Şimdi Ara

Ekran kartımı çalıştıramadım.. YARDIM lütfen.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ok..BIOS tan ses kartımı kapatmışım. Açtım geri, simgeler geri geldi, sürücüyü güncelledim. Tüm bağlantılar ok..

AMA HALEN SES ALAMIYORUM..

Haftasonu geçti bi oyun yapamadık yeni kartla beah..
  • Benden başka kimse kalmadı galibe..

• Diğer pinleri de deneyin. Buarada ses kartınızın programından ayar yapmanız gerekebilir.

Şunu deneyin:

Ekran kartımı çalıştıramadım.. YARDIM lütfen..
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamad

Diğer pinleri de deneyin. Buarada ses kartınızın programından ayar yapmanız gerekebilir.

Şunu deneyin:

Ya oraları hep karıştırdım ama tam hangisidini seçmeliyim çözemedim doğrusu.. Tamam o sizin işaretlediğinizi bi deneyeyim..

Pinlerde de şöyle bi durum var.. Söylediğiniz gibi 5 pin var, 2-2-1 şeklinde. Ben anakartın klavuzunda söylediği gibi ortadaki (3-4) e takıp deniyorum ancak o iki pinin hangisi hangisi o yazmıyor. Kablonun biri siyah biri kırmızı.. Gerçi iki kombinasyonu da denedim ama sonuç hala negatif..

Bu kadar zor olmaması lazım yaw..

• quote:

Diğer pinleri de deneyin. Buarada ses kartınızın programından ayar yapmanız gerekebilir.

Şunu deneyin:

Yaptım ama halen ses yok ...
  • up...
  • Hangi pinler olduğunu bilmediğim için tam olarak şu diyemiyorum. Hepsini tek tek deneyip programramdan farklı ayarları seçerek tekrarlayın. Tabi bu da baya uğraştıracaktır.
  • quote:

Hangi pinler olduğunu bilmediğim için tam olarak şu diyemiyorum. Hepsini tek tek deneyip programramdan farklı ayarları seçerek tekrarlayın. Tabi bu da baya uğraştıracaktır.

Pinler sizin söylediğiniz gibi 3-4 olmalıymış; anakartın kullanma kılavuzunda açıkça gösteriyor. Ancak halen ses alamıyorum.. Çok büyük ihtimal ufak birşeyi atlıyoruz , bi yere bi tik konucak belki henüz bulamadım..

Denetim masasındaki ses ayarlarının orta sekmesindeki 'ses' bölümünde HDMI yi bulamadım. Anakarttan ses alamadığımda BIOS dan HDMI portu seçtiğimde buraya o seçenek düşmüştü ancak şimdi düşmüyor.

Bu başlık uzadı sırf bu konu için yeni başlık açıcam.. Mutlaka bulucaz DH ailesi olarak ama du bakalım..

Çok teşekkürler detaylı yardım ve uğraşlarınız için..

• http://forum.donanimhaber.com/m_25912082/tm.htm

Bu konu için yeni başlık açtım.. Bu uzadığı için artık kimsenin okuduğunu sanmıyorum.. Neticede problem değişti, yeni problem yeni konu ..
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.