Şimdi Ara

Ekran kartım 120 nin altına inmiyor....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaşlar ben makineme yeni bir ekran kartı aldım sapphire 3850 512mb/256bit avivo ve thermaltake 470 w psu aldım. ekran kartı kasama biraz büyük geldi bende ısınma sorunu olabilir diye düşündüm ve programlar kurdum ve gördüğüm şey beni çok etti, hiç bir işlem yapmazken PC Wizard 2008 ve SpeedFan 120 derece diyor, şok oldum o.c. girişimindede bulunmadım. fanı dönmesine rağmen bu kadar ışınması beni korkutuyor ne yapmalıyım bilemiyorum arkadaşlar.şimdi kapağını açtım kapakta sabit bi fan yok elimle ekran kartına dokundum ama öyle cayır cayır bi his yok lütfen yardımcı olun ekran kartı elimde kalacak bu gidişle..test sonuçlarını resim olarak ekledim, everesti anlayıp bulamadım pek iyi bilmiyorum açıkcası bu konuları. umarım bu resimler faydalı olur.

• ya arkadaşlar ekran kartı GPU mu yoksa AUX mu googlede arama yapınca ekran kartı diye yazmışlar ama şimdi farkettim ekran kartının altında 49 falan yazıyor. ekran kartı değilse bu 120 derece ne biri beni bilgilendirsin, bilmemek çok zormuş ya...
  • aux benim bildiğim kadarıyla ses çıkışı oluyo,
    gpu, grafik kartı işlemcisidir yani ekran kartı da diyebiliriz, cpu işlemci bunu bilirsin zaten ama ses çıkışlarının o kadar ısınmasını anlayamadım ya derece ölçerde bi bozukluk var ya da sıcak hava ordan atılıyo fln oraları araştırman gerek
  • kardeş bi alıntı sana

AUX...

Yine ses kartlarında bulunan bir giriştir. Aslında passthrough demek daha doğru, çünkü kendisi üzerinden MPEG, TV ya da radyo kartlarının sesi iletilebiliyor. Mesela bir radyo kartınız var. Radyo kartınızı açtığınızda radyo kartı çalışacak ve ses çıkışından ses vermeye başlayacaktır. Ancak, vereceği sesin kendine hayrı yoktur; çünkü, çok kısıktır. Bunun nedeni sesin doğrudan radyo kartından alınmamasıdır. Ses, radyo kartının çıkışından çift yönlü analog bir ses kablosuyla, ses kartının AUX girişine bağlanarak elde edilir. Ses kartın gelen sesler direk olarak çıkışa yönlendirilir. Peki ses doğrudan geldiği gibi çıkışa verilecekse bu karmaşanın manası nedir. Çok basit bir manası vardır. Radyo kartlarına ilişkin ses ayarları windows ortamındaki ses denetiminden yapılır. Bu ayarlar ise doğrudan ses kartına etki edeceğinden radyodan gelen sese de etki etmiş olacaksınız. Sonuç bir çok ses kontrolü dışarıdan bağlantılarla ses kartına verilmiştir.

bende şuun merak ediyorum.acaba bilgisauyar ses kartına birden fazla araçmı bağladın diye düşünüyorum?.mesela ses sistemı ve muzik seti(ben oyle yaptım o yuzden direk aklıma bu olay geldı) ya da aux hatırladıgın kadarıyla ses kartına giriş.jakı (çevresi mavi olan jak) diye hatırlıyorum acaba baska bir alettden çıkış mı alıyosun bilgisayara aux vasıtasıyla.ama oyle bişey olsa herhalde direk ses kartı bozulurdu.120 c kadar kızmazdı.

• Ekran kartinda problem yok 50 *C. Burdaki AUX ses kartlarindaki AUX degil, Power Supply sicakligi. 120 *C anormal yuksek. Kasa icindeki hava dolasimi dev ekran karti nedeniyle olumsuz etkilenmis olabilir. Ote yandan PSU bu sicakliga gelip de kendini kapamiyorsa olcumun dogru olmadigindan suphelenebiliriz.

