Şimdi Ara

Ekonomistler için hangi dil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Soru başlıkta arkadaşlar iktisat okuyorum hangi dile başlamam daha iyi olur

• R ya da Python.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

R ya da Python.
    Bölümüm ile ilgili neler yapabilirim bu programlarla peki
  • Devin Booker kullanıcısına yanıt
    Istatistik hesaplamalari, regresyon analizi. Ekonometri dersinde yapacaginiz turev ve gradyan hesaplamalari.

Ayrica simulasyon ve olasilik hesaplamalari, monte carlo, naive bayes, markov modeli gibi data science odakli matematiksel modellemeleri yapabilecegin library ler var. Gayet iyi yazilmis ve cok kullaniliyor.

Ustelik ikisi de General Purpose diller, yani Stata gibi sadece bu isi yapabildigin araclar degiller. Python ile web programlama da yaparsin.

Ikisinin de paralel programlama destegi cok iyidir.

Bu dediklerimin ekonomi bolumuyle ne alakasi var diye dusunme, doktora falan yaparsan yurt disinda gorecegin seyler bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Istatistik hesaplamalari, regresyon analizi. Ekonometri dersinde yapacaginiz turev ve gradyan hesaplamalari.

Ayrica simulasyon ve olasilik hesaplamalari, monte carlo, naive bayes, markov modeli gibi data science odakli matematiksel modellemeleri yapabilecegin library ler var. Gayet iyi yazilmis ve cok kullaniliyor.

Ustelik ikisi de General Purpose diller, yani Stata gibi sadece bu isi yapabildigin araclar degiller. Python ile web programlama da yaparsin.

Ikisinin de paralel programlama destegi cok iyidir.

Bu dediklerimin ekonomi bolumuyle ne alakasi var diye dusunme, doktora falan yaparsan yurt disinda gorecegin seyler bunlar.
    Çok teşekkür ederim,şu an hazırlıktayım bilkentte okuyorum ve yurtdışı hayalim var bu yüzden bölüme geçene kadar kendimi yazılımda geliştirmeye çalışıcam.İlk dönem 'hesaplama ve programlamaya giriş' dersim var ama içeriğini pek bilmiyorum excel,word vb mi öğrenicem yoksa yazılım mı anlatıcaklar fikrim yok.

• Devin Booker kullanıcısına yanıt
    Computation geciyorsa programlama yaparsin. Hesaplama tam karsiligi degil cunku computation in.

Bence excel de ogreniyorsundur, buna adanmis spesifik bir ders olmaz da ders icinde ogrenirsin.

Zaten zamani gelince 1 gunde hepsini ogreniyorsun, egitim saglam olduktan sonra.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.