Şimdi Ara

Ekran Kartımın performansını nasıl düşürebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada bhsettiğim gibi düşürmek istiyorum geçenlerde leptopun ekran kartı yandı servise götürüp onaylattım ana kart degişmesi lazım falan dedi bende fırınlamayı denicektim sonra bilgisayarı açık bıraktım ısındı kendılıgınden ve acıldı ama gun içerisinde 2-3 kere olması kullanılmaz hale getiriyor.Kısaca ben ekran kartına daha az yük binerse belki bu kapanmaları engelleyebilirim.

Pcnin ve ekran kartının ayarlarından maksimum pil ömrünü seçiyorum ama yinede yeterli değil yapabileceğim başka birşey varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hulk57 -- 19 Temmuz 2013; 11:03:59 >

• hiç kimsemi bilmiyor ya :S
  • - Aynı sorun benimde başıma geldi.

- Büyük ihtimalle sisteminiz HP.

- HP ekran kartlarında soğuk lehim dene bir işlem var. Bu lehim soğuduğunda ekran kartı temassızlık yapıyor ve açılmıyor.

- Bende fırınlamyı denedim, ve oldu da. Fakat her bilgisayarı açınca ekran gelmiyor, ve yeniden fırınlamam gerekiyor.

- Bu yüzden ben uyku moduna alıyorum. Ekranda bir sıkıntı çıkmıyor.

- Fakat yakın bir zamanda değiştirmelisiniz ekran kartını. Aksi takdirde anakart'da zarar görebilir.
  • - He birde. Ekran kartınızın performansını düşürmeniz bu probleme bir çözüm olmayacaktır.
  • benim pc samsung benım dıkkatsızlıgım sonucu oldu ve ben fırınlamıyorum o uzun iş bilgisayarı açık bırakıyoru sandıgım kadarıylada ısındıgı ııcn duzelıyor ve benım pc leptop oldugu ıcın degıstırme gıbı bır sansım yok eger ekran kartını degıseceksem otomatık olarak ana kartta değişecek oda 700tl kadar bu leptopla 4gb ram 1gb ekran kartı 2.13ghz i2 vs. vs. kapı kapı bilgisayarcı dolastım alan yok bu gidişle ya evde duracak ya böyl bi süre kullanacam yada sinirlenecem parçalıcam artık hayırlısı :D peki ekran kartının performasını azaltmamın birşey değiştirmediğindne eminmisin ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.