Şimdi Ara

Edebiyat için kitap önerisi (50+ için lütfen yardım)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Kısmetse bu sene sınava gireceğim. Halihazırda üniversite öğrencisiyim ama bir hukuk hayalim var. Malum edebiyat çok mühim. Öyle bir kaynaktan çalışayım ki eksik bilgi olmasın istiyorum. 3-5 kere bitirir yalar yutarım sorun değil. "aha da bu işte" diyin yeter ki. Konu anlatımı ve soru bankası olarak bütün önerilerinize açığım. Sebepleri ile birden fazla kaynak da önerebilirsiniz. Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam keşke olsa da bizde çalışsak ama yok. Bi kitabın yazdığını öbürü yazmıyor, birinde başka yazıyor. En iyisi 2 - 3 kitabı harmanlayarak çalışmak

• Limit + güvender

• Fem Simetri + Limit El Kİtabı bu ikisi konu anlatım olarak fazlasıyla yeterli olacaktır.

Soru bankası olarak bu sıra ile çözmeni tavsiye ederim:

1) Fem Soru Bankası
    2) Birey Soru Bankası
    3) Limit veya Yayın Denizi soru bankası (ikisinden biri veya mümkünse ikisi)
    4) Güvender 16'lı Edebiyat Denemeleri

İyi bir çalışma ve doğru kaynaklar ile full bile yapabilirsin. Yeter ki doğru -bak çok değil, doğru- çalış

Dil bilgisi için bir kitap arıyorsan Altın Anahtar'ın 300 Dil Bilgisi Sorusu isimli kitabını kullanabilirsin. Paragraf için ayrı bir kitap almana gerek yok. Çıkmış soruları çöz yeterli

Başarılar dilerim
  • Faydalı bir konu takipteyim.
  • Kesin ve kesinlikle yay8n denizi sb onerririm.

• Hocam çok teşekkür ederim gerçekten. Doğru çalışmadan kastınız nedir ? Birkaç tüyo alabilir miyim :)

• Justice- J kullanıcısına yanıt
    hoca mesela bazı kişiler konunun özetini çıkartıcam diye komple kitabı yazıyor sonuç olarak hiçbir şey anlamıyor
    bazı insanlar hiç not almadan sadece soru çözerek başarılı olacağını sanıyor sonuç yine başarısızlık

Rahat ettiğin bir ortamda önce konu anlatım kitabını alacaksın. Yanına da bir defter koyacaksın. Çalışacağın konuyu okuyacak ve önemli gördüğün noktaları tekrar etmen için not alacaksın. O konuyu 4-5-10 defa okumalısın ki aklında kalsın. Mesela ben ilk başladığım zaman hep yazıyordum sonra kendi kendime ulan yazıyorum da ne anlıyorum dedim?

İşte bunlar vakit kaybıdır, boş çalışmadır. Sen kitapta yazan cümleyi aynen defterine geçirince çalışmış olmuyorsun. Burada önemli olan kitapta yazanları anladığın şekliyle deftere not etmektir.

Bazı kişiler -ki çok duydum- ben sadece soru çözerim, başarılı olurum diyor. Hayır bu da yanlış. Sen konuyu bilmeden soru çözsen ne olacak. Hep bunu söylemişimdir: Bilmeden 1000 soru çözeceğime bilerek 100 soru çözerim. İşte bu doğru çalışmadır

Ayrıca edebiyat için size tavsiyem çalışacağınız konu başlıklarını bir sıraya dizin, düzene koyun ve o sıraya göre çalışın. Bittikten sonra yanına tik atın. Bir naçizane tavsiyem daha, 35x50 resim defteri alın. Önemli gördüğünüz notları keçeli kalemle o sayfalara yazıp duvarınıza asın

bu konumda bir program paylaştım belki işinize yarayabilir: http://forum.donanimhaber.com/m_107640703/tm.htm

• Hocam konunuzu da takibe aldım daha detaylı inceleyeceğim. Son bir şey daha soracağım :) yazar-eser ezberlemek çok zor geliyor. Hangi eser hangi yazarındır falan karışıyor. Ya da bir yazarın belli başlı eserlerini öğrenmek de çok zor geliyor. Bir öneriniz var mı acaba ?

• Takip

• Justice- J kullanıcısına yanıt
    Hepsini ezberlemeniz imkansız zaten. Tamzimat ve milli edebiyat kolay cumhuriyette belli başkı yazarların önemli eserlerini soruyorlar hep. Soru çözdükçe eserlere göz aşinalığı kazanacaksınız zaten, pek dert etmeyin :))

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.