİLGİVEREN OLURSA SEVİNİRİM...

Ekran kartının teknik özellikleri için kullanım kılavuzuna, üreticisinin web sitesine bakabilirsiniz. Ancak X1600'de on board ses kartı ve dolayısıyla burada konuşulan özelliğin olduğunu sanmıyorum. Yeni HD serisinde var benim bildiğim.
  • arkadaşlar bendede hd4850 ekran kartı var ve philips 32pfl7962 lcd tv.
    dvı-hdmı dönüştürücü aparat ekran kartından çıktı. onuda hdmı-hdmı kablo ile tv ye bagladım.
    görüntü var problem yok ama sesi aktaramadım bir türlü ne yaptıysam olmadı
    xp de olmuyordur belki diye vista yükledim. realtek audio son vista driverını yükledim.
    realtek ses menüsünde vistada hdmı diye bir seçenek çıktı onu seçtim fakat ses hala yok.
    nerde hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim atinin sitesinde vista için hd audio driver indirme şansımda yok yardımlarınızı bekliyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: serokutay

arkadaşlar bendede hd4850 ekran kartı var ve philips 32pfl7962 lcd tv.
    dvı-hdmı dönüştürücü aparat ekran kartından çıktı. onuda hdmı-hdmı kablo ile tv ye bagladım.
    görüntü var problem yok ama sesi aktaramadım bir türlü ne yaptıysam olmadı
    xp de olmuyordur belki diye vista yükledim. realtek audio son vista driverını yükledim.
    realtek ses menüsünde vistada hdmı diye bir seçenek çıktı onu seçtim fakat ses hala yok.
    nerde hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim atinin sitesinde vista için hd audio driver indirme şansımda yok yardımlarınızı bekliyorum.

ses için bir ucu beyaz diger ucu kırmızı olan kablo almalısınız..pc ye giren kısmıda streo jak gibidir...
     Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması

• arkadaşlar konuyu başından beri okudum. benimde sorunum var ama öncelikle bu konuda araştırma yapanlara da yardımcı olmak amacıyla kısaca özetlemek istiyorum.

ekran kartınızda hdmı çıkış varsa ses ve görüntüyü aktarabilirsiniz.
    ancak bu nvidia ve ati kartlara göre 2 şekilde oluyor.

ati nin ürettiği kartların üzerinde harici bir ses kartı bulunuyor.
    öncelikle bu ekran kartıyla bütünleşik gelen bu ses kartının driverini kuruyoruz.
    daha sonra denetim masası aygıtlar kısmından geçerli ses ayarlarımızı ati yazan seçeneği seçip aktif hale getiriyoruz.
    herhangi bir kablo vb şeylerle uğraşmadan bu şekilde ses ve görüntüyü aktarıyoruz.

nvidia marka kartlarda ise (bu yine hdmi çıkış mevcut olan kartlar) spfıd ın girişi mevcut. anakartımızın
    üzerinde spfıd çıkışını ekran kartına bağlantı bu giriş ile bağlamamız gerekiyor. herhangi bir driver filan kurmuyoruz.
    bu kablo çoğu ekran kartıyla birlikte bildiğim kadarıyla gelmiyor. ama bu kabloyu kendimizde yapabiliriz. özel bir kablo değil.
    öğrendiğim kadarıyla bu kablo spfıd ve ground yani birisi sinyali alıyor birisi de topraklama. eğer anakartınızda spfıd için bir
    çıkış mevcutsa bu kablo ile ekran kartına bağlayarak hdmi üzerinden sesi aktarabilirsiniz.

ekstra bir durum olarak ise bazı kartlarda dvi üzerinden özel bir dönüştürücü (dvi-hdmi) sayesinde ses aktarabiliyorlar.

BENİM SORUNUM İSE
    bende palit 8600 gts ekran kartı var üzerinde hdmi çıkış mevcut.
    lcd tv aldım lg 32lg5000 modeli. bunu 10 metre hdmi kablo ile bilgisayara bağladım.
    kendi imkanlarımla anakartımda bulunan (spfıd 0) çıkışını ekran kartına bağladım.
    ama ses gelmedi. bir çok ayar araştırma vs hepsini denedim. ama olmadı.
    anakartımda birde 3 tane çıkışı bulunan (spfıd I) girişi mevcut. bunlardan birisi +5v birisi toprak (G) diğeri spfıd.
    bazı arkadaşlar buraya bağladıklarını söylemişler ben bunu da denedim ama yine ses alamadım.
    bilgisayardan ses ayarlarına baktığım zaman . ses çalarken kısmında realtek hd audio var başka seçenek yok. ama
    ses kaydederken ki kısımda realtek hd audio input ve digital input diye iki seçenek bulunuyor. bunları da seçmeme
    rağmen bir değişiklik yok.
    ekran kartıyla anakart arasındaki bağlantıyı nereye ne şekilde yapmam lazım bilen birileri varsa lütfen cevaplarını bekliyorum.
    birde bilgisayardan herhangi bir ayar yapmama gerek varmı??
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mursel_balci -- 28 Eylül 2008; 18:09:27 >

