Şimdi Ara

Egzersiz için saat tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nabız bilgilerini her an gösteren, egzersiz sırasında ekranda her an görebiliceğim bir saat arıyorum. Bir işlem yapmadan, düşüşünü, yükselişini adım adım gösteren saatlerden var mı piyasada? Youtube’dan bakıyorum, gerekli bilgiyi bulamıyorum.

Örneğim honor band 6’larda var mı bu özellik?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaboy -- 1 Ağustos 2021; 10:29:14 >

• Hemen hemen tüm saatlerde var bu özellik, mesela daha önce kullandığım amazfit pace, stratos ve vivoactive 4.

Saat değil de bileklik arıyorsanız bilemeyeceğim, bileklik kullanmadım hiç...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rock steady -- 1 Ağustos 2021; 23:15:20 >
  • Hatta şu şekilde gösterebilirim:
    Egzersiz için saat tavsiyesi
  • rock steady kullanıcısına yanıt

Anlık ölçüyor mu hocam şimdi bu? Sporda takibi kolay mı? Modeli nedir?

teşekkür ederim foto için.

• Fifaboy kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Evet, anlık ölçüyor. Zamanı, kaloriyi, adımı, mesafeyi vs. de gosteriyor. Garmin Vivoactive 4 bu saat ancak bu kadar pahalı olmayan marka/modellerden de aynı verimi alabilirsiniz. Dedigim gibi xiaomi'nin birçok modeli mevcut daha ucuz yollu olarak, gtr2e var mesela şu an benim en çok hoşuma giden.

Bu arada ne kadar profesyonel bir ürün ariyorsunuz, kullanim maksadiniz ne olacak? Saatler nabzı bilekten olctugu icin belli bir hata payı var. Ciddi sekilde takip icin gogus bantlari var, bunlari akilli saatle veya telefonla eslestirip de kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rock steady -- 5 Ağustos 2021; 14:5:35 >

Spor sırasında nabzımı takip etmek istiyorum sadece. Günlük kullanmak pek ilgimi çekmiyor. İçine birde müzik atabiliceğim spotify kullanabiliceğim bişey olursa süper olur. Apple watch 6 yada 7yi düşündüm ama daha ucuz kaliteli alternatifler varsa onlara yönelicem. Abd’den alıcağım için bir tık ucuz olucaktır ona göre tavsiye verebilirsiniz dilerseniz. Apple watch 6 44mm 370-80 bandında bulunabiliyor ama şarj süresi beni deli ediyor. Pil süresini apple hala nasıl geliştiremez anlayamıyorum. Sabah erken kalksan akşamı çıkarmaz günlük kullanırsan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fifaboy

Spor sırasında nabzımı takip etmek istiyorum sadece. Günlük kullanmak pek ilgimi çekmiyor. İçine birde müzik atabiliceğim spotify kullanabiliceğim bişey olursa süper olur. Apple watch 6 yada 7yi düşündüm ama daha ucuz kaliteli alternatifler varsa onlara yönelicem. Abd’den alıcağım için bir tık ucuz olucaktır ona göre tavsiye verebilirsiniz dilerseniz. Apple watch 6 44mm 370-80 bandında bulunabiliyor ama şarj süresi beni deli ediyor. Pil süresini apple hala nasıl geliştiremez anlayamıyorum. Sabah erken kalksan akşamı çıkarmaz günlük kullanırsan.

Apple düşünüyorsanız, şuan piyasadaki en iyi akıllı saat zaten Apple Watch'tır. Ancak iyi olmasını da yine bu yüksek pil tüketimine borçlu. O işletim sistemi için bol bellek ve işlem gücü gerekli, o animasyonlar, efektler için yine performanslı çalışan bir işlemci gerekli. E bu tür şeyler de çalışırken çok enerji harcıyor.

Bataryası uzun giden akıllı saat demeyelim ama spor saatleri var. Bunlar ise akıllıdan ziyade spor saati oluyor ki belli spor fonksiyonlarını yerine getirdikleri için donanımları sadece buna göre hazırlanmış ve 50 - 100 MHz bir işlemci ile çalışabildiğinden bataryası da günlerce gidiyor. Garmin'in saatleri uygulama ve saat yüzü desteği ile biraz bunların ilerisinde spor saati ile akıllı saat arası bir yerde oluyor ama yavaş bir işlemci ve uzun pil ömrü yine ön planda.

Günlük mü kullanmak istiyorsunuz, sadece spor esnasında mı, önce buna net karar verin. Sadece spor esnasında ise Decathlon'dan alacağınız bir nabız bandını, telefonunuza yükleyebileceğiniz Strava gibi bir uygulama ile eşitleyerek de sporunuz esnasında en doğru şekilde görebilirsiniz. Ancak günlük düşünüyorsanız da Apple Watch mı, diğer ürünlerin spor saatleri mi vs. biraz daha düşünmek gerek.

Gunluk kullanım cok ikiginizi cekmiyorsa boşa apple watch bakmayın bence. Bir de yapacaginiz spor ne olacak? Kosu mu, yuzme mi? Ona gore detayli veri sunan ozellistirilmis modeller var. Bence garmin veya suunto gibi bir marka daha dogru olacaktir spor agirlikli kullanim icin. Ama dedigim model icin yapacaginiz spor onemli.

Fitness ve koşu ağırlıklı. Hangisi daha iyi olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fifaboy -- 8 Ağustos 2021; 12:43:37 >
    Garmin Vivoactive 4 veya Venu alabilirsiniz o zaman hocam.

Teşekkür ederim. İnceleyeceğim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.