Şimdi Ara

EFSANELERİN EFSANESİ 331.DÖNEM FEDAİLERİ(Aralık-2009) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
76.187
Cevap
37
Favori
2.184.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya sewinmek istemiyorum ama tutamicam kendimi auzhauhzuahzuhauzuhauAUZHUAhzhauha kalkmicak galiba yau

kıdem tazminatı ile ilgili dün tvde ali tezel diye birisi var bu yasa üzerinde çalışılıyor çıkarsa ewlenip işten çıkan bayanlara tazminat va askere gitmek için işten çıkanlara tazminat olayı kalkıyor dedi ama malumunuz içeriği ne kalkmaktan kasıt fona devredilecek fondanmı alacağız onu tam bilemiyorum inşallah hakkımızı yemezler bu benim hakkım ya 5 sene çalışmışım askerde yerim bi kısmını..
  • kıdem tazminatı olayı yüzünden aralık celbine kaldım zaten ya :( kalkması çok kötü olur..bilakis hak yemek bence
  • arkadaşlar biz ne zaman başvurucaz hangi tarihler arasında ? Bide sınav tarihleri ne zaman aralıktamı gidicez kasımdamı arkadaşlar ?

CEVAP

CELP DÖNEMLERİ
    BAŞVURU TARİHLERİ
    BAŞVURU MAKAMI

ŞUBAT Tıp Dr. Celbi
    01 ARALIK-31 OCAK
    As.Ş.Bşk.lığı

NİSAN Krş. Snf. Celbi
    01 ARALIK-25 ŞUBAT
    As.D.Bşk.lığı

HAZİRAN Tıp Dr. Celbi
    01 NİSAN-31 MAYIS
    As.Ş.Bşk.lığı

AĞUSTOS Krş. Snf. Celbi
    01 NİSAN-25 HAZİRAN
    As.D.Bşk.lığı

EKİM Tıp Dr. Celbi
    01 AĞUSTOS-30 EYLÜL
    As.Ş.Bşk.lığı

ARALIK Krş. Snf. Celbi
    01 AĞUSTOS-25 EKİM
    As. D.Bşk.lığı

1 ağustostan itibaren şubelere....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenHill -- 3 Haziran 2009; 20:51:46 >
  • aralık celbi için eylül gibi başlıyor diye biliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: nicolasanelka39

geçen gün gazeteden okudum.. ayrıca çalıştığım bankada mali işler müdürlüğünden görüş aldım.. şu an için zor dediler

Arkadaşım yanlışın var senin.
    Kalkmadı daha yok öyle birşey, sadece öyle bir planları var.
    Ama onaylanır mı onaylanmaz mı şu an belli değil,
    yakında belli olacak. Ama şu an için kıdem tazminatı kalktı diye birşey yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkanerler

ya sewinmek istemiyorum ama tutamicam kendimi auzhauhzuahzuhauzuhauAUZHUAhzhauha kalkmicak galiba yau

kıdem tazminatı ile ilgili dün tvde ali tezel diye birisi var bu yasa üzerinde çalışılıyor çıkarsa ewlenip işten çıkan bayanlara tazminat va askere gitmek için işten çıkanlara tazminat olayı kalkıyor dedi ama malumunuz içeriği ne kalkmaktan kasıt fona devredilecek fondanmı alacağız onu tam bilemiyorum inşallah hakkımızı yemezler bu benim hakkım ya 5 sene çalışmışım askerde yerim bi kısmını..

Dostum ben çözemedim senin mesajını ilk cümlende kalkmicak galiba dediğin nedir ?
    Ve nereden duydun?
  • selam 331 KD ler genelkurbay başkanının son açıklamasından sonra daha bu işin en az 2-3 yıl sonra olabileceğini düşünerek Agustos döneminde gitmekten vazgeçtim Aralık 2009 akar, Aralık dönemine en iyi dönem diyolar bakalım nasıl olacak, haydin selametle
  • quote:

