Şimdi Ara

E71 Hatası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

'Hata Kodları Forumda Mevcut' demeden önce mevcut olan E71 hatasının açıklması pekde mantıklı gelmedi dashboard update hatası gibi birşey söylemiş neyse gelelim probleme

Geçen günlerde bir elektrik kesintisi sonucu (daha öncede elektrik kesintisi olmadanda olmuştu) elektrikler geldikten sonra Xbox Arcade Jasper boardlı konsolumu açmak istedim fakat iki üç defa denemelerim sonucu xbox 360 introsundan sonra tek kırmızı ışık ve ekrandada e71 yazılı uyarı mesajıyla karşılaştım daha sonra biraz ara verip tekrar açmak istedim 5 kerede böyle denedim yine sonuc aynı dashboard güncelleme hatası olamaz çünkü 5 ayı aşkın süredir sürekli live kullanan birisiyim yani konsolda update bir sıkıntı yaşamadım daha sonra tabiki konsol açıldı bugun sabahta tekrar açmak istediğimde yine aynı şekilde E71 uyarısı aldım bu seferde ikinci deneyişimde konsol açıldı

Bu konuda fikri olan veya yaşamış olan arkadaşlar varmı benim teorisim ise şöyle şu son açtığımda ikinci sefer açmadan önce makinadaki external hddyi çıkarttım açıldı bu tesadüfmü yoksa mümkünmü endişlenicek bir durum söz konusumu

Teşekkürler

• bütün kablolarını sök tak,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caca40 -- 12 Nisan 2011; 9:30:38 >
  • Cevabın için teşekkürler zaten konsolun açılmadığını beyan etmedim,kablolarını söküp takmasamda belirli periyodlarda aç kapa yaparak sorunun çözümüne ulaştım bunun neden olduğu bilgisi ve olmaması için yapabiliceğimiz birşey varmı çalışmayan televizyona vurarak düzelmeye çalışmak gibi kabloları söküp takmak kaynağını bulmak daha mantıklı olucaktır
  • bu sorunu şu an bende yaşıyorum çözebildiniz mi acaba ?

• E71 hatası hdd ile ilgilidir büyük ihtimal bad sector oluşmuş ve donanımsal bir sorun tek çözüm yolu hdd’i değiştirmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.