Şimdi Ara

eagles - hotel california DTS albüm dinledikten sonra...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yamaha 375 avr ve magnat 802 kule ve center sahibiyim. müzikleri ve filmleri laptoptan çalıştırıyorum.

elimde flac ses dosyaları mevcut. fakat eagles ın dts albümünü indirip dinledikten sonra youtube, mp3 ve flaclardan tat almamaya başladım.

dts albümde olay bambaşka, her enstrümanın sesini ayrıntısıyla duyuyorsunuz. baterinin bateri olduğunu anlıyorsunuz. gitarın gitar :)

benim sormak istediğim dts albümdeki gibi müzik dinlemek için mevcut hoparlörümle ne yapabilirim? t-class amfi alsam, kaynak olarak ne kullanacağım? elimde sadece laptop var.

t-class alsam bile ses istediğim gibi ses çıkar mı? dts albümdeki gibi?
    *
    ikinci el bir stereo amfi alsam, kaynak olarak ne kullanabilirim? laptop un hdmi çıkışı ve yeşil renk ses çıkışı var.

• hem avr hem t-class amfi veya stereo amfi olan arkadaşlar bunu belirterek açıklama yaparlarsa daha iyi olur
  • Takip...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

hem avr hem t-class amfi veya stereo amfi olan arkadaşlar bunu belirterek açıklama yaparlarsa daha iyi olur

Dts albumleri nerden indiriyosun hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • headbanger6 H kullanıcısına yanıt
    Torrentten hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cLk kullanıcısına yanıt
    merhaba hocam dts parçalar 5.1 kodlu ses içerir t class amfiler 2 kanal stereo ses verir siz dts parçalarını 375 ve elinizdeki hoparlörler ile dinleyin eğer surround hoparlörleriniz yok isede onlarıda ekleyin sonrada duruma göre subwoofer alın dediğiniz kombinasyonlarla dts parçalar dinlenmez dinlense bile 2 kanal olacağı için keyif alamazsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam dts parçalar 5.1 kodlu ses içerir t class amfiler 2 kanal stereo ses verir siz dts parçalarını 375 ve elinizdeki hoparlörler ile dinleyin eğer surround hoparlörleriniz yok isede onlarıda ekleyin sonrada duruma göre subwoofer alın dediğiniz kombinasyonlarla dts parçalar dinlenmez dinlense bile 2 kanal olacağı için keyif alamazsınız

Dts sesi sadece optik veya hdmi mi tasir Hocam

hocam haklısınız o konuda fakat pc de çözen playerlar var onlara çözdürüp analog olarak 2 kanal dinlenir fakat alınan ses çok iyi olmaz
  • quote:

hocam haklısınız o konuda fakat pc de çözen playerlar var onlara çözdürüp analog olarak 2 kanal dinlenir fakat alınan ses çok iyi olmaz

Dts muzikleri siny bdp s470 blurayde usb den bagliyorum ordanda pioneer dcs 424 sisteme analog olarak giriyorum sadece hisirti var diger sistemi yeni tasindigim icin kuramadim pioneer lx serisi amfiye analog olarak gondersem sorun cozulurmu acaba

• quote:

5.1 istemedigim için diğer hoparlörleri almadım zaten. 3.0 olarak kullanıyorum ve dts sesin güzelliğini gayet net duyuyorum. Avr sesi 3 kanala veriyor. Benim sormak istediğim soru başkaydı hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dts kayıt 5.1 olduğu için albümün yarısını dinlemiyorsunuz aslında 3 kanal kullanırken. Pek sağlıklı bir sonuç çıkmaz ortaya. Stereo ya bir de center eklenmiş gibi oluyor sizin durumda... Bence geçici olarak arkadaştan falan surr. hop. ve sub ekleyip aynı şarkıları tekrar dinleyin, yok aradığım bu değil derseniz tek seçenek amfi ve hop. kalitesini arttırmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SertaçS -- 21 Kasım 2014; 14:53:03 >
  • Iyide o parca efsane bir kayittir, mesele dts olmasi degil kaydin cok kaliteli olmasi.. DTS demo dvd lerinde falan vardir.