Orjinalden alıntı: theistman

selam 331 KD ler genelkurbay başkanının son açıklamasından sonra daha bu işin en az 2-3 yıl sonra olabileceğini düşünerek Agustos döneminde gitmekten vazgeçtim Aralık 2009 akar, Aralık dönemine en iyi dönem diyolar bakalım nasıl olacak, haydin selametle

Dostum, ben de büyük ihtimal aralıkta gidicem, aralık en iyi dönem diyorlar derken,
    ne anlamda iyi, merak ettim ?
  • kalkmicak derken kısa dönemi kast ettim arkadaşım yanlış olmasın.Tazminat konusunda ise bugün tayyeap açıklama yapıcaktı istihtam planı cart curt o paketin içince olmaması sewindirici büyük ihtimalle söylentiyi geçemeyecek tazminatın kalkma olayı.

nicolasanelka39....

asaldan baktım başvuru tarihlerine 1 ağustos diye listede yazıyo işte...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldenHill -- 4 Haziran 2009; 13:42:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: erkanerler

kalkmicak derken kısa dönemi kast ettim arkadaşım yanlış olmasın.Tazminat konusunda ise bugün tayyeap açıklama yapıcaktı istihtam planı cart curt o paketin içince olmaması sewindirici büyük ihtimalle söylentiyi geçemeyecek tazminatın kalkma olayı.

nicolasanelka39....

asaldan baktım başvuru tarihlerine 1 ağustos diye listede yazıyo işte...

Dostum selam,

Evet ben yanlış anlamışım.
    Televizyondan izleyemedim ben açıklamaları işte olduğum için ama internetten gazetelere baktım.
    Dediğin gibi kıdemle ilgili hiçbir açıklamaya rastlayamadım.
    Daha 1-2 gün önce de Ali TEZEL röportajında, eğer istihdam paketi açıklamasında
    kıdem konusu varsa, kesin kaldırırlar demişti.
    Şimdi konusu geçmedi, bundan ne çıkarmalıyız acaba.
    İnşallah kaldırmazlar kıdem tazminatını.
    Yoksa benim Aralıkta askere gitme planlarım suya düşücek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: İlteriş Kutluk Kağan

quote:

geçen gün gazeteden okudum.. ayrıca çalıştığım bankada mali işler müdürlüğünden görüş aldım.. şu an için zor dediler

zaten yanlış anlamışsın bende senin dediklerine paralel şeyler yazdım aslında
  • quote:

quote:

quote:

zaten yanlış anlamışsın bende senin dediklerine paralel şeyler yazdım aslında

Yine de içimde kötü bi his var benim, aralığa kadar tazminat olayı filan yalan olucak gibi :S
    Bu da ilk olarak bize patlayacak
  • mrb arkadaşlar bende okulu geçtiğimiz yıl bitirdim ve bu sene aralık ayında askere gideceğim bu forumu gördüm ve hemen üye oldum burada sürekli bilgi alışverişi yaparsak askerliğe daha kolay adapte olabiliriz tekrar grşmek üzere.....
  • quote:

quote:

selam 331 KD ler genelkurbay başkanının son açıklamasından sonra daha bu işin en az 2-3 yıl sonra olabileceğini düşünerek Agustos döneminde gitmekten vazgeçtim Aralık 2009 akar, Aralık dönemine en iyi dönem diyolar bakalım nasıl olacak, haydin selametle

Dostum, ben de büyük ihtimal aralıkta gidicem, aralık en iyi dönem diyorlar derken,

Kışın askerlik yapmak bir çok açıdan daha iyidir,yazın o cehennem sıcağı altında o ortamda olmaktansa 10 kat giyinirsiniz kışın bi şekilde ısınırsınız,ayrıca günler çok kısa akşam 4-5 hava kararıyor,yazın malum saat 8-9 oluyor halen güneş tepede,adamı yoruyor bunaltıyor zor geçiyor günler,o sıcaklarda o kışlanın içinde kamuflajlarla cidden daha da yorar adamı,ben en son ayım olan Mayıs ayında bile bunalmaya başlamıştım,o yüzden Aralık dönemi bence en iyi dönemdir,keza Aralık dönemleri en kalabalık katılım olur kısa dönemler açısından,kış sezonunda askerliği aradan çıkarırsınız

