Şimdi Ara

Dyson DC 29 veya Karcher DS-5600 | Hangisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
12.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Karcher tabiki dünyanın en iyisi ancak dyson da yabana atılacak bir marka değil...

Dyson DC29
    http://www.hepsiburada.com/dyson-dc29-base-root-cyclone-teknolojisi-supurge/productDetails.aspx?categoryid=155123&productid=evdysondc29
    KDV Dahil 800,00 TL

"Kök siklon teknolojisi
    Ayarlanabilir , hafif boru
    Gövde üzerine aparat yerleştirebilme
    Ayrılabilir boru/hortum
    Temiz hava çıkışı
    Yıkanabilir filtre
    Sağlam, dayanıklı donanım
    Kir haznesi
    HAVA AKIMI : 28 litre/saniye
    HAZNE KAPASİTESİ : 2 litre
    KOLİ AĞIRLIĞI : 9.6 kg
    RENK : Demir/Parlak Gümüş/Sarı
    FİLTRELEME SEVİYESİ : 999997%
    KOLİ İÇERİĞİ ANA APARAT : Yassı Alçak Zemin Temizleme Aparatı
    MAKİNE DERİNLİĞİ : 443 mm
    MAKİNE YÜKSEKLİĞİ : 56 mm
    MAKİNE GENİŞLİĞİ : 293 mm
    MAKSİMUM ULAŞIM : 10 Metre
    SES SEVİYESİ : 85 dBa
    OPERASYONEL AĞIRLIK : 7.8 kg
    MOTOR SONRASI FİLTRE : Ömür Boyu Dayanıklı Motor Sonrası Filtre
    MOTOR GÜCÜ : 1400 watt
    KABLO UZUNLUĞU : 6.5 Metre
    MOTOR ÖNCESİ FİLTRE : "Yıkanabilir Filtre ( Her 3 ayda bir yıkanmalı )"
    SERİ NO : 741-EU
    EMİŞ GÜCÜ : 280 AW

--------------

Karcher DS-5600
    http://www.hepsiburada.com/karcher-ds-5600-1400-watt-su-filtreli-elektrikli-supurge/ProductDetails.aspx?productId=evkarcds5600&categoryId=155123
    KDV Dahil 429,00 TL

Alerji Hastaları Artık Rahat Nefes Alabilirsiniz!
    Alerjik hastalıkları ve astım hastalığı olan kişiler her gün polen, mite ve bakterilere maruz kalır. DS 5600 su filtreli elektrik süpürgeleri bu tip rahatsızlıkları olan kişilerin hayat kalitesini arttırmak amacıyla tasarlanmıştır. Makinede bulunun 4 aşamalı filtre sistemi sayesinde egzozdan çıkan hava %99. 99 temizdir.
    Sert zeminlerin, halıların ve mobilyaların temizliği için idealdir. Az miktarda su emişi yapabilir. Özellikle alerji hastaları ve bebekli aileler için uygun seçenektir.
    4 Aşamalı Filtre Sistemi
    1- Vakumlanan toz su haznesinde toplanır. Makine dışarıya emdiği havadan daha temiz bir hava verir. Toz torbası olmadığı için emiş performansı azalmaz ve her zaman üstün performans ile çalışır.
    2- Yıkanabilir motor koruma filtresi motoru tozdan koruyarak uzun yıllar çalışmasını sağlar.
    3- Hepa 12 filtre polenleri, sporları, bakterileri tutup evinizde daha hijyenik bir atmosfer sağlar.
    4- Motor-egzoz filtresi, vakum motorundan yayılan karbon tozları bile filtre edip aileniz için hijyenik ve sağlıklı bir ortam yaratır. Motor gücü (W) : maks. 1400
    Su filtresi kapasitesi (l) : 2
    Dönme yarıçapı (m) : 7,5
    Hava debisi (l/s) : 55
    Kordon uzunluğu (m) :5,5
    Ağırlık (aksesuarsız) (kg) : 8,5
    Boyutlar (U x G x Y) (mm) : 480 x 305 x 500
    Standart Aksesuarlar
    Ayarlı zemin aparatı
    Dar yüzey aparatı
    Döşeme başlığı
    HEPA 12 filtre
    Teleskobik emiş boruları
    Ergonomik tasarımlı tutamak
    Park aparatı
    Köpük önleyici
    Emiş hortumu 2 m

-----

Annem karcher in tipini beğendi hem fiyatıda ona göre uygun. ama tabi arada çok farkta varsa dyson alıcam....
    karcher sulu dyson siklon teknolijili...

düşüncelerinizi bekliyorum teşekkürler...

