Şimdi Ara

eBay'dan kulaklık fakat sorularım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.ebay.com/itm...ones-Black/281529028308

Bu kulaklık 165$ bunu alacağım.Ürünü satan kişi kargoya verirken ürünü 42$ olarak göstereceğini ve bu şekilde gümrükten ben gümrük ücreti ödemeden geçeceğini söyledi.Ödeme ekranındada herhangi bir gümrük ücreti koymuyor.Sizce ödeyip ürünü satın almalı mıyım ? Ve'de bu ürünü 42$ gösterme durumu eBay politikasına aykırı falan değil değil mi ? Yani eğer bu kişi bana bu ürün yerine farklı birşey yollarsa eBay benim yanımda durup ürünü ücretini iade eder öyle değil mi?

Ayrıcada ödeme ekranında bir ücret çıkmadığına göre kargoya verirken gerçek fiyatı olan 165 dolar olarak göstersede gümrükten geçip bana gelir mi yoksa gümrükten geçerken gelin alın bilmemne para istiyoruz falan der mi türkiye cumhuriyeti ? Teşekkürler..

Çünkü eğer 165 dolar olarak kargoya gösterip yine geçebiliyorsa farklı bir satıcıdan alacağım eBay üzerinden daha fazla puanı bulunan bir satıcıdan ne yapmalıyım alacağımda acil cevap verebilir misiniz eğer biliyorsanız.Teşekkürler.

Yani yoksa bu satıcıdan mı almalıyım ?http://www.ebay.com/itm...ff43:g:xM4AAOSwMpZUojRO

• Oncelikle gumruk ucreti orada gozukmez gumrukte takilir gidersin kendin odersin yuzde 18-20 kdv dini alirsin ayrica o fiyat ile buyuk ihtimal takilacaktir onu. Disinda bu cok yapilan bir sey fiyati az gostermek ve ya gift yazmak ancak satici sana hiyar gonderirse ebayin pakedin ustunde ne yazdigi degil site uzerinden odedigini baz alacagini dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakat işler bunlar.
  • Sizce peki ne yapmalıyım gidipte gümrüğe para falan ödemem söz konusu dahi değil ? Baştaki satan kişiye güvenilir mi sizce top rated seller falan değil fakat 56 adet sattığını gösteriyor eBay üzerinde öyle yazıyor ? Ne yapmalıyım siz olsanız ne yapardınız? Ancak ürüne yetecek kadar param var.

http://www.ebay.com/itm/281529028308?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
  • turkeyforever T kullanıcısına yanıt
    Risk almak isterseniz şansınızı deneyebilirsiniz.Gümrüğe takılırsa da mecburen ödemek zorunda kalırsınız.56 tane satmış adam bence güvenilirdir.İllaki bu ürünü mü almak zorundasınız başka daha ucuz ürünleri düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydagli42

Risk almak isterseniz şansınızı deneyebilirsiniz.Gümrüğe takılırsa da mecburen ödemek zorunda kalırsınız.56 tane satmış adam bence güvenilirdir.İllaki bu ürünü mü almak zorundasınız başka daha ucuz ürünleri düşünebilirsiniz.

kulaklık 500tl ediyor yüzde 20 kdv ile 600tl tr fiyatı 780tl n11 de bana kalırsa gümrükten geçerse iyi ancak takılırsa ve 600 e alırsa arkadaş 180 daha verip garantili almak daha mantıklı risksiz hemen de gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

quote:

kulaklık 500tl ediyor yüzde 20 kdv ile 600tl tr fiyatı 780tl n11 de bana kalırsa gümrükten geçerse iyi ancak takılırsa ve 600 e alırsa arkadaş 180 daha verip garantili almak daha mantıklı risksiz hemen de gelir.

Diyelim ki ürünü aldım 100 tl de vergisini ödedim.Toplam 600 tl etti.Sonrasındada eve geldim kutudan farklı bir ürün çıktı veya kutu çıktı yada hıyar çıktı.O zaman ne yapacağım eBay bu durumda ne yapacak? Vede kutudan hıyar çıktığını nasıl ıspatlarım Yani kutudan hıyar çıktı işte resimleri bunlar dediğimde eBay benim 500 tl satıcıya ödediğim parayı geri verecek mi Ne olacak ? eBay müşteriyi koruyor diyor ama ne olur sizce ? Peki 100 tl ödediğim vergiyide geri alabilir miyim sonuçta ürün yoksa değil mi ?

