Şimdi Ara

Een kolay yoldan Divx filmi cd'ye yazdırma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımda izlediğim divx filimlerini en kısa ve kolay yoldan divx playerda izlemek için nasıl cd'ye aktarabilirim. Forumu çok inceledim ama açık, net ve anlaşılır birşey bulamadım, gözümden kaçtıysa kusuruma bakmayın. Yani divx'i cd'ye en kolay kaydetme şekli, metodu, uygulaması nasıldır? selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ziraatçı -- 4 Şubat 2005, 18:29:27 >

• Herhangi bir dosyayı cd'ye yazmaktan hiç farkı yok, cd yazıcını her zaman nasıl kullanıyorsan aynı şey, xp kullanıyorsan cd yazıcının bağlı olduğu drive'a tıklarsın sonra sürükle bırak tekniğiyle açılan pencerenin içine koyarsın sonra da write this files to cd dedin mi tamamdır.. Ya da var olan cd burner software'lerinden en küçük boyutlu ve free olanını araştırısın onunla da yaparsın, yani divx playerler özel bir yazma şekli istemiyor.
  • filmle altyazının adını aynı yapmayı unutma rahat edersin.
  • bazen cd dogrudan dosya halinde atarsan buyuk görünür. ultra iso me diye bir program varwww.inndir.com dan indirebilirsin. onunla dene iso imagesi al hdd üstünden sonra ise o imageyi hangi programda istiyorsan yazdır. ıltra iso da cd yazar.
  • data cd olarak atman gerekir
    divx ile altyazı dosyasının adı aynı olsun (uzantısı dışında tabi)
    o zman altyazıyı hemen algılayabiliyor sanırım.
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için. Neroyu yoğun olarak kullanıyorum zaten. Şimdi elimdeki divx film dosyasını, alt yazı dosyası ile beraber data olarak cd içine atıp nero ile yazdırdığım taktirde divx player rahatlıkla okuyor, anladığım kadarıyla. Burada dikkat edilmesi gereken püf noktası; film ile alt yazı dosyalarını isimlerinin tamamen aynı olması gerekliliği. Sevgili tkots senin temas ettiğin husus da ayrıca önemli gördüğüm kadarıyla. Onun için ayrıca teşekkür ediyorum. Bir de; bazı filmlerle birlikte birkaç dilde altyazı dosyası oluyor. O zaman onları da olduğu gibi data dosyası olarak cdye atarak yazdırıyoruz. Daha sonra seyrederken istediğimizi seçiyoruz. Doğru anlamış mıyım? Selamlar.
  • herhalde doğru anlamışım değil mi?
  • doğru anlamışsın kolay gelsin.
  • teşekkürler
  • Arkadaşlar bu topik gecen sene son mesajını almış , ama size sormak istediğim şeyi ancak buraya yazsam uygun olur diye düşündüm. Umarım gören olur..

Sorum ; divx'leri normal cd ye yazarken sorun olmuyor. Philips dvd writer aldım , divx'leri dvd medyaya data olarak kaydetmek istiyorum. 4,5 gb lık bir dvdye 6 divx yazdırılabilir diye düşünmüştüm.
    Nero 6.0 yazmayı desteklemiyordu. Nero 7.0 demo kullanıyorum ama yine yazmak mümkün olmuyor.
    Birkaç deneme yaptım olan dvdlere oldu.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Teşekkürler ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitada -- 1 Temmuz 2006; 14:41:00 >
  • Arkadaşlar bu konuda bilgisi olan yok mu ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.