• evet arkadaşlar sorunumu nihayet çözdüm. ses kartının spfıd ayarlarından khz'i düşürünce tv'den ses gelmeye başladı.
    onun haricinde bilgisiyardan hiçbir ayar yapmadım. aslında ilk başta onu da karıştırmasaydım ses alacakmışım. ama
    ses gelmeyince ben herşeyi kurcalamıştım. neyse

nvidia kartı olanlar ve hdmi ile tvye bağlayanlar. sadece anakartlarındaki (spfıd O) girişindeki spfıd ve ground pinlerini ekran kartlarının spfıd girişine herhangi bir kablo ile bağlamaları gerekiyor. bu şekilde ses geliyor.
  • merhaba arkadaşlar, konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama yine de sormak istedim.

bende asus f3jc notebook var 7300go dvi çıkışlı ekran kartı olan. amacım hdmi girişli fullhd lcd tv de film seyretmek ve oyun oynamak. dvi çıkışından dvi-to-hdmi kabloyla görüntü alıcam, sanırım bu ekran kartlarında dahili ses iletimi yok. bunun için de sanırım 3 mesaj yukarda caution'ın belirttiği audio çıkış kablosu almam gerek. buraya kadar yanlışım varsa düzeltin. 2 tane merak ettiğim sorum var;

1) görüntü aktarımında kullanmam gereken 2 kablo yerine(dvi-to-hdmi ve ses kablosu) bunların birleştirildiği bir kablo mevcut mu(eski audio ve video taşıyan sarı beyaz kırmızı renk 3 uçlu kablolar gibi). amacım kablo kalabalığından kurtulmak.

2) aşağıda linkini verdiğim taşınabilir disk, dahili olarak MP3, JPG, MPEG4, DIVX ve DVD oynatabilme özelliğine sahip, acaba bu cihazdan hem ses hem görüntü alabileceğim usb-tohdmi gibi bir kablo bulabilir miyim?
    http://www.hepsiburada.com/smartmedia-500gb-2.5-5400rpm-usb-tasinabilir-disk/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850985&SKU=BD850985-500GB

• quote:

Orjinalden alıntı: sazan84

merhaba arkadaşlar, konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama yine de sormak istedim.

bende asus f3jc notebook var 7300go dvi çıkışlı ekran kartı olan. amacım hdmi girişli fullhd lcd tv de film seyretmek ve oyun oynamak. dvi çıkışından dvi-to-hdmi kabloyla görüntü alıcam, sanırım bu ekran kartlarında dahili ses iletimi yok. bunun için de sanırım 3 mesaj yukarda caution'ın belirttiği audio çıkış kablosu almam gerek. buraya kadar yanlışım varsa düzeltin. 2 tane merak ettiğim sorum var;

1) görüntü aktarımında kullanmam gereken 2 kablo yerine(dvi-to-hdmi ve ses kablosu) bunların birleştirildiği bir kablo mevcut mu(eski audio ve video taşıyan sarı beyaz kırmızı renk 3 uçlu kablolar gibi). amacım kablo kalabalığından kurtulmak.

2) aşağıda linkini verdiğim taşınabilir disk, dahili olarak MP3, JPG, MPEG4, DIVX ve DVD oynatabilme özelliğine sahip, acaba bu cihazdan hem ses hem görüntü alabileceğim usb-tohdmi gibi bir kablo bulabilir miyim?
    http://www.hepsiburada.com/smartmedia-500gb-2.5-5400rpm-usb-tasinabilir-disk/productDetails.aspx?categoryid=100225&productid=bd850985&SKU=BD850985-500GB

herhangi bir yorumu olann??

• çok teşekkür ederim bilgiler için
  • Readon A9250 256 MB ekran kartım var Toshiba 32a300PG de lcd televizyonum.DVI girişi mevcut kasada DVI to HDMI ile pcden tv ye görüntü aktarsam kaliteli bir şekilde izleye bilirmiyim.Yaptığım masrafa değer mi ?
  • Merhaba

Sesi aktaramadım

2400XT aldım, bütünleşik ses kartı var. bunu kurdum, ATI HDMI ses sürücüsünü yükledim, denetim masasında ve player larda bu seçili. Bilgisayar burdan bir sesi çalıyor
    Sonra dvi çıkışına ati nin divi hdmi çeviricisini taktım
    http://www.darkhardware.com/st.php?u=reviews/amd-ati_r600_genel-03
    buradakinin aynısı, resimdeki siyah bendeki gri, ama giriş çıkış üzerinde ki yazılar aynı, orada özel bir devra taşıyor diyor, benimkinde olup olmadığını nasıl anlarım? aynı giriş çıkışlı başka çok kaliteli dönüştürücü ile de denedim sonuç aynı

10 metre hdmi kablo ile tv ye bağladım, hdmi kablonun üzerinde herhangi bir ek faydalı bilgi yok.
    full hd görüntüyü aktarıyorum 1080p
    ama ses gitmiyor

10 metre kablodan şüpheleniyorum, sadece görüntüyü aktarıyor olabilir mi ?
    2. şüphelendiğim dönüştürücü, içinde özel devre olmayan dönüştürücülerden mi ?

