Şimdi Ara

DÜŞÜK BÜTÇEYE F/P TELEFON ÖNERİSİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler bayanlar, cebimi fazla üzmeyecek 1-2 sene idare edebileceğim bir ürün arıyorum. Aklımdan Turkcell T50 geçiyor, motorola moto g ve asus z5 e de baktım.
    Fakat moto g de ön&arka kamera pek iyi değil asus z5 te ise bataryası nispeten daha az t50 ye göre. Bu yüzden T50 de kararımı vermiş bulunmaktayım. Bilenlerin de bir olaya el atması makbule geçer

Bu arada bütçeyi 700 tl olarak düşünüyorum bir kaç lira fazlası bile değil. Aslında bekleyip GMD2 ye mi yönelsem diyorum, fakat onun da kronik sorunları olur mu, günlük kullanımı nasıldır, bataryası nasıl gider bilemiyorum. Beklersem bütçemi biraz arttırabilirim, ama 888 tl civarlarına kadar çıkabiliyorken sadece General Mobile Discovery2 mi alınır, yoksa başka bir ürüne de bakılmalı mıdır?

İlk olarak 700 tl bütçeyi düşününüz, verdiğim karar uygun mudur? Sonra yorum yapmak isterseniz gmd2 meselesini de görüşmek isterim :)
    İyi akşamlar dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jobyx -- 20 Ağustos 2014; 23:42:27 >

• sızın durumunuzda olsam zenfone 5 alırdım gmd ye flana guvenmıyorum zaten
  • tek gerçek asus six
  • Ulkemize gelecek olan zenfone5 intel mi qualcomm chipsetli mi? Chipset degisince ramde degisiklik oluyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence wp almalısınız lumia 925-1320 alınabilir daha düşük bütçeli yeni çıkan 600 lü serilere bakılabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Botres_

Bence wp almalısınız lumia 925-1320 alınabilir daha düşük bütçeli yeni çıkan 600 lü serilere bakılabilir

Yorumunuza teşekkür ederim fakat WindowsPhone düşünmüyorum, her ne kadar akıcı ve stabil olsa da benim için işlevsellik daha ön planda, işletim sisteminin açık kaynak kodlu olmasını tercih ederim tüm risklere rağmen
  • nexus 5 al stabil hızlı F/P ürünü
  • jobyx J kullanıcısına yanıt
    intel olacak büyük ihtimal.2.sorunu anlamadım
  • Moto G kullanıyorum tam bi f/p ürünü,çok stabil ve 1000 Tl'lik telefon performans veriyor,Android l alıcak şu an 4.4 var,Snapdragon400 ve Adreno 305 çok güçlü,her oyunu kasmadan rahat akıcı oynuyorum tavsiye ederim,kamerası kötü diyenler olucak ama hiçde kötü değil çok iyi bir kamerası var fiyatına göre.
    Alternatif olarak Zenfone 5-6,Lg L90,Xperia Sp öneririm.
     DÜŞÜK BÜTÇEYE F/P TELEFON ÖNERİSİ DÜŞÜK BÜTÇEYE F/P TELEFON ÖNERİSİ

• quote:

Orijinalden alıntı: biloslayn

nexus 5 al stabil hızlı F/P ürünü

Bahsettiğiniz ikinci sorun birinci olay ile alakalı. Bütçemin şu an için 700 tl olduğunu, beklemem gerekirse 900 tl civarlarına kadar çıkabileceğini ifade ettim. Nexus 5 birkaç aya o fiyata düşer mi bilemiyorum.

Intel atom ile gelecekse içimde ciddi şüpheler var, bilemiyorum. Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

Moto G kullanıyorum tam bi f/p ürünü,çok stabil ve 1000 Tl'lik telefon performans veriyor,Android l alıcak şu an 4.4 var,Snapdragon400 ve Adreno 305 çok güçlü,her oyunu kasmadan rahat akıcı oynuyorum tavsiye ederim,kamerası kötü diyenler olucak ama hiçde kötü değil çok iyi bir kamerası var fiyatına göre.

Evet dediğiniz gibi tam bir fiyat performans ürünü en iyisi de arkasında google desteğinin olması fakat kamerayı kötülemek istememiştim, arka kamerasında sıkıntı yaşayabilirim daha çok. Biliyorsunuz ki 5 mp günümüz standartlarına göre düşük, kaldı ki şu an kullandığım telefonun da arka kamerası 5 mp

1)O halde seçimimi Turkcell T50 ile Motorola Moto G arasında tekrar bir düşüneceğim.

2)Sizce bunları almak yerine ikinci sorum olan "Bir kaç ay beklenip General Mobile Discovery 2 mi alınmalıdır yoksa 888 tl fiyat aralığına çıkılabiliyorken en fazla 900 tl civarina tekabül eden başka bir f/p telefonu alınabilir mi?"

• quote:

Orijinalden alıntı: jobyx

quote:

Moto G kullanıyorum tam bi f/p ürünü,çok stabil ve 1000 Tl'lik telefon performans veriyor,Android l alıcak şu an 4.4 var,Snapdragon400 ve Adreno 305 çok güçlü,her oyunu kasmadan rahat akıcı oynuyorum tavsiye ederim,kamerası kötü diyenler olucak ama hiçde kötü değil çok iyi bir kamerası var fiyatına göre.

