Şimdi Ara

Ekran kartımda olan problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartımda problem var en azından ben öyle sanıyorum , mesela youtube de 7-8 uzun video izliyim lap top birden kapanıyor yada cod2 , cod4 de acayip lag var, intenret hızımda sorun yok , lagometreler full doluyor takılıyor ama pingim iyi nba 12k yı yada dirt3ü piksel piksel açıyor sanki çok feci ağır, acaba format atsam geçermi yoksa lap toplardaki klasik kronik rahatsızlık mı - lap top markam toshiba c640-

• Merhaba,

Donanımların ısı kontrolünü yapın. Aşırı derece de ısınma varsa, cihaz içerisi temizlik ve termal macun uygulaması yapmanız gerekmekte.

Cihaz maximum ısı seviyesine ulaştığı zaman, kendisini korumaya almak için mutlak suretle kapatacaktır. Bu durum normal dir.

Donanım sıcaklıklarınızı Everest Ultimate adlı yazılım ile kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProbLem! -- 29 Nisan 2012; 16:19:00 >
  • programı edindikten sonra buraya değerleri yazsam ne yapacağım hakkında yardımcı olurmusunuz acaba ?
  • Tabii olurum.
  • hocam sıcaklık değerlerini bir türlü bulamadım yahu
  • Bilgisayar > sensörler girin oradan ss alın buraya koyun ...
  • http://imageshack.us/f/42/14350690.jpg/

buyrun koydum yardımcı olursanız neler yapabileceğim hakkında çok memnun oluurm
  • Merhaba tekrar dan,

Donanım sıcaklıkları fazla.. Cihaz içerisi açılıp temizlik ve termal macun uygulaması yapılması gerekiyor.
  • termal macun derken tam olarak ne oluyor o dediğiniz şey :D kendim yapabilirmiyim yoksa bir bilenemi yaptırıyım?
  • biraz araştırdım ve kendi kendime yapabileceğim aklıma yattı , en kısa zamanda temin edip yapacağım teşekkür ederim yardımlarınız için
  • daha önce hiç bilgisayar sökme konusunda bir tecrüben yok ise,ya da kimseyi sökerken görmediysen benim sana önerim sakın sökme.Sökerken ana karta bir zarar verirsen bilgisayarını emekliye ayırabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SRCDİZAYN

TECRÜBENİZ YOKSA DENEMEYİN ANAKARTINIZA ZARAR VEREBİLİRSİNİZ TRML MACUN İSLEMCİ VE İSLEMCİ ARASINDA TEMAS ETTİREN BİR UNSURDUR MACUN EĞER EKSİLME VEYA BİTME OLMUSSA BUDA İSLEMCİNİZİ ISITARAK KAPANMAYA DONMAYA VEYA İSLEMCİYİ YAKMAYA NEDEN OLABİLİR BİLEN BİRİNE GÖSTERİRSENİZ DAHA İYİ OLABİLİR SİZİN İCİN

MODENA BİLİŞİM

HAZNEDAR MAH KINALI CAD NO 29/A GÜNGÖREN/İSTANBUL

212 507 0 507

Termal macunda bitme gibi bir durum olması imkansız.
  • Ekran kartı modeli nedir ? Sorun kaç bit olduğundan olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.