Şimdi Ara

EFI nedir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 94 model vir corolla xli'nin motorunun üzerinde 16 v EFI yazıyor.Buradaki EFI'nin ne demek olduğunu bilen var mı?

• Electronic Fuel Injection... Elektronik yakıt püskürtmesi... Halk dilinde enjeksiyonlu, yani karbüratörlü değil
  • fazla bir esprisi yok yani.XLİ deyince sondaki İ zaten enjeksiyonlu olduğunu belirtiyor, neden motorun üstüne de bunu belirtmek istemişlerki?
  • O yıllarda yeni bir teknoloji idi. 16 subap, çok noktadan enjeksiyonlu motor... önceki motora (karbüratörlü) olan üstünlüğünün belirtilmesi amaçlı arka cama yazılmıştır. Örneğin şu an yeni civiclerde i-vtec yazması gibi. 94 model corolla efsane kasanın japonyadan son gelen modeli, 95 te yerli üretim başladı. 2 ay önce sattım 95 corollamı, 305.000km de idi, tık demedi.
  • bilgi için teşekkürler.

Corollaya binerken insan biraz fazla eğilmiyor mu sence, bir de insan kendini çok alakta hissediyor.Sende durum nasıldı?
  • Evet, o model corollalarda sürüş pozisyonu alçaktır. Ama aracın alçak oluşu altının da yere çok yakın oluşu demek değil. Temiz bir klimalı GLi modeli bulursan tavsiye ederim.
  • 94 model bir XLİ var.Ön camlar otomatik, hidrolik direksiyon fakat klima yok ancak fiyatı 10175 YTL.İki kaportacı ve bir motorcuya gösterdim herhangi bir kusur bulamadım.Düşünüyorum şimdi ne yapsam diye.Altının alçak olması başımı ağrıtır mı diye düşünüyorum çünkü bulunduğum yer itibariyle altını vurar diye düşünüyorum.Ancak seçenekler arasında en iyisi yine toyota gbi geliyor.Sağlam ve sorunsuz bir araba ne de olsa
  • Benim arabam 95 xei idi, yani xli nin bir üst donanımlısı. 10100 e sattım, 94 xli kanaatimce max 9500 eder bu durumda, tabi şehirden şehire de değişiyor, ben istanbuldayım, anadoluda daha fazla tutuluyor bu araç, fiyatı da biraz daha yüksek olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.