Bir de bu programla sicakliklara bak lutfen:
    http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

Ayrica PSU'n bu mu?
    http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1247&ID=1538#Tab1

• dostum o speed fandaki aux değeri yanlıştır doğruyu göstermiyor doğrusunu görmek istiyorsan everesti yükle speddfan açıkken everestide aç otomatik olarak speddeki aux normal değerine inecektir telaşa gerek yok dediğimi dene sende anlıycaksın umarım açıklayıcı olmuştur
  • ne kadar speedfan kullanan varsa hepsinde var bu sorun
    aux sıcaklığı anormal dercede yüksek görünüyo...
  • Ekran kartinda problem yok 50 *C. Burdaki AUX ses kartlarindaki AUX degil, Power Supply sicakligi. 120 *C anormal yuksek. Kasa icindeki hava dolasimi dev ekran karti nedeniyle olumsuz etkilenmis olabilir. Ote yandan PSU bu sicakliga gelip de kendini kapamiyorsa olcumun dogru olmadigindan suphelenebiliriz.

Bir de bu programla sicakliklara bak lutfen:
    http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

Ayrica PSU'n bu mu?
    http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?C=1247&ID=1538#Tab1

O programla baktım diğer sonuçlarla aynı gösteriyor ama aux diye bişey yok o programda o yüzden 120 dereceleri görmedim. evet dostum PSU m o..

dostum o speed fandaki aux değeri yanlıştır doğruyu göstermiyor doğrusunu görmek istiyorsan everesti yükle speddfan açıkken everestide aç otomatik olarak speddeki aux normal değerine inecektir telaşa gerek yok dediğimi dene sende anlıycaksın umarım açıklayıcı olmuştur .

İkisini aynı anda çalıştırdım CPU GPU da falan oynama oldu ama diğerinde bi gıdım düşme yok.

bende şuun merak ediyorum.acaba bilgisauyar ses kartına birden fazla araçmı bağladın diye düşünüyorum?.mesela ses sistemı ve muzik seti(ben oyle yaptım o yuzden direk aklıma bu olay geldı) ya da aux hatırladıgın kadarıyla ses kartına giriş.jakı (çevresi mavi olan jak) diye hatırlıyorum acaba baska bir alettden çıkış mı alıyosun bilgisayara aux vasıtasıyla.ama oyle bişey olsa herhalde direk ses kartı bozulurdu.120 c kadar kızmazdı.

ses kartına hiç bişey takılı değil, kulaklık bile takılı değil hatta:D

aldığım yere mail attım bakalım onlar ne diycek eğer arıza varsa göndereceğim arkadaşlar, yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim..

• ariza oldugunu dusunmuyorum, program yanlis bilgi veriyor diye dusunuyorum. o PSU'larda isi koruma sistemi var tahminen 100*C'den sonra kapatirdi kendini.
  • AUX değeri anakarttaki diğer ısı kaynağı oluyor genelde. Ekran kartıyla alakası yok.
  • AUX güç kaynağı demek...

Ekran kartında sorun yok güç kaynağının fanını kontrol edin...
  • ariza oldugunu dusunmuyorum, program yanlis bilgi veriyor diye dusunuyorum. o PSU'larda isi koruma sistemi var tahminen 100*C'den sonra kapatirdi kendini.

AUX güç kaynağı demek...

Ekran kartında sorun yok güç kaynağının fanını kontrol edin...

Güç kaynağı olabileceğinide düşündüm fakat kasanın kapağını açtığımda PSU nun yan paneline dokundum 120 derece ısının en azından bir kısmı oraya yansırdı ama sıcaklık yok şimdide söküp fanına bi bakıcam ama dönmediğini sanmıyorum. DHArcadia arkadaşın dediği gibi dandik bir marka almadım paramın yettiğince ve iyisinden bi PSu almaya çalıştım tharmaltakenin o sıcaklıklara izin vereceğini sanmıyorum, kesinlikle kendini kapatırdı.
  • hiçbir sorun yok bence. bu tip programlar bazı ölçümleri yanlış gösteriyorlar. en doğru sıcaklık değerlerini biostan okursun.
    ayrıca güç kaynağının da sıcaklığını ölçemez alet. çünkü aralarında hiçbir data bağlantısı yok.
    saygılarımla
  • Sensorde problem olabilir..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.