• Dyson M29 modeli Media Markt' de 1400TL 6 ay taksitle.
  • ama bu dc29 modeli...
  • MediaMarkt' de tanıtımını izledim. Bu modelin süpürge ağzı özel ve ayrı bir emiş motoru var.
  • dc23 kullanıcısıyım piyasada 1400 1500 fiyat aralığında. Ben Sirkecide Aktürk elektronikden aldım 1000 liraya. Dyasın yetkili satıcısı. Siz yine pazarlığınızı yapın. Ve açılmamış kutu alın.

Hepsiburada ve diğer mağzalarda fiyatlar inanılmaz yüksek 400 ile 800 lira karla satıyorlar. 1000 liraya aldığım ürünü 1450 liraya satıyorlar inanılmaz kar koyuyarlar üstüne utanmazlar. 1000 liraya satanda akazanıyor.

Aman dikkat edin kazıklanmayın. Telefonnumarasını dyson yetkili servisinde alabilirsiniz nerde bulunuyorsanız.

Süpürgelerin kalitesine gelince.

Karcher ile dyson u karşılaştırmanız en büyük hata olur. Ben ikisinide kullandım. Arasında dağlar kadar fark var.

Dyson hem teknoloji hemde o teknolojiyi zirvesine kadar kullanabilen bir marka. %100 memnun kalırsınız. Emiş gücünde dışarıya temiz hava vermesine kadar mükemmel bir alet.
    Sonuçta babamın fabrikası değil övüyorum memnun kaldığım için sizde hata yapmayın diye.

Dyson ın tek eksi yanı ıslak zeminlerde çalışmaması. Hayatınızda bir kere makine alıyorsunuz ve ömrünüz boyunca kullanıyorsunuz.

Normal torbalı süpürge alsanız torba masrafı süpürgenin ömrü derken 10 sende 3750 lirayıo buluyor. Ben hesapladım. Amcamın evindeki torbalı 4 makine değiştiler artı torba masrafı. Birde ihlasın su ile temizliyen makinesinden aldılar en son oda bozuldu +2000 lirada o .

Kısaca bizim evde hergün temizlik olur ve şu ana kadar kullandığımız süpürgeler arasında en iyisi dyson. Ömürlük kalitekli birşey arıyorsanız kesinlikle dyson diyorum. pişman olmam gibi bir lüksünüz olmuyacak bile.

Alternatif ler ile karşılaştırılmıyacak kadar iyi bir makine. Ama eğer ıslak kuru makine isterseniz o başka. Birde şunu hatırlatayım çoğu aldığımız makine Karcher dahil bize kötü koku dışarıya vermez dediler. Ve belli bir süre sonra vermeye başladı. Ama dyson da öyle bir olay yok .

Birde kısa bir örnek vereyim normalde süpürge dışaraıya illaki toz çıkartır. Hani gün ışığı eve vurduğunda gözle tozları görürüsünüzya .İşte dyson gözle görülmüyecek tozlarıda içine hapsediyor artı olarak dışarıya verdiği temiz havayı bile filitreliyor.

Zaten dyson alın farkı görüceksiniz. Keşke ben makineyi almadan önce beni de uyaran olsaydı 2 ay boşuna araştırmamış olurdum. Fiyatı yüksek geldi diye.

KESİNLİKLE Dyson. Rahat ediceksiniz. Birde kullanımı için d29 u mu seçtiniz. üst model olarak dc23 ü alım derim evde halı varsa. Halı dövme aparatı ile çok iyi sonuç alıyorunuz unutmayın.

Şimdi Tek eksiğim hava temizleyici onun araştırmasını yapıyorum.

• şu an itibariyle Karcher makineyi alıyorum... Geldiğinde gerekli bilgileri paylaşıcam.. 75 tl lik indirimimi kullanacağım için bu daha yakın geldi...

1ses1 adlı arkadaşıma teşekkür ederim dyson ı almamama neden oldu :) hepsiburadadan çekle alacaktım çünkü teşekkürler...
  • Ne tezat ne tezat...

1ses1 ben yorumunu beğendim dostum gayet güzel fiyata alman ve bizle bu yorumunu paylaştığın için tebrik ederim...

Gayet objektif bir yazı hatta ben Dyson'da problem olarak yüksek ses desibeli ve biraz daha ağır olması görüyordum, ıslak zeminler konusuda eklendi...

Ama dediğin gibi Dyson tam olarak parasının karşılığı, kesinlikle katılıyorum...

