Şimdi Ara

Düşünebilme rehberi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
25
Favori
1.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Requiestcat in Pace

'Birisi karşı bir fikir öne sürdüğünde onun kişilik özelliklerine saldırmak sizi tartışmada öne geçirmez aksine küçük düşürür. Ancak bu, şu an sanki çok iyi bir şeymiş gibi görünüyor'

malesef forum bundan ibaret

Aman hocam yapmayın sizinde var böylece mesajlarınız yok diyebilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greatphantom

quote:

Orijinalden alıntı: Requiestcat in Pace

'Birisi karşı bir fikir öne sürdüğünde onun kişilik özelliklerine saldırmak sizi tartışmada öne geçirmez aksine küçük düşürür. Ancak bu, şu an sanki çok iyi bir şeymiş gibi görünüyor'

malesef forum bundan ibaret

Aman hocam yapmayın sizinde var böylece mesajlarınız yok diyebilir misiniz

Benimki nefsi mudafa

Ciddi konularda asla yapmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B7E0863E7 -- 25 Mart 2015; 23:29:45 >

• dediğin gibi sadece rol yaparsın. Mutlu olmak istemiyor musun ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: malofix

dediğin gibi sadece rol yaparsın. Mutlu olmak istemiyor musun ?

Ben bu şekilde yaşıyorum ve gayet de mutluyum. Önceliğin bütün düşüncelerini ne olursa olsun açıklamaksa böyle mutlu olamazsın ya da ne bileyim düşüncelerimden dolayı beni dışlayacaklarsa dışlasınlar gibi bir düşüncen varsa da (bende de vardı bir aralar). Ama böyle bir durum yoksa gayet de mutlu olunabiliyor.
  • Güzel bir yazı olmuş eline emeğine sağlık. İnşallah dikkate alan olur.
  • Böyle bir konuya sanırım çoğu kişinin ihtiyacı vardı. Hayatımızda yapmamız gereken en önemli şey düşünmek. Bir laf konuşurken karşımızdakine nasıl gideceğini düşünmek gibi veya bir insanın inançlarına, ideolojisine nasıl gideceğini düşünmek gibi vs. Bunu başarabildiğimiz zaman gayet iyi anlaşan insanlar olabiliriz ama nedense hep kendi düşüncelerimizi holiganca, bağnazca ve sanki bizden başka doğru bir şey yokmuş gibicesine savunma çabasındayız ve bu da hepimize zarar veriyor. Neden hep savunmadayız, karşımızdakine düşüncemizi kabul ettirmeye çalışmak yerine düşüncelerimizin eksik yönlerini ve doğru yönlerini tartışıp en doğruya ulaşmayalım ki, mantıklı olan bu değil mi zaten? Şurada bir konuya mesaj yazarken yüz kere düşünmek zorunda kalıyorum bazen çünkü bazı insanlar seni yaptığın bir yorumdan dolayı bir o insanın görüşüne düşmanmışsın muamelesi yapıyor ve bu beni üzüyor çünkü kimsenin düşüncelerine karşı bir kinim yok, olamaz da. Burada işin içine kendini başkasının yerine koyabilmek diye adlandırdığımız empati yeteneği geliyor. Aslında herkesin kendini geliştirmesi gereken ve zamanla bunu başarabileceği bir özellikken ne yazık ki çoğu insan bunu yapmıyor. Bunun sonucunda da birbirlerine doğal olarak kişilik özelliklerini baz alarak hakaret etmeye, birbirlerini küçük düşürmeye çalışıyorlar. Oysa ki yapmamız gereken tek şey, farklı görüşlerle fikir münakaşasına girdiğimiz vakit kendi düşüncelerimizden bahsederkenki gösterdiğimiz özenin daha fazlasını diğer görüşlere göstermek. Sonuçta kendi düşüncemiz hakkında yanlış şeyler söylendiğinde nasıl rahatsız oluyorsak bunu diğer görüştekiler de yaşıyor. Eğer buna dikkat etmezsek bu cidden büyük bir bencillik ve bence kişilik sorunudur.