Ama tabii işin şöyle de bir yönü var,bütün faaliyetler işte ne bilim ordu denetlemeleri,hazırlıklar,eğitimler,sporlar kış aylarında olur,kötü bir yere düşerseniz boş tek zamanınız kalmadan yorucu bir askerlik geçirirsiniz,yazın gidenler de ise zaten rütbelilerin çoğu izinlerini kullanıyorlar,denetleme yok,faaliyet yok,kışa nazaran çok pasif bir dönem oluyor

Ha bana sorarsanız yazın o sıcakta,uzun yaz günlerinde güneşin altında o işi yapmaktansa kış aylarında aktif bir şekilde yaparım daha iyi,keza da öyle yaptım

325 KD Emekli Kurmay Çavuş'dan selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURAN 07 -- 4 Haziran 2009; 19:42:47 >
  • kıdem tazminatı hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

** ayrıca askerliği tamamlayan arkadaşlardan aralık ayı hk aldığım bilgiler ONTU nun dediği gibi..
    ağustos döneminde 2 bayram var ramazan var pasif geçer gibi.. ama denetim olaylarının olduğu aralık döneminde arkadaşı 15 gün geceli gündüzlü aramama rağmen ulaşamamıştım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ONTU

quote:

quote:

Kışın askerlik yapmak bir çok açıdan daha iyidir,yazın o cehennem sıcağı altında o ortamda olmaktansa 10 kat giyinirsiniz kışın bi şekilde ısınırsınız,ayrıca günler çok kısa akşam 4-5 hava kararıyor,yazın malum saat 8-9 oluyor halen güneş tepede,adamı yoruyor bunaltıyor zor geçiyor günler,o sıcaklarda o kışlanın içinde kamuflajlarla cidden daha da yorar adamı,ben en son ayım olan Mayıs ayında bile bunalmaya başlamıştım,o yüzden Aralık dönemi bence en iyi dönemdir,keza Aralık dönemleri en kalabalık katılım olur kısa dönemler açısından,kış sezonunda askerliği aradan çıkarırsınız

Ama tabii işin şöyle de bir yönü var,bütün faaliyetler işte ne bilim ordu denetlemeleri,hazırlıklar,eğitimler,sporlar kış aylarında olur,kötü bir yere düşerseniz boş tek zamanınız kalmadan yorucu bir askerlik geçirirsiniz,yazın gidenler de ise zaten rütbelilerin çoğu izinlerini kullanıyorlar,denetleme yok,faaliyet yok,kışa nazaran çok pasif bir dönem oluyor

Ha bana sorarsanız yazın o sıcakta,uzun yaz günlerinde güneşin altında o işi yapmaktansa kış aylarında aktif bir şekilde yaparım daha iyi,keza da öyle yaptım

325 KD Emekli Kurmay Çavuş'dan selamlar

Bu ayrıntılı bilgilendirme için çok teşekkürler.
  • bencede kış askerlik için en uygun dönem. hem işler yavaşlıyo hemde günler çok kısa yazın gelince birde tatil yaptıktan sonra kim tutar bizi(tabi kısa dönem kalkmazsa) kalkarsa da hepsinden tatmış oluruz.. birde muayene için askerlik şubesine ne zaman başvurmamaız lazım grşrmek üzere...
  • ooooooooooo vay torunlaramı bak 329 dönem dedeniz geldi daha ben sevk evraklarımı almadan torun torba sahibimi oldum ben şimdi vay be 331 dönemide gördüm ya bitti bizim askerlik desenize nizamiye kapısında sizi güllerle karşılayacam çabuk gelin
  • quote:

Orjinalden alıntı: KD ÇAVUS

ooooooooooo vay torunlaramı bak 329 dönem dedeniz geldi daha ben sevk evraklarımı almadan torun torba sahibimi oldum ben şimdi vay be 331 dönemide gördüm ya bitti bizim askerlik desenize nizamiye kapısında sizi güllerle karşılayacam çabuk gelin

tmm dede sen bi git bakalım oradan bize bildirirsin.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.