Evet dediğiniz gibi tam bir fiyat performans ürünü en iyisi de arkasında google desteğinin olması fakat kamerayı kötülemek istememiştim, arka kamerasında sıkıntı yaşayabilirim daha çok. Biliyorsunuz ki 5 mp günümüz standartlarına göre düşük, kaldı ki şu an kullandığım telefonun da arka kamerası 5 mp

1)O halde seçimimi Turkcell T50 ile Motorola Moto G arasında tekrar bir düşüneceğim.

2)Sizce bunları almak yerine ikinci sorum olan "Bir kaç ay beklenip General Mobile Discovery 2 mi alınmalıdır yoksa 888 tl fiyat aralığına çıkılabiliyorken en fazla 900 tl civarina tekabül eden başka bir f/p telefonu alınabilir mi?"

Kamerası 5 Mp ama 5 Mp'in en iyisi.Benim işimi görüyor en azından anı ölümsüzleştiriyor,kimse ya bu çok kötü çekmişte demiyor yani annemin Galaxy Grand'ı var Moto G'de en az onun kadar iyi çekiyor.

Turkcell T50 konusuna gelirsek,geçende bende enişteyle yengeye h ediye almak için Turkcell'e,istediğimizde ordaki satıcı almayın dedi,hergün geri getiriyorlar,sorun çıkıyor şeklinde şeyler söyledi.Bir diğer eksiside,güncelleme desteği gelmicek,birde içindeki Turkcell uygulamaları sıkıntı,telefon için root-rom imkanında sıfır.T50 yerine Zenfone 5,Lg L90 daha mantıklı olur illaha Moto G'ye alternatif olunacaksa.

Discovery 2 kesinlikle tavsiye etmiyorum,Mtk işlemciler uzun ömürlü olmuyor,Mali 450'de böyle iyi bir gpu değil,servis kalite zaten sıkıntı,arka kapak S5'in çakması.900 Tl hiç değmez bu cihaz için,o meblalara çıkarsanız Lg G2,Xperia Z bakın derim,1000-1100 arasına bulunuyor ama o bütçede çok alternatifin yok 900 civarında onun için daha düşük bütçedeki telefonlarda aynı.

• Crauls kullanıcısına yanıt
    Beni Moto G de ikna ettin diyebilirim Sağolun hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: jobyx

Beni Moto G de ikna ettin diyebilirim Sağolun hocam

Rica ederim,sorun olursa yine ben buralardayım.Bu arkadaşın incelemeside çok başarılı,incelemeni tavsiye ederim.
    http://forum.donanimhaber.com/m_96204493/f_/key_Moto%252BG%252B%25DDnceleme//tm.htm#96221704
  • Tesekkur ederim tekrar

• Düşük bütçe f/p

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selam forumcular,
    şöyle şarjı yaklaşık 2 gün giden; daha çok 3g internet kullanımında üzmeyecek, dokunmatik, zil sesi ve ahize sesi iyi olan, sar değeri düşük, 700tl'nin altında (bildiğiniz/kullandığınız) bir telefon önerir misiniz? telefonun şarjı uzun giden eski nokia'cılardanım. yeni akıllı telefonları zırt pırt cihazı şarj etmek de hoşuma gitmiyor ve işyerinde de cihazı şarj etme şansım yok. şu anda s3 mini var bende 1 günü rahat çıkarıyor ama bahsettiğim nedenden dolayı şarjı uzun giden bir telefon arıyorum. yeni akıllıların hepsinde (android/windows phone) böyleyse, sistemi sağlam java tabanlı da olabilir.telefon benim için alo, sms ve internet.şekil merakım yok oyun merakım yok. yeter ki beklentilerimi karşılasın.herkese iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet2661 -- 21 Ağustos 2014; 21:18:56 >
  • zenfone 5 alsanki t 50 nin bataryası ile arasında sanki dağlar kadar fark vrmış gibi 150-200 mah dır en fazla
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2661

selam forumcular,
    şöyle şarjı yaklaşık 2 gün giden; daha çok 3g internet kullanımında üzmeyecek, dokunmatik, zil sesi ve ahize sesi iyi olan, sar değeri düşük, 700tl'nin altında (bildiğiniz/kullandığınız) bir telefon önerir misiniz? telefonun şarjı uzun giden eski nokia'cılardanım. yeni akıllı telefonları zırt pırt cihazı şarj etmek de hoşuma gitmiyor ve işyerinde de cihazı şarj etme şansım yok. şu anda s3 mini var bende 1 günü rahat çıkarıyor ama bahsettiğim nedenden dolayı şarjı uzun giden bir telefon arıyorum. yeni akıllıların hepsinde (android/windows phone) böyleyse, sistemi sağlam java tabanlı da olabilir.telefon benim için alo, sms ve internet.şekil merakım yok oyun merakım yok. yeter ki beklentilerimi karşılasın.herkese iyi günler.

LG L90 derim harika bir batarya var 2 gün bile çıkarır donanımı çok iği ihtiyaçlarına çok uygun 750 gayme

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet2661

selam forumcular,

LG L90 derim harika bir batarya var 2 gün bile çıkarır donanımı çok iği ihtiyaçlarına çok uygun 750 gayme

tşk. donma, kilitlenme,...vs. yapıyor mu peki? lg de böyle çok sıkıntılar var diye duymuştum. hiç lg telefon kullanmadığımı da belirteyim bu arada.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.