Şimdi Ara

Ekran kartından kaynaklı ilginç bir arıza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar yıllardır bilgisayar camiasında az çok yer edinmiş bilgiye sahibim fakat geçen gün karşılaştığım saçma bir arıza ile bütün bilgim bir anda çöpe gitti:)) yıllardır ekran kartı alırım kullanır dener test ederim fln filan ilk kez başıma böyle saçma bir durum geldi öcelikle bu kart tabi eski bir kart fakat zamanından beri benim için bir çok yerde baştacı olmuştu neyse konu şu ekran kartımı ara ara takarım kullanırım geçen gün ekran kartını taktığımda bilgisayarın açılması gecikti baya sabırlıyım ve bekledim zor reset arma denemelerinden sonra nihayet windowsa ulaştım ve ardından driver ı kurmaya çalıştım fakat driver ı geçin pc ne tür bir ekran kartı takılı olduğunu bile göremiyordu bir kaç restart denemesi daha yaptım ve driver ı yükledim derken ekran da bir an pixel pixel kuşlar beliri verdi ara ara ekran kırpması vs de yaşadım ve hop ekran en son fotoğraftaki haline büründü ekran kartın macunları vs titizlikle değiştirdim yine denedim yine yemedi komple kartı temizledim yine hal bu acaba donanımsalmı yazılımsalmı hata bir türlü öğrenemedim yardımcı olabilecek biri varmı aranızda diye size sorim dedim
    Ekran kartından kaynaklı ilginç bir arıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavuzc53 -- 31 Aralık 2017; 22:22:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşımda bire bir aynı problem vardı sorunu kabloyu değiştirerek çözdük şaka gibi :D

Birde şurda titreme ile ilgili bişey yazılmıi bunu dene belki işine yarar
    http://www.yufersu.com/bilgisayar-ekraninin-titreme-sorununa-cozum.html

Farklı bir monitörle dene
    birde farklı ekran kartıyla dene problem belli olur.
  • eywallah kablo olayını denicem fakat ekran titremesi vs için olan yönteme giremiyorum çünkü bilgisayar ne çözünürlük ile ilgili dokunmama izin veriyor nede frekans için ekran kartını bile tanımıyor aslında :D
  • Acaba sorun ramlerden kaynaklanıyor olabilir mi benim de başıma aynısı gelmişti ekran aynı resimdeki gibi olmuştu ramlerden birisini çıkartınca düzelmişti.
  • hocam olay hala dvi ile bağladığım monitorde ve hdmi ile bağladığım lg tvde de devam etmekte, şuan başka bir ekran kartı takılı gayet takırında çalışıyor, ama kablo olayını henüz denemedim onuda denicem baktık olmadı emekliye ayırırız bu arada kartın modeli gtx 260+
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.