Şimdi Ara

E6750 Core2Duo yerine hangi Quad islemci?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar Intel dur durak bilmeyen surekli yeni islemciler uretiyor ve birkac yillik sisteminiz yeniye uyum saglamiyor!Su andaki islemcim imzamda oldugu gibi 6750 Core2Duo ve overclocklu kullaniyorum,gayet stabil calisiyor!Video rendering ve editing isiyle ugrasiyorum, acaba daha hizli calismasi anlaminda Quadcore bir islemciye upgrade etmelimiyim,hangisi olmali tecrube sahibi arkadaslarin fikirlerini almak istiyorum, saygilar...

• bence 2.ci el bulabilirsen q6600go al hem ucuz hemde o anakartla 3.4ghzde kullanabilirsin
  • Q6600 Q8400 Q9400 den aşağı düşme diğerleri için oc konusunda kasman gerekebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0245653D0 -- 25 Ocak 2010; 19:03:16 >
  • Bende 3D MAx vesaire ile uğraşıyorum ama , E8400 var bende , Q9505 almayı düşünüyorum..
  • nasıl olsa anakartın tüm lga lara destek veriyo.almışken sıfır ve 45 nm olanlardan almanı öneririm.Q9400 veya Q9505 olabilir.
  • çalıştığın programın 4 çekirdek desteği varmı ilk önce ona bak
  • 4 çekirdek kullanan pek program yok bütcen kısıtlıysa c2d lere bak
  • Degerli fikirleriniz icin herkese tesekkurler, kullandigim program daha cok pinnacle studio, video convert isi de yapiyorum, canopus procoder, super gibi programlar kullaniyorum.Para cok onemli degil ancak alacagim CPU ise yaramali cok farketmeyecekse bosuna da para vermek istemiyorum! Q9550 yi ben de dusundum ama end of life giden islemciyi ne yapayim?! 9505 vey 9400 bu islemciden cok mu daha dusuk?O yuzden tecrubeli arkadaslardan yardim istedim, yine herkese tesekkur tavsiyelerinizi bekliyorum...
  • q9550 overclokc kabiliyeti yüksektir +bide önbellek 12mb
  • Dogru diyorsun ama su anda piyasada yok!
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

Q6600 Q8400 Q9400 den aşağı düşme diğerleri için oc konusunda kasman gerekebilir

+1 Çünkü bu işlemcilerin alt modellerininkine göre çarpanı daha büyüktür dolayısıyla daha yüksek fsb ve işlemci hızına daha kolay çıkarlar. Q9550 içleride en iyisidir 12mb cache belleğe sahiptir Q9650'yi saymıyorum çünkü pahalı ve gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dj_capone -- 26 Ocak 2010; 19:26:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_capone

quote:

Orijinalden alıntı: DEATH71

Q6600 Q8400 Q9400 den aşağı düşme diğerleri için oc konusunda kasman gerekebilir

+1 Çünkü bu işlemcilerin alt modellerininkine göre çarpanı daha büyüktür dolayısıyla daha yüksek fsb ve işlemci hızına daha kolay çıkarlar. Q9550 içleride en iyisidir 12mb cache belleğe sahiptir Q9650'yi saymıyorum çünkü pahalı ve gereksiz.

dediklerine aynen katılıyorum üstad.9550 lerdeki 12 mb cache bellek çok önemli bir oc potansiyeli sağlıyor.ama bu işlemciyi aldıktan sonra oc ye ihtiyaç var mı dersen tabi ki yok.zaten çok üstün bir performans sağlıyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.