Şimdi Ara

Duvarda çatlak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
3
Favori
5.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1.katta resimlerdeki görüldüğü gibi maraş depreminden sonra çatlak hasarlar oluştu binanın diğer sakinleri ısrarla sağlam olduğunu iddia ediyor ancak biz öyle düşünmüyoruz. Hatta bina sağlam biz oturuyoruz diyen var. Duvarda çatlak Duvarda çatlak

• İkinci resimde yığma duvar kirişten atmış, sorun yok gibi gözüküyor ama ilk resimde sağ taraftaki duvar mı bina kolonu mu, kolonsa çatlak kaba sıvada mı kolonun içine girmiş mi, orayı çekiçle biraz kırıp çatlağın sıva altındaki durumunu görmeniz lazım. Kolona da girmişse o zaman binada oturmaya devam etmek sıkıntılıdır..

Böyle bir depremden sonra sizin evde bu hasar varsa, sadece sizin daire değil başta bodrum ve giriş kat olmak üzere tüm katlar, merdiven boşlukları ve dairelerin taşıyıcı ana sistemlerinin kontrolü gerekir.

Binaya bir yetkili uzman çağırın o detaylıca incelesin derim. Geçmiş olsun.

Senin stresini yerim şimdi bunun onun çocuğu ben burda sinirlendim. Oturduğu yerde malı değer kaybetmesin rahatı bozulmasın diye hasarlı evin üstünü örtmeye çalışıyor hala şerefsiz. Ya insanlar ölüyor ölüyor nasıl hala ders çıkarmazsınız ya. Hocam çağırın bakanlıktan bir uzman incelesin hasarlı oturalamaz raporu verirse de bugün size söverler yarın hayatlarınızı kurtarmış olursunuz.
  • Bu binaya nasıl sağlam derler millet akıllanmayacak

• Bina sakinleri mimar mıymış?

• İç mimar bunu yazan müteahhitin oğlu oluyor kendisi çevre şehircilik gelmiş zemin kata bakmış gitmiş, fotoğraflar birinci kata ait, grupta bize saldırıyorlar bilim bilmeden konuşmayın stres yapmayın boşyere diye sadece sağlam dedikleri için itiraz ettik bu resimleri attık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acon18 -- 11 Şubat 2023; 22:13:58 >
  • Yav şuna sağlam diyen adamı döveceksin ya.

• Duvarda çatlak Duvarda çatlak

• Elleriyle mi ölçüm yapmışlar ? Ne kadar sağlammış ?
  • İkinci resimde yığma duvar kirişten atmış, sorun yok gibi gözüküyor ama ilk resimde sağ taraftaki duvar mı bina kolonu mu, kolonsa çatlak kaba sıvada mı kolonun içine girmiş mi, orayı çekiçle biraz kırıp çatlağın sıva altındaki durumunu görmeniz lazım. Kolona da girmişse o zaman binada oturmaya devam etmek sıkıntılıdır..

Böyle bir depremden sonra sizin evde bu hasar varsa, sadece sizin daire değil başta bodrum ve giriş kat olmak üzere tüm katlar, merdiven boşlukları ve dairelerin taşıyıcı ana sistemlerinin kontrolü gerekir.

Binaya bir yetkili uzman çağırın o detaylıca incelesin derim. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 11 Şubat 2023; 22:23:6 >
  • Olur bu kadar canınızı kurtardığınıza şükredin diyorlar bizim katta böyle birşey yok ben oturcam diyor insanlar çıldırmış durumda deprem sonrası
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Bizde aynı şekilde o fotoğraftan şüphelendik ama bize stres vermeyin bilim bilmeden konuşmayın diyorlar bunu da yazma sebebim sağlammış dediler diye şu an şehir dışındayız depremden kaçtık
  • Show tv yi çağır rezil olsunlarDuvarda çatlak  izleriz

• Kolon ve kirişlerde sorun yoksa oturulabilir. Duvarın çatlaması , binanın depremde esneme hareketi yapmasından dolayıdır. İlk fotoğrafta çatlak olan kısım duvar mı kolon mu , işte orası önemli.

Burası kolonmu yoksa duvar mı ? Tabi uzman bir kişinin denetlemesi lazım forumdan konuşarak olmazz.

Duvarda çatlak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliveli90 -- 11 Şubat 2023; 22:22:4 >
  • aliveli90 kullanıcısına yanıt
    İlk fotoğraf kolon bizde endişe duyduk bunu belirttik yemediğimiz laf kalmadı
  • Evet çok sağlam kardeşim kale gibi maşallah
  • Kolon orası ve duvar baya kalkmış sıva o kadar kalın olamaz
  • Kolon ve kirisler onemli. Izmir depreminde bizim evdede ufak catlaklar oldu ki, kilcal catlaklar, projeye bakip, kolon ve kirisleri tespit edip incelemistik ve inceletmistik. Umarim sorun cikmaz.
  • Depremden heralde insanlar çıldırmış gibi şu fotoğrafı atmamıza bile tahammül edemiyorlar iç mimar bunu yazan ben makine mühendisiyim doktora yapıyorum kesin birşeyde konuşmadım
  • aliveli90 kullanıcısına yanıt
    Burası kolon o kesin ama sıvada mı içerde mi hasar bilmiyorum şu an evden uzaktayız o yüzden fikir almak için buraya yazdım çok mu absürt birşey söyledik bize saldırıyorlar diye
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.