Şimdi Ara

Ejderhanin Önemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar iyi sabahlar öncelikle. Simdi size sunu sormak istiyorum: Diyelim ki bi oyunda gerideyiz skor olarak da farm olarak da ama ejderhalari kacirmadan aliyoruz sizce bu oyunda one gecme sansi nedir. Ejderha bu kadar onemli mi gercekten. Benim mainim jungle her oyun 3 lvlde kosa kosa pink atip wardlari temizleyip drake aliyorum erkenden hic kacirmadan. Tesekkurler...

• Bizde 5 rakipte 1 ejder vardı skorda çok önde değillerdi tf'de riven 3 kişiye tek attı ejder bir işe yaramadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leskodjer -- 16 Mart 2015; 11:16:38 >
  • 5 ejder Bi barondan daha etkili diye biliyorum gerisini sen duşun dikkatli oynarsanız çevirirsiniz o durumdaki bi maçı bence
  • Keryas K kullanıcısına yanıt
    Hemen zıpladım Drake'i görünce, asla kaçırmamalısınız. Verdiği bonuslar çok güzel iş yapıyor her karaktere ekmek çıkartıyor bence. Özellikle 2. ve 3. ejderin verdiği bonus ile kuleleri moloz haline getirebilirsiniz

WW ile ne zaman oynasam red'i aldıktan sonra ejderi tek te olsam alırım, takım eğer ikinci ejdere görüş sağlamazsa ve rakip takım ejderi kaptırmamak için geldiyse ve takımım bir şey yapmak için uğraş göstermezse leave çekerim.
  • Ejder eskisi gibi snowball etkisi yapmıyor onun yerine late game için yatırım yerine geçiyor. Şahsen artım ejderi çok değerli görmüyorum. 2 tanesini alabilmek karşının oyun sonuna kadar 3 tanesini almasını sağlıyor hadi çok uzasın 4 alabiliyorlar. Oda %15 hareket hızı veriyordu heralde. 4 stacktaki özelliği tam hatırlayamadım. Tabi alırım ama oyun başında aldırılan killer çok daha hızlı snowball etkisi yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aeschyli

Ejder eskisi gibi snowball etkisi yapmıyor onun yerine late game için yatırım yerine geçiyor. Şahsen artım ejderi çok değerli görmüyorum. 2 tanesini alabilmek karşının oyun sonuna kadar 3 tanesini almasını sağlıyor hadi çok uzasın 4 alabiliyorlar. Oda %15 hareket hızı veriyordu heralde. 4 stacktaki özelliği tam hatırlayamadım. Tabi alırım ama oyun başında aldırılan killer çok daha hızlı snowball etkisi yapıyor.
    ceceli çok önemli !!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: xlboxer

ceceli çok önemli !!!

Alıntıları Göster
    1. ve 3. güçlendirme gerçekten önemli ve farkında olmasanız da baya etkiliyor oyunu. tabii ki tüm ****ri alsan bile kaybedeceğin oyunlar olacaktır ama bununla bağdaşlaştırılamaz
  • 5 ejder neye gore daha etkili, split push yapicaksa adam zaman kazanir baronla, ejder tfde is yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BineyMoser

5 ejder neye gore daha etkili, split push yapicaksa adam zaman kazanir baronla, ejder tfde is yapar
    Verdiği bonuslar kalmalı ekstradan

her yük 3-6-9-12-15 AP vermeli, böylece 5 ejder alana 45AD-45AP gelmiş olur

edit: Ejder'in bu haliyle çok işe yaramadığını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 16 Mart 2015; 15:13:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrashBone

Verdiği bonuslar kalmalı ekstradan

her yük 3-6-9-12-15 AP vermeli, böylece 5 ejder alana 45AD-45AP gelmiş olur

edit: Ejder'in bu haliyle çok işe yaramadığını düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Herşeyi geçtim ekstra hareket hızı veriyor her türlü karşındakinden hızlısın 2 aynı güçteki takımda ekstra özellikleri olan kazanır unutma

• ilk ejderi iki takımın da aldığını düşünürsek 4. ve 5. ejdere kadar çok önemli değil fakat ormancının ejder zamanında ejderin yakınında olması suppun ejderin arkası neresi oluyorsa 1 dakika önceden totemlemesi gerekir. sırf ejder takibi için çarplı nunu sup aldığımı bilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ireina Nadar

ilk ejderi iki takımın da aldığını düşünürsek 4. ve 5. ejdere kadar çok önemli değil fakat ormancının ejder zamanında ejderin yakınında olması suppun ejderin arkası neresi oluyorsa 1 dakika önceden totemlemesi gerekir. sırf ejder takibi için çarplı nunu sup aldığımı bilirim
    çok gerideysen işe yaramıyor 5 ejder alıp karşıya 1 tane bile vermeyip oyun kaybettiğimi hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krious

çok gerideysen işe yaramıyor 5 ejder alıp karşıya 1 tane bile vermeyip oyun kaybettiğimi hatırlıyorum.