Başlıkta geçen "Karcher dünyanın en iyisi" cümlesinide, "Benim satın aldığım mal en iyi maldır" olarak algıladığımı şiddetli bir vurguyla belirtmek isterim... Aynı ürün kategorisinde Arnica içinde aynı cümlenin yazıldığını görmüştüm ne garip di mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

şu an itibariyle Karcher makineyi alıyorum... Geldiğinde gerekli bilgileri paylaşıcam.. 75 tl lik indirimimi kullanacağım için bu daha yakın geldi...

1ses1 adlı arkadaşıma teşekkür ederim dyson ı almamama neden oldu :) hepsiburadadan çekle alacaktım çünkü teşekkürler...

1ses1 arkdaşın dyson hakkında yazdıklarından sonra..???..ADam kesinlikle dyson al demiş sen tam tersini yapıyorsun ve almamama neden oldu diyorsun ben mi bişeyi kaçırıyorum ortadfa saçma bir durummu var?
  • dc29 modelini media markt'tan 599'a 9 taksitle aldım. emiş gücü süper, kullanımı rahat ve pratik. su ana kadar kullandığım diğer makinelere göre biraz gürültülü olduğunu söyliyebilirim. kısacası memmnunum ve de tavsiye ederim.
  • selamlar bence sorunun cevabı yetkili servislerde:)interbil teknik yetkili servis her iki markanında yetkili servisi interbilservis.com adresinden bilgi alabilirisiniz. tşkler
  • arkadaşım dyson al demişte adam 1000 küsüre almış ben aldım 350 liraya... 75 tl indirim çekiyle tabiki... ben dyson alsaydım hepsiburadadan alcaktım çünkü indirim çekim vardı . onun bana al demesinden sonra almamamın sebebi ise şudur...

gayet güzel bir şekilde 1000 küsüre şu modeli aldım demiş ben hepsiburadada çok pahalıya buldum... dolayısıyla dyson almaktan vazgeçtim madem ucuza bulabilicem niye pahalıya alim düşüncesinden dolayı... sanırım açıklamamda eksiklik olmuş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-una

Ne tezat ne tezat...

1ses1 ben yorumunu beğendim dostum gayet güzel fiyata alman ve bizle bu yorumunu paylaştığın için tebrik ederim...

Gayet objektif bir yazı hatta ben Dyson'da problem olarak yüksek ses desibeli ve biraz daha ağır olması görüyordum, ıslak zeminler konusuda eklendi...

Ama dediğin gibi Dyson tam olarak parasının karşılığı, kesinlikle katılıyorum...

Başlıkta geçen "Karcher dünyanın en iyisi" cümlesinide, "Benim satın aldığım mal en iyi maldır" olarak algıladığımı şiddetli bir vurguyla belirtmek isterim... Aynı ürün kategorisinde Arnica içinde aynı cümlenin yazıldığını görmüştüm ne garip di mi?

kendi aldığım için değil buna gerçekten inandığım için yazdım... ama kesinlikle dyson aldırıcaktım oda ayrı bir konu

• quote:

Orijinalden alıntı: drecho

dc29 modelini media markt'tan 599'a 9 taksitle aldım. emiş gücü süper, kullanımı rahat ve pratik. su ana kadar kullandığım diğer makinelere göre biraz gürültülü olduğunu söyliyebilirim. kısacası memmnunum ve de tavsiye ederim.

Şuan için süper fiyatmış. Ortalama 700-720 TL civarı bugünlerde
  • ıslak zeminlerde neden kötü acaba? çekmiyor mu? yani seramik fayans tarzı yerlerde işe yaramıyor mu? peki parkede performansı nasıl?

Teşekkürler
  • büyük marketlerde denediğimde o kadar yüksek çekim gücü yoktu.philips 500 watt emiş gücü olan daha iyi çekiyor.dyson ı neden öneriyorsunuz?
  • benim gördüğüm kadarıyla da, süpürgenin ucunu duvara yapıştırabiliyorlardı... yani o kadar yüksek çekim gücü var...
  • Nilfisk almanı tavsiye ederim arkadaşım. Kesinlikle sorun yaşamazsın. Ben çok araştırdım ve 2 yıl önce aldım power allergy p40 modelini. Ama 400 tl verip nilfisk aldıktan sonra gidip pazardan torba alma. 3 kutu da torba al yanında orjinalinden, evin 300 m2 değilse seni 1 yıldan fazla götürür. Torbaların malzemesi, teknolojisi çok önemli. Nasıl arabana pazardaki dandik filtreyi takmıyorsan evindeki tozdan kurtulmak için de orjinal filtre kullan. Hem makine sorun yaşamaz, hem de pazardaki kese kağıdı torbalardaki emiş gücü kaybı yaşamazsın.