• turkeyforever T kullanıcısına yanıt
    100 lira 150 lira icin degmez. Garantilik bir durum olsa ugrasmaniz cabasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: turkeyforever

quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

quote:

Diyelim ki ürünü aldım 100 tl de vergisini ödedim.Toplam 600 tl etti.Sonrasındada eve geldim kutudan farklı bir ürün çıktı veya kutu çıktı yada hıyar çıktı.O zaman ne yapacağım eBay bu durumda ne yapacak? Vede kutudan hıyar çıktığını nasıl ıspatlarım Yani kutudan hıyar çıktı işte resimleri bunlar dediğimde eBay benim 500 tl satıcıya ödediğim parayı geri verecek mi Ne olacak ? eBay müşteriyi koruyor diyor ama ne olur sizce ? Peki 100 tl ödediğim vergiyide geri alabilir miyim sonuçta ürün yoksa değil mi ?

Benim bilgilerimi aştı biraz ama şöyle diyim ben 3 4 defa 2 3 usd lik ürünler gelmedi ve iadesini aldım artık o şansınıza kalmış bilemiyorum daha biligililer yardımcı olsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: xdeliruzgar

100 lira değil türkiyede en düşük 850tl (güvenilir bir yerden) orada ise 165$ buda 480 tl yapıyor.370tl fark var neredeyse iki katı türkiyede.Eğer kargoyu hediye olarak ya da faturayı düşük göstertirirsem sadece 165$ ödemiş olacağım.Asıl sorum bir önceki post bilginiz varsa cevap verirseniz sevinirim.
  • quote:

quote:

100 lira değil türkiyede en düşük 850tl (güvenilir bir yerden) orada ise 165$ buda 480 tl yapıyor.370tl fark var neredeyse iki katı türkiyede.Eğer kargoyu hediye olarak ya da faturayı düşük göstertirirsem sadece 165$ ödemiş olacağım.Asıl sorum bir önceki post bilginiz varsa cevap verirseniz sevinirim.

Faturayi dusuk gosterme yada hediye kargo gibi bir sansiniz yok. %20 vergi kesin cikacak. Kargonun ne kadar tutacagi hangi kargo ile gelecegine bagli. Satici %98 rating almis kutudan hiyar cikacagini sanmam oyle birsey olsa adam 2. Isinde kendini cezaevinde bulur.
    Sizin odeyeceginiz para 198 dolar arti kargo olacaktir. Bende bu hesaba istinaden 100-150 lira fark olacagini yazdim.

• quote:

quote:

quote:

Faturayi dusuk gosterme yada hediye kargo gibi bir sansiniz yok. %20 vergi kesin cikacak. Kargonun ne kadar tutacagi hangi kargo ile gelecegine bagli. Satici %98 rating almis kutudan hiyar cikacagini sanmam oyle birsey olsa adam 2. Isinde kendini cezaevinde bulur.
    Sizin odeyeceginiz para 198 dolar arti kargo olacaktir. Bende bu hesaba istinaden 100-150 lira fark olacagini yazdim.

Fakat free international shipping diyor farkindaysaniz dikkatinizi cekerim yani kargo ucreti yollanirken satici tarafindan odeniyor yada bu kisinin bir kargo sirketiyle bir anlasmasi falan var.Yani kargo ucreti yok.42$ olarak gostertecegini soyluyor.Yani bilmiyorum bence gecme ihtimali var gibi 165$ a alma ihtimalim var haricindede 20% vergi odeyecegiz.oda 100tl daha eder ki 570-580tl civari yapar.

• Evet haklısınız ürün kapıma kadar gümrükten geçmeden geldi ürün fiyatı 165$ dı fakat satıcıyla anlaşmıştım faturada 42$ olarak gösterdi.Fakat kutunun içerisinden taş çıktı.eBay de money back guarantee ye başvurdum satıcı lehine karar verdi 165$ ödediğim para (502Tl) çöp oldu.Bunun haricinden paypaldan ödemiştim bilmiyorum ne yapabilirim hala bu davaya itiraz etme şansım var fakat eBay hiçbirşey yapmıyor bu honkonglu çinliye.Adam bana paketin bir ağırlığı olsun diye içerisinde taş olan bir paket gönderdi.Resimlerini çektim herşeyi gösterdim hatta bu satıcı bana eBay dışından alışveriş yapmayıda teklif etmişti onunda resmini çekip yolladım aradan 4 gün geçti incelediler size geri ödeme falan yapmayacağız dediler 502 tl param güm oldu.Ya bilmiyorum şu anda kötüyüm gerçekten bununla alakalı birde konu açıyım burada ne yapabilirim diye..

• Adam 45$ göstericem dediyse geçebilir takılsa bile hangi kargoyla yolluyosa artık bende dhl di dhle 3-5 bişeyler ateşliyosun içindeki ürünün içerigini kimlik fotokopini ürünün degerini yolluyosun tabi yollayan adamın söledigi 46 doları sölüyosun onlarda senin yerine hallediyordu işler degiştimi bilmem ben bu yolla ne samsung 850 ler ne corsair dominatorler ne razer krakenler soktum gumruk illallah ettiydi benden.

• Sahtekarlik yapacağım derken ters köşe olmak. Su için iyi gelir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.