Şimdi Ara

Eğer komutunu text ile kullanmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Excelde if ile misal A hücresinde "İstanbul" yazan tüm sütunların yanındaki hücreye (B hücresine) Türkiye yazacak bir formül yazmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim. A1 de İstanbul yazıyorsa formül yazdığım yere Türkiye çıkartabiliyorum fakat bana lazım olan A1,A2 değilde A hücresindeki tüm "İstanbul" yazanları bulup yanında bulunan B hücresine (A1 dekini B1 e , A50 dekini B50 ye yazacak şekilde) yazmasını istiyorum.

• Burada bu soruyu cevaplayacak insan yok denecek kadar azdır hocam, excel forumlarına filan göz at derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bakayım hocam çok zor bişey olduğunu sanmıyorum.
  • Excel'de nasıl kod yazılıyor bilmiyorum ama ihtiyacınız olan şey bi döngü. Normal programlama dillerinde şu şekilde yapılabilir. Muhakkak excelde de bu tarz bi şeyler vardır :

for(int i = 0; i < satirSayisi; i++){

if(a == "İstanbul"){
    b = a;
    }

}

Edit : Değişkenlerden sonra köşeli parantezler içinde i olacak. Forumda göstermiyor nedense...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penta Kill -- 1 Mart 2016; 22:03:25 >
  • ilgileriniz için teşekkür ediyorum. excelde makro olayını bilmiyordum basit bir if döngüsü ile halledildi :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.