Şimdi Ara

EKRAN KARTININ DVB S KARTLARDAKİ ROLÜ.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Ati Radeon 2600 pro ekran kartı aldım yeni. Ekran kartı serisi bios arızalı imiş. Oyunlarda hortladı. Ama bişey farkettim. Skay Star 3 tv kartımda kaba tahminle %25 performans hissettim. Kayan yazıları filan rahat okumaya başladım. Ama kartı yinede iade edip nvidia 8600 GT le değiştirmekte anlaştım mağaza ile. Karttın özelliklerin den biri zaten dahili mpg2 encoder ının güçlü olması filanmış. Üstadlar bu konuyu bi araştırırsa dijital tv kartı olan arkadaşlar baya bayılır bu işe.

• ekran kartının videolar için olan parlaklık ve kontrast ayarıyla oynayınca tv görüntüsünde de değişiyorsa. ekran kartı destekli çalışıyor demektir. öyle mi?
  • benim ekran kartı da 2600 pro asus 512 mb . yazdığını tam anlamadım. bu ekran kartı serisinde sorun mu çıkıyormuş? biraz açar mısın?
  • eskiden kayan yazılar noktasallaşırmıydı ? bide ekran kartının overlay ayarlarında video için parlaklık ve kontrast ayarı vardır videolar parlaklaşır masa üstünde bi değişiklik olmaz. onu dene bi parlaklığı artırınca orda tvninde parlaklığı artıyorsa ekran kartı tv kartını destekliyor demektir. desteklememesi sorun oluyor kayan yazılar noktasallaşıyor kenarlarında. bu hareketli görüntülerde de olabiliyor. olmuyorsa sorun yok.
  • Yav arkadaşlar kartı değiştirdim ama bu tv olayından dolayı 2600xt mi alsam diye düşünürken, yaşadığım aksilikten dolayı kararı nvidia olarak verdim. Palit 8600 sonic+ aldım... Ama henüz takıp kullanmadım. Şimdilik laptopla idare ediyom. Zaman meselesi.

