Şimdi Ara

Ehliyetlerimiz değişiyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
3.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • illk once ab kendi ehliyetlerini degistirsin

bizim ehliyetler daha kocaman kagittan normal turk kimlik kagidi uc tane yan yana gelmisi gibi buyuk ama kagittan kaplama yok sadece plastik kilif geciriyoruz ne cuzdana giriyor ne birsey

vatandaslik numarasi var uzerinde ama turkiyeninki ehliyeti oldukca iyi numara yazmayanlar degistirsinler birde avrupaya birsey gondersinler tr ye uyum diye :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: karahisar

ehliyet değiştirirken birde polis vakfına para kesiyorlar benim ehliyetin kenarı kırılmıştı çok önemlideğil ama bir ara değiştireyim dedim netten istenen belgelere baktım birde polis arkadaşa sorayım dedim aynısını söyledi birde 15 ytl vakfa yardım dedi
    -neden bildiğim kadarıyla vakfa yardım mecburi değil
    - sen polisini sevmiyormusun
    - seviyorum ama her sevdiğim insanlara yada kurumlara para dağıta dağıta gitmiyorum hem ayrıca biliyorsun ben hastanede çalışıyorum sen geldiğinde hastaneyi sevmiyormusun diye yardım mı istiyoruz ki
    -sizin döner sermayeniz var
    -sizin de radarınız var
    -radardan kesilen paralar bize gelmiyor

Ehliyeti nerden aldın bilmiyorum ama ben 3 ay önce Bostancı trafikten aldığımda vakıf için pul almamı istediler pulu nerden alacağım diye sorduğumda bağış kutusuna 5 YTL bırakmamın da yeteceğini söylemişlerdi. Ben de 5 YTL verdim.

• quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

La havle durup durup birşeyler çıkarıyorlar lanet olsun avrupasınada birliğinede ya.Sonumuzu hazırlıyorlar yavaş yavaş kimsenin haberi yok

+1
  • parasında değilim de, oralarda kuğruğa falan girip sürünmek var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: polotje

illk once ab kendi ehliyetlerini degistirsin

bizim ehliyetler daha kocaman kagittan normal turk kimlik kagidi uc tane yan yana gelmisi gibi buyuk ama kagittan kaplama yok sadece plastik kilif geciriyoruz ne cuzdana giriyor ne birsey

vatandaslik numarasi var uzerinde ama turkiyeninki ehliyeti oldukca iyi numara yazmayanlar degistirsinler birde avrupaya birsey gondersinler tr ye uyum diye :)

Cidden nede hala öyle avrupa ehliyetleri
    cüzdana koysan 3 sayfa gibi duruyor
    unutma riski daha fazla yırtılma riski çok fazla neden böyle acaba
    bende arkadaşa kendi ehliyetimi gösterdiğimde çok şaşırmıştı
    ama işin garibi orta avrupada durum böyle
    bulgaristanda bizimkiler gibi bir ehliyet var
    bilirsin işte standart kimlik kartları gibi
    adın sapın yazar arkasındada barkod gibi birşey eu bayrağı içinde trafik lisans gibi birşey yazıyordu bulgaristandakilerde
    ama avusturyadada falanda dediğin gibi saçma sapan kağıttan bir ehliyet var

• Bir arkadaşım emniyet genel müdürlüğü bilgi edinmeye sormuş ehliyet değişimi konusunu verdikleri cevabı aktarıyorum

13.05.2008 tarihli bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.

Son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. Kimlik Numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 01 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama içinde, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde haberler yapıldığı görülmüştür.

15.02.2007 tarihinden itibaren düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. Kimlik Numarasının yazılması uygulamasına başlanılmıştır.

Ayrıca, zayii veya yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlarımıza, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan sürücü belgesi verilmektedir.

İddia edildiği gibi T.C. Kimlik Numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup, gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir.

İyi günler dileriz.

• ARkadaşlar birsürü sağlık muayenesi falan filan uğraşmak yerine trafik şubeye gidip desek ehliyetimi kaybettim yenisini çıkartabilir miyiz. Ozaman kaça patlar ya da bu yasalaşmadan direk gidip desem ehliyeti yenilemek istiyorum falan çünkü ben yeniletmeyi düşünüyordum zaten ehliyette çatlamalar var cüzdana aşıdığımdan deforme oldu.

Aslında böyle uğraşacaklarına ehliyetlerde araba ruhsatlarıda çipli olsa tüm bilgiler içinde yazılı olsa

edit:

quote:

Orjinalden alıntı: makul

Bir arkadaşım emniyet genel müdürlüğü bilgi edinmeye sormuş ehliyet değişimi konusunu verdikleri cevabı aktarıyorum

13.05.2008 tarihli bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.