•  Ekran Kartının DVI Çıkışından HDMI ile SES de Taşınması

ati catalyst i kurunca bu uyarıyı verdi sanırım dvi - hdmi adaptörünü değiştirmem gerekiyor ses aktarımıiçin
    bu adaptör 4850 den çıkmıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brabus -- 13 Aralık 2008; 20:51:40 >
  • Arkadaşlar benim sorunum yardımcı olursanız sevinirim..

Sistemim
    VESTEL 42" FULLHD
    PC'de NVIDA ANAKART var, anakartın onbord ekran kartı var ve HD çıkışı burdan alıyorum. Seside gene anakartın onbord çıkışından alıyorum. Ses kartına HD taktığımda NVIDA nın ayrı bir sürücüsü var onu kurdum. Ses ve görüntüyü aktarmakta sorun yaşamadım.

HDMI-HDMI Kablo kullanıyorum, ses ve görüntüyü HDMI kabloyla tv den alıyorum ama ses ve görüntüde zaman zaman takılmalar veya yığılmalar yaşıyorum. Sanki data transferi gecikiyormuş gibi. HDMI Kablonun uzunluğu 5 metre. Sorun ne olabilir????????
  • Arkadaşlar bi el atın daaaaaaa......
  • bendede zotac 9800GTX var ve üzerinde ses için çıkış var anakart üzerindeki spdif çıkışışına takıyorum dvi hdmi kablo ile ses ve görüntüyü taşıyorum.
  • arkadaşlar slm

asusf3sa kullanıyorum ve hd2600 ekran kartı mevcut;dvi çıkışı var.(aşağıdaki linkten bakabilirsiniz)

http://www.notebook .gen.tr/asus-f4/asus-f3sa-resimler-ozellikler-ve-test-sonuclari-burada-t72.html(notebook yazısı ile gen.tr arasında boşluk var onu kaldırın lütfen)

laptopu lcd ye bağlamak için dvi-hdmi kablonun yanında ses almak içinde ayrı bir kablo almak

zorundamıyım yardımcı olursanız sevinirim birde önerebileceğiniz kablo markası varmıdır?

şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar pc de Sapphire X1950GT ekran kartım var.DVI to HDMI çevirici aldım.HDMI to HDMI kablo ile lcd televizyona bağladım.Görüntü alabiliyorum ama ses yok konuyada baktım.Eğer yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: franticc
    Arkadaşlar pc de Sapphire X1950GT ekran kartım var.DVI to HDMI çevirici aldım.HDMI to HDMI kablo ile lcd televizyona bağladım.Görüntü alabiliyorum ama ses yok konuyada baktım.Eğer yardımcı olabilecek arkadaş varsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler

Bu ekran kartının herhalde onboard ses kartı var ? Peki ekran kartı ile birlikte DVI-HDMI çevirici gelmedi mi ? Konuda da bahsedildiği gibi, piyasadan alınan standart çeviriciler ile sorun yaşandığı oldu. Bir de ses kartı ayarlarınızdan ekran kartının ses kartını varsayılan ses çıkışı olarak seçmeniz gerekiyor. Menüleri bilmiyorum ama bu noktalar üzerine yoğunlaşabilirsiniz.
  • Palit 8800 GT ile DVI üstünden ses ve görüntü iletmeyi başardım. Paketten çıkan tek ucu koaks diğer ucu s-video benzeri kablonun koaks ucunu kasa arkasındaki spdif cikişa s video benzeri olanı da kasa arkasında enkran kartının uyumlu girişine bağlayarak sonuç aldım. O arada Realtek HD ses ayarları ile oynarken ses geliverdi. Neyse, benim de sorum bu tip bağlantı ile Dolby, DTS vs. dijital ses alan var mı? Sistem Onkyo 806'ya bağlı halde, ama gelen ses sinyali hep stereo gözüküyor. Bunu aşabilen varsa paylaşabilirse sevinirim.
  • Bunu da hallettik. Başarılı bir şekilde receiver'a DTS, Dolby ses ilettim. AC3 filter ayarlarını düzelttim sinyal düzeldi. BSPlayer kullanıyorum.
  • Palit 8600GT Sonic+ kullanıyorum kartta 2 adet DVI var TV'ye DVI-Hdmi kablo ile bağlantı yapıyorum ancak ses alamıyorum TV'de hdmi girişinin altında duran ses jackinden de ses alamıyorum çünkü başlığı okuyup anladığım kadarıyla ses varmış gibi algılıyor ve oradan alabiliceğim sesi etkisiz hale getiriyor, bu konu da tek yapabileceğim bir ses sistemi mi kurmak yoksa herhangi bir çözüm üretmiş olan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.