Şimdi Ara

Ekran kartı fanımın aşırı sesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran kartımın üzerindeki fan aşırı ses yapmaya başladı... Rahatsızlık verecek derecede bir uğulutu yapıyor... Sökğp yağladım değişen bir şey olmadı... Fanı söküp o şekilde çalıştırsam hehangi bir sorun olur mu?

• aynı sorun bndede war söktm temizledim yağladım fakat zırıl zıırıl hala dahaa yeni bir fan alıp takmayı düşünüyorum
    fazzla bşi deği zaten fanlar sanada tawsiyem bu olur elinden geleni yapmışsun
  • Resmen makinanın başında başım ağrıdı...
  • eee ağrı kesici aldicem olmıcakk

yapacağını yapmışsınn fan da tabükü sorun kısa zmanda değiştr bncee
  • Söküp çıkartsam sorun yaratır mı peki?
  • Kısa süreli kullannım için sorun çıkmayabilir.
    Ama uzun süreli pc açıksa ve ekran kartına yüklenecek uygulamaları çalıştırırsan çok ısınabilir.
    Bu ısınma da sisteminde yavaşlığa ve çok ısınırsa da ekran kartının yanmasına dahi sebebiyet verebilir.
    Ama yanması çok zor
    Tabii ki de tavsiyem al yeni birtane tak ekran kartına fan.
    SaygıLar
  • Yağlamak hiçbir işe yaramaz uygun yağı bulman çok zor. Hatta yeni yağın eski yağı sökmesi ve hızla dönerken fanın o yağı sağa sola sıçratması ve herşeyi iyice içinden çıkılmaz hale getirmesi daha büyük ihtimal. Hafiften yanık kokusu alıyorsan sebebini merak etmezsin en azından... Başıma geldi ordan biliyorum. Fanı çıkarmanı tavsiye etmem ekran kartı mahvolur. Kötü de olsa yeni bir fan al. Ekran kartı modelini yazarsan fan tavsiyesinde bulunabilirim
  • al bitane ekran kartı fanı kurtul. en fazla 5 ytl. bilgisayarcılarda bulunur.
  • eskisini adam etmeye uğraşmaktansa bencede yeni bi fan al kurtul
  • Söküp çıkartma, sistemin performansı düşer Bence. Limit ısılarda daha yüksek hızla çalışıyor ya sistem. Yağ fan için geçerli bir çözüm yolu değildir biraz rezonans ila alakalı bir durum. Plastik maddelerde yağ randıman vermez ayrıca yağlama sürekli olan bir olaydır. Yanma olayı dersen bilemem, saatelerce yaz sıcağında oyun oynamak bunu yapabilir. Dedikleri gibi $3'a yeni bir fan al.

quote:

Orjinalden alıntı: ThunderGod

Söküp çıkartsam sorun yaratır mı peki?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.