Şimdi Ara

DVD Writer ÇALIŞMIYOR!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus Maximus 2 Formula anakartım ğzerine takılı bu gün de aldığım toplam 2 adet Samsung DVD writer var. 222ab ve 223c modelleri. Bios ta ve windows ta görünüyorlar fakat okuma veya yazma yok. Format atmak istediğimde de aynı şey geçerli. Boot menüsünden seçiyorum fakar okumuyor bir türlü.

Yardımlarınız bekleniyor...

• blocker B kullanıcısına yanıt
    Bağladığın kabloları değiştirip dener misin? Kablolarda problem olabilir.
  • Driver ları güncellemeyi dene. Belki kablolar gevşek takılmış olabilir iyice kontrol et. Hiç olmuyorsa büyük ihtimalle sorun writer larda donanımsal bir sorundur.
  • Olmadı malesef. Aynı kablolar HDD yi çalıştırıyor, windows sorunsuz. Yeni aldığım writer da mı bozuk çıktı ki acaba? Kusura bakmayın şimdi girebiliyorum internete. İlgilerinize teşekkür ederim. Başka bilgisayarı bağlayacağım yarın dvd writer ı bir de onu denemek kaldı.
  • Writerlar ikinci el mi? Çalıştıklarından emin misin? Ara birimler nedir? PATA & SATA ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İkisi de sata ve sıfır alındı. ilkine 3 sene oldu ve neredeyse formattan başka 6-7 cd/dvd yakmışımdır. Toplamda da 4 format yaptı. Neredeyse hiç kullanmadım yani. Yenisi de daha dün aldım ve o da SATA.
  • Güç geliyor dimi cihazlara? Anakart ayarlarını sıfırlayıp dener misin?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ASUS Maximus 2 Formula Board da iki hafta önce "Chassis Intruded" hatası aldım. Bu sitede resimleri olan şekilde lehim yaptım sorun kalmadı. Fakat Samsung SH-222AB ve yeni aldığım SH-223C model DVD writer ları çalıştıramıyorum. Windows ta ve Bios ayarlarında model numaraları dahil dvd writerlarım sağ tık "Çıkar" komutunu da yerine getirmesine rağmen ne windows ta ne de BOOT sırasında okumuyor. Format da atamıyorum malesef. İşin ilginci herşey sağlam ve gayet stabil çalışmaya devam ediyor.
    Muhakkak gözden kaçırdığım bir yer var ama bulamadım. Yardımlarınız ilginiz için şimdiden teşşekkür ederim.

İki yıldır sıkıntısız kullandığım sistem.

Win-7 işletim sist.
    E6300-1,86 Ghz
    2 x OCZ 2 GB ram
    MSI nvidia GTX460 hawk
    Segate Sata 1 TB
    Thermal Master PSU
  • Umarım çözebilen, daha önce karşılaşıp aşabilen denk gelir. Yoksa gene deneme yanılma devam edeceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.