Son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. Kimlik Numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 01 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama içinde, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde haberler yapıldığı görülmüştür.

15.02.2007 tarihinden itibaren düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. Kimlik Numarasının yazılması uygulamasına başlanılmıştır.

Ayrıca, zayii veya yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlarımıza, üzerinde T.C. Kimlik Numarası bulunan sürücü belgesi verilmektedir.

İddia edildiği gibi T.C. Kimlik Numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup, gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir.

İyi günler dileriz.

ozaman benim yukardaki yorumum gereksiz oluyor. Oh be içim rahatladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 20 Mayıs 2008; 15:40:28 >

• Ehliyetleri değiştirmek gerekir mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgeleri ile ilgili açıklama yaptı. TC Kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerini değiştirmek gerekiyor mu?
    20 Mayıs 2008 14:42
    Yazı boyutunu büyütmek için
    Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmadığını açıkladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. kimlik numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği yönünde haberler görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, haberlerde ayrıca, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 01 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama için de üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde iddialar bulunduğu ifade edildi.

Düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. kimlik numarasının yazılması uygulamasına 15 Şubat 2007 tarihinden itibaren başlanıldığı hatırlatılan açıklamada, ayrıca, zayi ve yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlara, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan sürücü belgesi verildiği belirtildi.

Açıklamada, “İddia edildiği gibi T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir” denildi.

Kaynak
    http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=320510

• http://www.memurlar.net/haber/110485/
    ben de gördüm ve ilk mesaja ekledim muhtemel bir sıkıntıdan kurtulduğumuzu düşünüyorum
    20 Mayıs 2008 14:27
    Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmadığını bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü Basın ve Halkla ilişkiler Şube Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı internet sitelerinde, 2009 yılı sonuna kadar sürücü belgeleri üzerinde T.C. kimlik numarası olmasının zorunlu olduğu, bu nedenle 2009 yılı sonuna kadar tüm sürücü belgelerinin zorunlu olarak değiştirileceği yönünde haberler görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, haberlerde ayrıca, maddi hasarlı trafik kazaları ile ilgili 01 Nisan 2008 tarihinde başlanılan yeni uygulama için de üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan yeni sürücü belgelerinin gerektiği yönünde iddialar bulunduğu ifade edildi.

Düzenlenen sürücü belgeleri üzerine belge sahibinin T.C. kimlik numarasının yazılması uygulamasına 15 Şubat 2007 tarihinden itibaren başlanıldığı hatırlatılan açıklamada, ayrıca, zayi ve yıpranma gibi nedenlerle sürücü belgesini değiştirme durumunda olan vatandaşlara, üzerinde T.C. kimlik numarası bulunan sürücü belgesi verildiği belirtildi.

Açıklamada, ''İddia edildiği gibi T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir'' denildi.

• para almadan yenilerseler sorun yok. zaten benim ehliyeti yazan şahsiyet kör müdür nedir yazıları bulmaca doldurur gibi yazmış. pederin 20 senelik ehliyeti bile jilet gibiyken benim mundar durumda. değiştirmeye 30 ytl istiyorlar. sorumsuzluğun bu kadarına
  • Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgeleri ile ilgili açıklama yaptı

Açıklamada, “İddia edildiği gibi T.C. kimlik numarası bulunmayan sürücü belgelerinin belli bir süre içinde değiştirilme zorunluluğu bulunmamakta olup gerek trafik denetimlerinde, gerekse diğer trafik işlemlerinde (trafik kazaları gibi) vatandaşlarımız mevcut sürücü belgelerini değiştirmeksizin kullanabileceklerdir” denildi.

Kaynak VATAN GAZETESİ
    http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?detay=Ehliyetleri_degistirmek_gerekir_mi_179505_1&tarih=21.05.2008&Newsid=179505&Categoryid=1

Ehliyetlerimiz değişiyor

• 2 SENEDEN BERI DEĞİŞİYOR AMA HENÜZ BİRŞEY GÖREMEDIK. KORKUM EHLIYETLER DEĞİŞTİĞİNDE BİR COK KİŞİNİN EHLİYETİNİN SAHTE CIKMASINDAN BİR HABERDAR OLMASINA. COK SAHTE EHLIYET OLDUGUNU DUYDUM HABERINIZ OLA SURUCU KURSLARININ GAZABINA UGRAMAYINIZ SAKIN
  • allahtan bende t.c yazıyor
  • gerek yok tc filan bugun polise sordum öyle bişi yok dedi
  • mesela kaybetsek kaça yenisi çıkar ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: oeste

mesela kaybetsek kaça yenisi çıkar ?

35 50 arası duydum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etec -- 21 Mayıs 2008; 21:28:18 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.