Şimdi Ara

ekran kartı sorunu olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar acılınca bazen donup kalıyor.tamda ekran kartının driverlerının devreye girdiği sırada.x550 ekran kartım var.acaba ekran kartından böyle donmalar yapar mı?

• ekran kartının modelinden bunu anlamamız zor

genelde bozuk driverlar böyle sorunlara yol açabiliyor.
    ekran kartının yeni driver ını kurmanı tavsiye ederim.
  • sürücüsünü kontrol etwww.omegadrivers.net
  • ekran kartının drıverını tekrar yukle duzlme ıhtımalı %60 gerısı de asırı yuklenme
  • slm arkadaş,
    sisteminin özelliklerini yazarsan ve psu nun markası
    ve kaç watt olduğunu yazarsan anlarız sorunu.
  • amd s939 venice 3000+
    epox nf4-ultra
    sapphire x550 256 mb 128 bit pci-ex
    80 gb ide samsung hdd
    psu ise frisby 350 w ama max 330w verebildiği yazıyor üstünde

arkadaslar yardım edin lütfen yaw.cok canımı sıkmaya basladı sorun.bilgisayar acılıyor.masaüstüne gelince donuyor sonra ekran birden siyahlasıyor.sonra öyle kalıyor.
  • bence sarun kartının uyum sağlayamaması ve driverini internetten bulup tekrar tanıtırsan büyük ihtimalle sorun çözülecektir ve ekranın donup bi süre sonra gelmasi driverlerin çakışması yada virüsten dolayı da olabilir bide anakartının ekran kertını düzgün çalıştırdığından emin olduğundan sonra bunları yap.
  • slm arkadaşım,
    bendede aynı sorun vardı ve ekran kartım sapphire marka sapphire in internet sitesine girip baktım ve ati 9500 ve üstü modelerde böyle sorunlar olursa ilk olarak en yeni sürücüyü yükleyin diyor. ikinci olarak psu nun gerçek 350w ve yüksek olması gerektiğini söylüyor ve ..... aşağıdaki linkte yazıyorhttp://www.sapphiretech.com/en/support/faqs_viewlist.php?faq_cat_id=11&faq_subcat_id=16
    senin psu frisby 350 w desede inanama max. o aletin verdiği 250w tır belki daha az. millet 100$ dolara psu satıyor. frisby ise 30$ bile değil yani kalitesizliği tartışılmaz bir gerçek.
    bana göre ekran kartın açılışta psu dan yeterli gücü alamıyor ve görüntü kitleniyor.
    bana göre psudan kaynaklanan bir sorun bu. bulabilirsen iyi bir psu ile dene bakalım o zaman aynı şeyi yapacak mı.
    geçici bir çözüm ise, ekran kartının özellliklerini C.C.C. dan biraz azalt ve böyle dene.
    NOT: her zaman söyldiğim gibi yığınla para verip aldığımız sistemlerimizi üzerinde dandik bir psu ile gelen tenekelere emenet etmeyelim.(eşeğini sağlam kazığa bağlaki kaçmasın. değil mi arkadaşlar?)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.