Ama tv kaliteseni etkilediği izlenimim devam ediyor. Bunu anlık yaşamış da olabilirim. O yüzden konuyu açıp bu ekran kartını tv konusunda dikkatli bi izleyin dedim.
  • dreamer99
    Arkadaşım senin kartta sorun yoksa kendine sorun arama. Kart genel olarak güzel. Saphire markada var genelde sorun. Palit te de varmış 2600 pro serisinde ama asus ta duymadım şimdiye kadar. 2600 pro bios hatası diye ara google veya forumlarda ne kadar ağlayanın olduğunu görürsün.
  • beyler burda ekran kartı sorunlarını tartısmıyoz sızce ekran kartının tv kartıylauyumu nedır fark edermı dıye konu acılmıs neyse gercekten ıyı nbı kart olsa kayan yazılarda puslanma azalırmı en ıyı codegı kullanıyorum ekran kartımda palıt 8600gt hızlı gecıslerde psulanma oluyo sanırım bu herkezde var bunun bı cözumu varmı ekran kartının bunun uzerınde rolu varmı yanı
  • kardesım aynen katılıyorum sana ekran kartının rolu var nvidia purevideo yenı cıkan kartlarda var sanırm ayrıca codec ıyı olması gerekıyo power dvd 7 ıyı mesela elecartmpeg player oda ıyı progdvd en yuksek kalıtede bıle alt yazılar puslanıyodu dvbdream 1.4e kullanmaya basladım hemen anladım ekran kartıda ıyı olcak kullandıgın programda suan dvbdream 1.4e hepsınden ustun göruyorum sorunsuz nvdia codegınde ayar yaparak kalıteyı ayarlayabıldıgıme göre demek oluryorkı ekran kartı ss2 uzerınde rolü varmıs demekk
  • herkese Selam arkadaşlar yeni üye oldum sky Vision Plus tv kartım var ve kullandığım proğ ProgDVBPowerInstall 7.6 ancak benimde tv kartı ile ekran kartı arasında uyumsuzluktan mı nedendir bilmiyorum sorunlar yaşadım yaşadıgım sorunlar ekran donması video dosyalarını acarken ekran titremesi sistemi kenkendine resetlemesi klmcodec340 kodek paketini kuruyorum kendi kendini porğram iptal ediyor (kodeklermi ckışıyormu ne ?)ProgDVBPowerInstall7.7.3 sisteme kurdum hızlı ve hareketli yayınlarda akmıyor ve görüntü zaman zaman kesik kesik geliyor sanki fotaraf ceker gibi kara kare ağır cekim gibi
    eEkrankartım EAX1650 SILENT (Asus) ısınmaktamıdı ? yoksa tamanlamıyla kuramıyormuyum ?
    İşLETİM SiSTEMi MİCROSOFT VİNDOWS XP
    Ana kart =P5B-MX/WİFİ-AP
    İŞLEMCİ =İNTEL(R)core(TM)2 CPU 6600
    Fiziksel Bellek=2048
    ASUS EAH2600PRO/HTDI/512M ekran kartını düşünürken şimdi kafam karıştı !
  • Bu konuyu ben de merak ediyordum.
    TV kartındaki görüntünün kalitesini sadece TV kartı mı belirler? Başka etkenler (işlemci, ekran kartı vs.) var mı?
    Kullanılan codecler de muhakkak önemlidir. TV kartından iyi kalitede kayıt yapabilmek için neler tavsiye edersiniz?
  • ee heralde vardır bi ati radeon 9200 128 liklik basit ekran kartıyla yeni nesil HD codeclerini destekleyen hd destekleyen yüksek grafik çözünürlüğü bulunan ekran kartları sky star 2 ye ultra performans verir özelliklede kaliteli çözünürlükte yayın yapan kanallarda bunu fark edersiniz açın mesela show tv yi 720*576 çözünürlüğü var bide number one ı acın 352*576 çözünürlüğü var ikisini izleyin sonra kararı kendiniz verin ayrıca alt yazıları okumak yada okuyamamak direk codecle alakalı bi durum yeni nesil kartlar bence sky stara kalite katar hemde baya.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musicalite -- 13 Aralık 2007; 2:24:28 >
  • Ben yinede ASUS EAH2600PRO/HTDI/512M almak istiyorum şimdi kafamı kurcalayan ASUS EAH2600PRO/HTDI/512M ekrankartı ile EAX1650 SILENT (Asus) sogutma sistemi fan olması dışındaki aradaki fark veya özellik nedir bu işin uzmanı ustalarımız bu konuda ne der
  • 2600 serisi kartlar gerçekten problemli kartlar. tercihini geforce 8000 serisinden yana kullanman doğru.
  • skystar2 kartımı hem ati hemde nvidia kartlarla kullandım ve gözlemlerime göre en iyi görüntü ati ekran kartı+powerdvd7 deluxe ile alınıyor. Powerdvd kullanıyorsanız seçeneklerden hardware acceleration-on yaparsanız hd yayınları izlerken gpu görüntüyü işlediği için cpu nuz kasılmaz. Renklerin canlılığı ve görüntünün netliği konu olunca atinin kartları nvidia dan açık ara önde. Şu anda kullandığım 8800gts den evvel x1600pro sahibiydim ve görüntü bundan daha iyiydi. Eğer ati zahmet edipte güzel bir f/p kartı çıkarabilirse hemen atiye döneceğim

Not: akan yazılarda takılma yada bulanıklık oluyorsa sorun graph dosyasında ya da kurulumundadır. En sorunsuz graph powerdvd ile hazırlanıyor benim için

• 8800gts+powerdvd7 deluxe ile çok fark var mı peki?
  • quote:

Orjinalden alıntı: atorbaci

8800gts+powerdvd7 deluxe ile çok fark var mı peki?

Benim için baya fark var.
  • demekki ati görüntü kalitesine biraz daha önem veriyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.