• Cidden ise yaradı şuanda bi söylediği diğeri tutmayan insanlara bakış acim değişti eskiden bende oyleymisim meğer.

• iç güdülerin konuyu okumamı engelliyor

• ateistimden sonrasını okumadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: IntelligentDesign

Eğer Dh'deki bir konuya girerek düşünmeye başlıyorsanız siz çoktan düşünebilme yeteniğinizi kaybetmişsinizdir.

Düşündürdün kardeş

• standart insanmış gibi duygulara sahip olmak mutlu olmak demek mi oluyor ? başarılı olmak ayrı mutluluk ayrı. Gidip camide ateistim demezsin herhalde değil mi ? düşünceleri heryerde paylaşmamak rol yapmak değildir. Bence bu gidişle kafayı yeme olasılığı bile var.
  • Zig Zag kullanıcısına yanıt
    düşünemeyen adam belki senden daha iyi basketbol oynuyo. o zaman sende ona göre sıradansın.
  • quote:

standart insanmış gibi duygulara sahip olmak mutlu olmak demek mi oluyor ? başarılı olmak ayrı mutluluk ayrı. Gidip camide ateistim demezsin herhalde değil mi ? düşünceleri heryerde paylaşmamak rol yapmak değildir. Bence bu gidişle kafayı yeme olasılığı bile var.

Başarılı olmak şahsen bana mutluluk veriyor. Camide din konusu açılırsa mesela adamları onaylamak yine rol yapmaktır. Ya da ben mesela kadın düşmanıyım ama bu forum haricinde (bir de yakın arkadaşlarımla konuştuğum zamanlar hariç) bunu belli etmem. Bu da bir rol yapmaktır. Düşüncelerini her ortamda açık açık söylemek mi söylememek mi daha kârlı, bunu yine düşünerek hangisinin daha iyi olduğuna karar verip o şekilde uygulamak daha doğru sonuçlar verecektir.
  • eğer sen şimdi gidip fikirlerine her ters düşen şeyde rol yapıyorsan ki ben bu rol yapmaktan kastını anlayamadım, bence sende sorun var. Kız düşmanı olabilirsin bunu kimseye söylemene gerek yok ama rol yapmak ne demek ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hz Carrier

quote:

standart insanmış gibi duygulara sahip olmak mutlu olmak demek mi oluyor ? başarılı olmak ayrı mutluluk ayrı. Gidip camide ateistim demezsin herhalde değil mi ? düşünceleri heryerde paylaşmamak rol yapmak değildir. Bence bu gidişle kafayı yeme olasılığı bile var.

Başarılı olmak şahsen bana mutluluk veriyor. Camide din konusu açılırsa mesela adamları onaylamak yine rol yapmaktır. Ya da ben mesela kadın düşmanıyım ama bu forum haricinde (bir de yakın arkadaşlarımla konuştuğum zamanlar hariç) bunu belli etmem. Bu da bir rol yapmaktır. Düşüncelerini her ortamda açık açık söylemek mi söylememek mi daha kârlı, bunu yine düşünerek hangisinin daha iyi olduğuna karar verip o şekilde uygulamak daha doğru sonuçlar verecektir.

Kadınlardan nefret ettiğini söylüyorsun. 50 yaşındaki atletik olmayan, gözleri iyi görmeyen , kendi ağırlığını bile kaldıramayan kadınları askere yolluyorsun. Hele bazılarının eli titriyor ve sen benim tezimde yanlış yok diyorsun.

Duyguların önüne geçmekmiş peh. Daha sen yapamıyorsun birde paragraf paragraf yazmışsın ayıptır. Mantıklı ama başta sen uygulamadıktan sonra ne anlamı kalıyor ki

• Düşünmeyi senden öğrenecek değiliz !
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.