Şimdi Ara

ekRan kaRtı Çok IsıNıyoR ve Pc kapaNıyoR!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
2.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    *ATI MOBILITY RADEON X600 (0x3150)

arkadaslar cabal knıght gıbı oyunlara gırdıgım zaman ekran kartında yaklasık 85-98 derece arası sıcaklık oluyo ve ekran çizgi çizgi oluyor ve laptopu düğmeye basmadan kapanmıyor. Kapandıktan hemen acamıyorum gene aynı oluyor. Soğumasını beklıorum. Bu sorunu nasıl hallederım. Birkaç arkadaşım soğutucu al pc ye dedi ama. Sizce pc de fan devri 4x de calıstır tarzı terımler var. Pek anlamıyorum. Biraz açıklayıcı bı dılde anlatır mısınız? Yardımlarınızı beklıyorum.

• 1) Dizüstü bilgisayarınızın hava aldığı girişler tozdan ötürü tıkanmış olabilir. Hava giriş-çıkışlarını temizlemeyi deneyebilirsiniz.
    2) Bilgisayarınızı kullanırken hava girişleri tıkanmayacak şekilde konumlandırmayı deneyin.
    3) İmkânınız varsa dizüstü bilgisayar soğutucusu alın (arkadaşlarınıza katılıyorum bu konuda). Yaklaşık 12-13 lira dolaylarında 3 fanlı soğutucular var. İşe yarıyorlar.

"Fan devri 4x çalıştır" kısmında ne demek istediğinizi tam olarak anlamadım ama eğer 1. ve 2. durum söz konusu ise yüksek fan devri dahi olsa yine tam soğutamaz. Aksine sesi de sizi rahatsız eder. Bilgisayarınızın kasasını temizlemeniz her hâlükârda bilgisayarınızı rahatlatacaktır...
  • Kardeşim aynı sorun bendede vardı 90 dereceyi görmüştüm senin gibi,laptopun fanına yanlardan çıkacak şekilde iyice hava tut ve nasıl bir pislik çıktığını gör bak sonra nası rahat rahat çalışıyor (Bende baya bir çerez çıkmıştı)
    quote:

Orijinalden alıntı: Crosted

Ekran Kartı:
    *ATI MOBILITY RADEON X600 (0x3150)

arkadaslar cabal knıght gıbı oyunlara gırdıgım zaman ekran kartında yaklasık 85-98 derece arası sıcaklık oluyo ve ekran çizgi çizgi oluyor ve laptopu düğmeye basmadan kapanmıyor. Kapandıktan hemen acamıyorum gene aynı oluyor. Soğumasını beklıorum. Bu sorunu nasıl hallederım. Birkaç arkadaşım soğutucu al pc ye dedi ama. Sizce pc de fan devri 4x de calıstır tarzı terımler var. Pek anlamıyorum. Biraz açıklayıcı bı dılde anlatır mısınız? Yardımlarınızı beklıyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.