Şimdi Ara

Ekran kartı için neler gerekli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Ben amd r9 270x isimli ekran kartını almak isityorum araştırmalarıma gore bu ekran kartı için 600 watt gibi bir psu istiyor peki bunun yanında bilgisayarımın hangi özelliklerine bakmalıyım bu ekran kartı için . Yoksa sadece psu degiştirsem yeterli olacak mı. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

• islemci ram anakart da onemli.tutup 2004 model anakarta takarsan goruntu gelmez mesela ya da 2gb ram varsa oyunlarda takilma yapar ayni sekilde islemci yetersiz olursa yine takilma yapar ekran karti tek basina oyun oynatmaz.
  • desWtrap D kullanıcısına yanıt
    İşlemcin kötüyse darboğaz yapar yük altına girdiğinde işlemcini yazarsan yardımcı olurlar. Güncel oyunlardan oynamak istiyorsan min 4 gb ram olması gerekli.
  • Anakart Gigabyte GA-M68M-S2P v1

RAM 4gb

işlemci amd athlon II X2 250 Processor 3.00GHz

sizce bunlar yeterlimi
  • islemcin 270x icin yetersiz kalir bosuna 450-500 lira vermis olursun.sana 7770 lazim ama sifir pek bulunmuyor olanlar da pahali.ornek olsun diye gosteriyorum tanimam etmem bu ilandan bir ust ekran karti bolumune cikip takip edersen ikinci elini uygun fiyatla bulabilirsin.

http://forum.donanimhaber.com/m_92931849/tm.htm
  • Teşekkür ederim ilgi ve alakanız için ama bu onerdiginiz ekran kartı kaç yıl gider. Daha çok oyunlar için kullanıyorum da. Bide benim istediğim ekran kartı için hangi işlemciyi önerirsiniz
  • 7770 mi kisiye gore degismekle birlikte en az 2 sene kullanabilmen lazim ama islemci yuzunden oyunlarda sorun yasarsin muhtemelen.anakartin yeni model amd islemcileri desteklemiyor o yuzden ikinci el 1090 965 955 gibi modeller arayip bulmalisin ki cok zor bulunuyor.
  • Peki kısaca şimdi hem anakart hem de işlemcinin mi değişmesini söylüyorsunuz. Bide r9 270x çalıştırabilecek bir sistem yazarmısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desWtrap -- 11 Haziran 2014; 14:29:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.