Diger dts albumler o kadar kaliteli olmaz zaten. Zaten %90 ida cakma dts dir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Dts kayıt 5.1 olduğu için albümün yarısını dinlemiyorsunuz aslında 3 kanal kullanırken. Pek sağlıklı bir sonuç çıkmaz ortaya. Stereo ya bir de center eklenmiş gibi oluyor sizin durumda... Bence geçici olarak arkadaştan falan surr. hop. ve sub ekleyip aynı şarkıları tekrar dinleyin, yok aradığım bu değil derseniz tek seçenek amfi ve hop. kalitesini arttırmak.

albümün yarısını dinleyemiyor muyum? bence avr mevcut hoparlörlere tüm sesi gönderiyor. 5.1 olarak daha iyi bir deneyim olur derseniz doğru olur ama. yarısını dinlemiyor derseniz bence yanlış anlaşılıyor hocam :)
    yarısını dinleyemesiğin doğru çünki sub ve sureaund olmayınca sahnen eksik olur ve aynı zamanda sub için yazılmış kodec olmuş sesler ön kolon daki bass sesleri ile curcuna olur o sebebten 5.1 çok daha verimliolur

• quote:

Orijinalden alıntı: Apache Air Fighter

yarısını dinleyemesiğin doğru çünki sub ve sureaund olmayınca sahnen eksik olur ve aynı zamanda sub için yazılmış kodec olmuş sesler ön kolon daki bass sesleri ile curcuna olur o sebebten 5.1 çok daha verimliolur

Daha verimli olur cümlesine katiliyorum.

merhaba hocam eğer bdp-470 5+1 analog çıkışı var ise lx serisinde multi channel in giriş var ise analog olarak bağlayıp dinleyebilirsiniz diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

Dts kayıt 5.1 olduğu için albümün yarısını dinlemiyorsunuz aslında 3 kanal kullanırken. Pek sağlıklı bir sonuç çıkmaz ortaya. Stereo ya bir de center eklenmiş gibi oluyor sizin durumda... Bence geçici olarak arkadaştan falan surr. hop. ve sub ekleyip aynı şarkıları tekrar dinleyin, yok aradığım bu değil derseniz tek seçenek amfi ve hop. kalitesini arttırmak.

albümün yarısını dinleyemiyor muyum? bence avr mevcut hoparlörlere tüm sesi gönderiyor. 5.1 olarak daha iyi bir deneyim olur derseniz doğru olur ama. yarısını dinlemiyor derseniz bence yanlış anlaşılıyor hocam :)

Bence dediğim gibi 5.1 bir sistem de dinleyin ne kaçırdığınızı daha net anlarsınız.

• DTS veya SACD çok kanal müzikleri dinlemek için 5.1 sistem şart.
    Sebebine gelince surroundlardan ve diger hoparlörlerden farklı ses duyulur.

Sizi etkileyen bence ses kalitesi de olmuş.yukarida bir arkadaşın da belirttiği gibi kayıt kalitesi de çok önemli.ayrica Eagles Hotel California referans kayıt niteliğinde Demo larda çokça kullanılıyor.

Benim arşivinde 10larca DTS ve SACD albüm var inanın hepsi aynı değil kimisi çamur gibi birçoğunda upmix yani mp3 ten DTS yapılmış.

Nasıl daha iyi ses elde ederim konusuna gelirsek t Class amfi yerine bence Stereo başarısı yüksek bir Avr daha akillica olur düşüncesindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

DTS veya SACD çok kanal müzikleri dinlemek için 5.1 sistem şart.
    Sebebine gelince surroundlardan ve diger hoparlörlerden farklı ses duyulur.

Sizi etkileyen bence ses kalitesi de olmuş.yukarida bir arkadaşın da belirttiği gibi kayıt kalitesi de çok önemli.ayrica Eagles Hotel California referans kayıt niteliğinde Demo larda çokça kullanılıyor.

Benim arşivinde 10larca DTS ve SACD albüm var inanın hepsi aynı değil kimisi çamur gibi birçoğunda upmix yani mp3 ten DTS yapılmış.

Nasıl daha iyi ses elde ederim konusuna gelirsek t Class amfi yerine bence Stereo başarısı yüksek bir Avr daha akillica olur düşüncesindeyim.

Cevap için sagolun hocam. T class ile benim avr arasında kaydadeğer bir stereo kalitesi olmaz gibi anladim.

T class amp orta segment bir çok avr den iyi çalıyor daha detaylı daha Berrak

Ama is kontrol noktasına gelince bass kontrol çok iyi degil
    Deneme şansım oldu Lepai modeli

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.