Hepa 13, Hepa 14 ne demek araştır öncelikle. Sulu modelden uzak dur,
    Siklonu bilmem ama o parayı vermem. Ayrıca hepa 13 ne demek öğrenince siklonun da anlamı kalmıyor.

Süpürgen şimdiden hayırlı olsun.
  • Aman Allahım Facia Gibi yorumLar :D ArkadaşLar ben 6 Senelik Süpürge bölümü Personeliyim 2 tane Yetkili servis arkadaşım var..
    Dyson Kusursuz Bi cihaz Ama Dc 29 modelinde Ana ayrıştırıcı yok Yani Alerjik problem varsa üst model al
    çünkü %100 sonuç alabiLeceginiz tek cihaz dysondur
    digerleri normal Kagıt Hepa filtre Yani % 99 .9 tutuyor Ve 6 ay ömrü var değişeme uğramak zorunda ve 6 aylık sürece geldiginde makinanın filtreleri daha çok toz çıkarıyor biliyorum 1 kaç arkadaş çıkıp diyecek ben philips kullanıyorum hiç deişmedim toz kaçmıo dicek hiç böle bişe demesinler kendilerini rezil etmesinler çünkü
    o çıkan tozlar Bakteri , Mayt , Mikrop , Akar , Ev alerjenidir Ve bunlarda Gözle görülmez ;) ama dyson bunları bırakmıo Çünkü Merkez Kaç kuvveti var cihazda Yer çekimi akımının 50 bin kat güçlüsü yani ve bu giren maytlar orda yok ediliyor ZAten hi bişe yazmasam bile Dünyada Alerji Suis onayı almış tek marka hangisi dedigimde Bakın kim çıkacak DYSON ;) Karcherr iyi bi marka ama Süpürgede uzman Dyson Keşke Tercihini Dysondan Yana kullansaydın..
    Bu arada Ben kendim dublex bi eve Dyson sattım ve kurulumuu yaptım müşteride ihlas vardı ve sulu makinadan bıkmıştı ayrıca ihlas çok ses yapıodu ben ihlasla 6 metre kare Şagi halıyı temizledim sonra Dyson Dc 32 Animal ProyLa üstnden Geçtim 1 Lt ye yakın toz çıkardım Dyson Robotlarla yarışan bi Marka ...

SaygıLarımla..

• quote:

Orijinalden alıntı: Narkoz62

Aman Allahım Facia Gibi yorumLar :D ArkadaşLar ben 6 Senelik Süpürge bölümü Personeliyim 2 tane Yetkili servis arkadaşım var..
    Dyson Kusursuz Bi cihaz Ama Dc 29 modelinde Ana ayrıştırıcı yok Yani Alerjik problem varsa üst model al
    çünkü %100 sonuç alabiLeceginiz tek cihaz dysondur
    digerleri normal Kagıt Hepa filtre Yani % 99 .9 tutuyor Ve 6 ay ömrü var değişeme uğramak zorunda ve 6 aylık sürece geldiginde makinanın filtreleri daha çok toz çıkarıyor biliyorum 1 kaç arkadaş çıkıp diyecek ben philips kullanıyorum hiç deişmedim toz kaçmıo dicek hiç böle bişe demesinler kendilerini rezil etmesinler çünkü
    o çıkan tozlar Bakteri , Mayt , Mikrop , Akar , Ev alerjenidir Ve bunlarda Gözle görülmez ;) ama dyson bunları bırakmıo Çünkü Merkez Kaç kuvveti var cihazda Yer çekimi akımının 50 bin kat güçlüsü yani ve bu giren maytlar orda yok ediliyor ZAten hi bişe yazmasam bile Dünyada Alerji Suis onayı almış tek marka hangisi dedigimde Bakın kim çıkacak DYSON ;) Karcherr iyi bi marka ama Süpürgede uzman Dyson Keşke Tercihini Dysondan Yana kullansaydın..
    Bu arada Ben kendim dublex bi eve Dyson sattım ve kurulumuu yaptım müşteride ihlas vardı ve sulu makinadan bıkmıştı ayrıca ihlas çok ses yapıodu ben ihlasla 6 metre kare Şagi halıyı temizledim sonra Dyson Dc 32 Animal ProyLa üstnden Geçtim 1 Lt ye yakın toz çıkardım Dyson Robotlarla yarışan bi Marka ...

SaygıLarımla..

nasıl 1 litre toz çıkıyor?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.