Şimdi Ara

editlenmiştir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d00ktor -- 14 Nisan 2019; 14:46:18 >

• Bence bir kursa yazılın. 1.5 ayda kendiniz o seviyeye gelmeniz imkansız gibi. En azından doğru yönlendirildiğinizde emeğiniz boşa gitmemiş olur.
  • 1,5 ayda b1 üstü olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • imkansız dostum şuan yapacağın iş profesyonel bir eğitmen bulup birebir özel ders gibi bişeyler alman en azından ders işlerken anlamana yardımcı olacak şekilde bişeyler öğrenmelisin oraya gidince de tabiri caizse köpek gibi çalışırsın ingilizceye
  • Öncelikle tebrik ederim,başarınız daimi olsun.Dil öğrenme konusu bence sürekli tekrar isteyen iş ve kısa zamanda oturacak bir şey değil her ne kadar çok çalışsanız da hemen oturmuyor aklımıza bilgiler ne yazıkki,tabi 1.5 ay boyunca kendinizi ne kadar geliştirseniz sizin yararınıza. Yardımcı olabilecek arkadaşları çağırayım belki onların bildikleri bir yöntem vardır veya yardımcı olabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68F639DEB -- 3 Temmuz 2017; 19:42:31 >
  • CV'nizde İngilizce seviyenizi belirttiniz mi? Ne yazdınız?

Yoğunlaştırılmış dil eğitimi nasıl olur bilmiyorum.Varsa da çok pahalıdır.

1.5 boyunca alanında ilgili önceden olabildiğince çok dinleme yapman gerek.Hangi bölüme gideceksen o bölümle ilgili 1.5 ay boyunca sabah akşam bir şeyler dinle.Kelime öğren.Bolca kelime öğren.Gramere aşırı önem verme zira çalışsan da bu sürede intermediate seviyesine gelirsin(Çok çalışırsan olur bu) bu seviyeyi geçemezsin.Bu seviyeyi geçmek için özellikle bolca reading yapmak gerek.Bu da kısa sürede olacak iş değil.Yani sen 1.5 çalışarak derslerde geçen kelimeleri seçebilirsin ancak.Bolca kelime bilirsen grameri orada halledersin.Tam tersine dinleme,kelime öğrenmek yerine gramer çalışırsan vaktin az olduğu için stres faktörü de olacak bu nedenle öğrenme yavaşlar.Dil eğitimi aceleye ve stere gelmez.Yapabileceğinin en mantıklısı bana bu geliyor.
    Unutmadan özellikle belirteyim edatları ve bağlaçları adın gibi öğren.Bunlar sana çok lazım olacak.Bunları öncelikli olarak bitir.Çok iyi öğren.İşini yarı yarıya hafifletir.Dinlem yapıp kelime öğren derken günlük 10 saatten fazla yap derim ben.

8 saat çalışma ve çok okuma konusu sana avantaj katar tabiki fakat bu iş bu gibi şeylerle çözümüyor.
    Gramer konuları belli bir süre geçmeden oturmuyor malesef.Tüm dillerde bu ortalama 7-8 ay sürer.

Siz ne tür bir çare düşünüyorsunuz?

• d00ktor kullanıcısına yanıt
    Gramer konusunda düşündüğün sana bir şey katmaz malesef.Hele 2 kitap birden hiç olmaz.Biri detaylı biri normal bir kitap.
    Speaking için çalışma yapma derim.Olabildiğince çok dinlemen ve kelime öğrenmen gerek.
    1.Alanınla ilgili metinlerin olduğu podcast yayın dinle ve o kelimeleri öğren.
    Benim önerim bu.
  • Ayrıca akademik İngilizce'ye de hakim olmanız gerekecek.
  • Hocam öncelikle bursunuz için sizi tebrik ederim.

Bence B1 grammer konularını halledip üniversite eğitiminizin 1 dönem dahi olsa aksamaması için rat.planet hocamın da dediği gibi alanınız hakkında bol bol okuma ve dinleme yapıp aşinalık kazanmalısınız.Bir yandan da Amerika'daki günlük hayatınızda ve oradaki sosyal ilişkilerinizde aksaklık olmaması için günlük deyimlerle kalıpları öğrenmelisiniz.

Başarılarınızın devamını diliyorum hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enlightened -- 4 Temmuz 2017; 0:46:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi üniversitenin hangi bölümünden kabul + burs aldınız acaba?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.