Alıntıları Göster
    5. ejder haric tf lerde cok gerideyseniz muthis etkisi olmuyor ama altın farkı cok fazla degil ise kusatmalarda verdigi ekstra kule hasarı vs gibi artılar oyunu size getirebilir
    veya backdoor yapmaya calısırsanız kuleleri hızlı alacagınız icin muthis artı yazabilir

Onun dısında gercek hasar bonusu ile 5. ejder muthis is yapıyor. Eger karsıda hic ejder yoksa size verdigi %6 ap ve ad oyun sonu cok fark yaratır
    Pro lcs oyuncularin goruslerini almıslardi degisimden sonra bir kısmı cok etkili derken bir kısmı umrumda bile olmaz diyordu

Aslında durum rakip drake alırken sizin ne yaptıgınız eger rakip drake alırken siz 2 kule indirebilirseniz kısa vadede daha once gecer ve bunu kullanabilirsiniz ama karsılıksız drake verirseniz her turlu onlar one gecer.

TR deki drake ile ilgili sıkıntı drake takibinin sadece jungle isi sanılması aynen totem atma isinin sadece sup isi sanılması gibi

bu oyun takım oyunu takım olan kazanır zaten bunun en guzel ornegini WE katowice de finale cıkarak gosterdi. Eger birisi tek basına oyunu tasıyorsa bile bu karsı takımın takım olmamasındandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlindGuardian

5. ejder haric tf lerde cok gerideyseniz muthis etkisi olmuyor ama altın farkı cok fazla degil ise kusatmalarda verdigi ekstra kule hasarı vs gibi artılar oyunu size getirebilir
    veya backdoor yapmaya calısırsanız kuleleri hızlı alacagınız icin muthis artı yazabilir

Onun dısında gercek hasar bonusu ile 5. ejder muthis is yapıyor. Eger karsıda hic ejder yoksa size verdigi %6 ap ve ad oyun sonu cok fark yaratır
    Pro lcs oyuncularin goruslerini almıslardi degisimden sonra bir kısmı cok etkili derken bir kısmı umrumda bile olmaz diyordu

Aslında durum rakip drake alırken sizin ne yaptıgınız eger rakip drake alırken siz 2 kule indirebilirseniz kısa vadede daha once gecer ve bunu kullanabilirsiniz ama karsılıksız drake verirseniz her turlu onlar one gecer.

TR deki drake ile ilgili sıkıntı drake takibinin sadece jungle isi sanılması aynen totem atma isinin sadece sup isi sanılması gibi

bu oyun takım oyunu takım olan kazanır zaten bunun en guzel ornegini WE katowice de finale cıkarak gosterdi. Eger birisi tek basına oyunu tasıyorsa bile bu karsı takımın takım olmamasındandır.

Alıntıları Göster
    hecarim oynarken 3.ejder yükü için bütün takımı satabilirim, onu almayan ata ben at demem

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Quid

hecarim oynarken 3.ejder yükü için bütün takımı satabilirim, onu almayan ata ben at demem

Alıntıları Göster
    En önemlisi ilk drake yoksa 2. 3. cok gerekli degil, kacirmamanin onemi rakibe o ilk drake buff inin gitmemesi icin onemli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melatonin

En önemlisi ilk drake yoksa 2. 3. cok gerekli degil, kacirmamanin onemi rakibe o ilk drake buff inin gitmemesi icin onemli.

Alıntıları Göster
    Ejder oyun çevirmez oyunda daha hızlı görevler yapmanızı sağlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataymy

Ejder oyun çevirmez oyunda daha hızlı görevler yapmanızı sağlar.

Alıntıları Göster
    İlk dragon bence çok önemli botu kesip dragon almak oyunu snowballa bağlayabiliyor. Onun dışında vazgeçilmez birşey olarak görmüyorum. Diğer objektiflere yönelmek daha mantıklı geliyor. Rakibe vermektense almak iyidir mantığıyla alıyorum yoksa çok umurumda değil.
  • %12 ad ve ap
    %10 ms bonus,
    %30 hasar artışı kulelere karşı
    %30 hasar artışı minyonlara ve yaratıklara karşı

Bir de iksir varsa,

kulelere karşı olan hasar %45 e çıkar, ve minyonlar senin hareket hızına bağlı olarak hareket hızı kazanır.

Durum böyle iken eğer takımlar aşırı dengesiz değilse, tf girmekten çekinirsin, bu özellikler ile tf bitene inhib kulesi artı nexus kuleleri ile nexusu patlatabilecek şampiyonlar var,

Udyr, Xin Zhao, Master Yi, yada bir Nasus...

Bonus:
    5 ejder ile oyun yaklaşık 40+.dakikada oluyor 500 üstü stack yapmış bir nasus iki vuruşta herhangi bir binayı rahatlıkla patlatabilir, burada minyonların saldırı gücü hesaba katılmadan. Nadir oyun bu şekilde geliştiği için çok taktik geliştirilmedi bunun üzerinden. Oyunu uzatma taktikleri bilinse üzerinde çalışılsa...
  • 3/31/7 giden rammus ejder kaçırmadığı için maçı kazandık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: the Chain Warden

3/31/7 giden rammus ejder kaçırmadığı için maçı kazandık :)
    Karşısı 5 drake+baronlu oldugu halde oyun aldıgımızı ve bizim 5 drake+baronlu halde oyun verdigimizi biliyorum yani çok takmamak lazım bence şu zamanlarda genelde oyun drake yüzünden gidiyor karşısı önde olduğu halde gidip drake çalmaya çalışan takım drake + 5 kill veriyor bırakın alsınlar
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.