Şimdi Ara

Easytronic şanzuman hakkında bildiklerinizi paylaşır mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    uzun yıllar normal otomatik ve düz vites araç kullandım. Şuan opel astra easytronic vites araç kullanmaya başladım.
    Bu tip şanzuman için herkes farklı şeyler söylüyor. Örneğin: Araç trafikte durduğunda hemen boşa al, vites geçişlerinde ayağını gazdan çek...vb.
    Easytronic şanzumanın sağlıklı kullanımı nasıl olmalı?
    Gerek tamir-bakım ve gerekse yakıt tasarrufu açısından easytronic şanzumanı nasıl kullanmalıyız?
    Konu hakkında: Bildiklerinizi, yaşadıklarınızı anlatırsanız sevinirim
    Saygılarımla

• easytronic sanziman duz sanzimanin elektronik bir beyin tarafindan kontrol edilen debriyaj sistemi ile birlestirilmis halidir. frene basip durduktan sonra sistem debriyaja basar senin adina ama tammi basar yarim mi basar onu bilemiyorum. dogru kullanim sekli ise eger 8-10 sn den fazla duracaksan bosa almak daha guvenli olacaktir. almazsan uzun vadede debriyaj baski balatasini cabuk tuketebilirsin.

vites degisimlerini tahmin edecek kadar kullandiktan sonra ayagini da vites degisimi esnasinda gazdan cekersen daha az sarsintili bir yolculuk ve daha uzun omurlu baski balatan olur.
  • Kenan teşekkürler cevap için,
    söylediklerini unutmadan uygulayacağım. Çok faydalı oldu.
    Saygılarımla
  • Benim de bi sorum var. Easytronic şanzımanlı aracımda baskı balatanın bitmeye başladığını nasıl anlayabilirim. Aracım 63binde, bu km lerde normal sakin sıkışık trafik olmadan kullanıldığında baskı balata bitebilir mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.