Şimdi Ara

ekran kartı yanan dizüstü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dostlar elimde ekran kartı yanan hp dv6 bilgisayar var , bu bilgisayarı masraf yapmadan kullanabilir miyiz ?

• ekran kartı yanmışsa ucuz bir ekran kartı alıp kullanabilirsin çok fazla masraf yapmadan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hrd.Stark

ekran kartı yanmışsa ucuz bir ekran kartı alıp kullanabilirsin çok fazla masraf yapmadan.

Dizüstü olduğu için normal kasalılardaki gibi sök tak yapabiliyormuyuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dv serisinde hatirladigim kadari ile ekran kartlari harici de olsa anakarta entegre. degistirme sansiniz yok... anca reballing yapilabilir buna da deger mi uretim hatali bir urun icin bilemiyorum.
  • arkadaşın dediği gibi ucuz bir ekran kartı alıp kullanabilirsin. Ama montajını yapanın iyi olmak suretiyle...
  • Monte var laptoplarda ekran kartı
  • tamam dv6 karta takin takabiliyorsaniz... takilmiyormus dedigi zaman arkadas o zaman gorurum ben sizi... hp lerin neredeyse hic birinde mxm portu bulunmuyor. entegre yani anakarta birlesik harici ekran karti bulunuyor yada direk onboard ekran karti var....
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

tamam dv6 karta takin takabiliyorsaniz... takilmiyormus dedigi zaman arkadas o zaman gorurum ben sizi... hp lerin neredeyse hic birinde mxm portu bulunmuyor. entegre yani anakarta birlesik harici ekran karti bulunuyor yada direk onboard ekran karti var....

Bende sizin dediğiniz gibi biliyorum haftasonu bilgisayarı açıcam inş olmadı bi sıcak hava presiyle başlarım olaya hiç olmadı ekranını değerlendiremezmiyim diye düşünüyorum yada bi bilgisayarcıya verilecek en kötü yedek parça olur .

• ucuz ekran kartı filan olmaz. Ekran kartı slotu olsa dahi her ekran kartı takılmaz. Yanlış bilgi vermeyin.
    Anakartın üstündeki grafik çipi neyse bire bir aynısıyla çip değişimi yapılması gerekir.
    Ama dv6 için tavsiye etmem. Biz tamir işi yaptığımız zamanlarda genelde notebooklara çip değişiminde 6ay garanti verirdik. DV6'da 1 gün bile garanti vermiyorduk. Tamir ettirme derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarıaslan

ucuz ekran kartı filan olmaz. Ekran kartı slotu olsa dahi her ekran kartı takılmaz. Yanlış bilgi vermeyin.
    Anakartın üstündeki grafik çipi neyse bire bir aynısıyla çip değişimi yapılması gerekir.
    Ama dv6 için tavsiye etmem. Biz tamir işi yaptığımız zamanlarda genelde notebooklara çip değişiminde 6ay garanti verirdik. DV6'da 1 gün bile garanti vermiyorduk. Tamir ettirme derim.

Bilgisayarın yerine yenisi alındı zaten hani bunu basit yollu tamir edebilsem bi tanıdığımızın felan çocuğuna verirdim diye düşündüm iyi kötü kullanmayı öğrenirdi yada başka hangi amaçla kullanabiliriz hdd sini söktük cdrom da işe yarar geri kalan parçalar çöp sanırım belki ram de işe yarayabilir .

• Tanıdık bir bilgisayarcı yada elektronikci varsa anakartı götürün çipi ısıtsın. Belki çalışır bir müddet.
  • ekran chıpine siz mudale edemezsiniz yakınınızda varsa notebook uzmanı ona göstermenizi tafsiye ederim siz mudale edmen kolay gelsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.