Şimdi Ara

dürbün sıfırlama yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
14.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sa arkadaşlar yeni aldığım tasko 4x32 dürbünümü gamo stutzen tüfegime taktım ancak sıfırlama konusunda pek bişe yapamadım bana en kolay sıfırlama yolunu öğretebilecek biri varmı ?

• bir adet karton kutu al. 2 tarafını tüfek içine tam oturacak şekilde kes( sıkı olacak tüfek sabit olacak). tüfekle 1 el ateş et(gez ile nişan al) daha sorna tüfeği kımıldatmadan dürbünü tak ve sık. sonra ateş ettiğin noktaya sıfırla
  • Yardımın için sagol
  • quote:

Orijinalden alıntı: armstrong26

bir adet karton kutu al. 2 tarafını tüfek içine tam oturacak şekilde kes( sıkı olacak tüfek sabit olacak). tüfekle 1 el ateş et(gez ile nişan al) daha sorna tüfeği kımıldatmadan dürbünü tak ve sık. sonra ateş ettiğin noktaya sıfırla

Harika bir bilgi arkadasin kiymetini bilelim.
     dürbün sıfırlama yardım

• Karton kutu ile sabitligi sağlamak pek kolay olmayacaktir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEZERAV

quote:

bir adet karton kutu al. 2 tarafını tüfek içine tam oturacak şekilde kes( sıkı olacak tüfek sabit olacak). tüfekle 1 el ateş et(gez ile nişan al) daha sorna tüfeği kımıldatmadan dürbünü tak ve sık. sonra ateş ettiğin noktaya sıfırla

Harika bir bilgi arkadasin kiymetini bilelim.

Eyvallah hocam yardımlaşmak için buradayız

• quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Karton kutu ile sabitligi sağlamak pek kolay olmayacaktir.

bahcede kutunun içine koyulacak 2 tane taş veya tuğla parçası iş görüyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Müverrih

Karton kutu ile sabitligi sağlamak pek kolay olmayacaktir.

bahcede kutunun içine koyulacak 2 tane taş veya tuğla parçası iş görüyor

Yapabildiyseniz ne mutlu
  • kısa mesafede dürbün hedefi tutturamıyor uzaga ayarlayınca
  • bu yuzden mildotlu durbunleri tercih etmelisiniz
  • Dürbünüm mildotlu ancak ben nerden bilibilorimki hangi masafede nerden tutuyo yoksa bendemi bir sorun var

Buda el yapımı sıfırlama sehpam daha dün yaptım
     dürbün sıfırlama yardım

dürbün sıfırlama yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genççocuk -- 21 Haziran 2014; 10:52:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: genççocuk

Dürbünüm mildotlu ancak ben nerden bilibilorimki hangi masafede nerden tutuyo yoksa bendemi bir sorun var

dürbün sıfırlama yardım

dürbün sıfırlama yardım

dürbün kutusunun içinden küçük bir kağıt çıkmadımı onda yazması gerek. kağıdı bulamassanız size pmden bununla ilgili kaynakları atarım

• quote:

quote:

Dürbünüm mildotlu ancak ben nerden bilibilorimki hangi masafede nerden tutuyo yoksa bendemi bir sorun var

dürbün sıfırlama yardım

dürbün sıfırlama yardım

dürbün kutusunun içinden küçük bir kağıt çıkmadımı onda yazması gerek. kağıdı bulamassanız size pmden bununla ilgili kaynakları atarım

Çiktı ama bilmiyorumki

• quote:

quote:

quote:

dürbün sıfırlama yardım

dürbün sıfırlama yardım

Çiktı ama bilmiyorumki

Alıntıları Göster
    Kardeşler iyi forumlar

Bugün Stoeger X20 Suppressor Combo marka ve model havalı tüfek alarak aranıza katıldım.

Yalnız ayarlama yerini gösterirken satan arkadaş dürbün ayarını bozdu sanırım.

Dürbün ayarı için kaç metreden atış yapmam gerekir ve nasıl yapacağım ?

Bu konuda yeni başlayanlar için bir açıklama yapabilirse tecrübeli arkadaşlar,çok memnun olacağım.

Birde diyelim 20 metreden atışlarla dürbün ayarlarını sıfırladık. Aynı ayarla 50-60 metreye atış yaptığımızda sapma oluyor mu ?

Cahilliğimizi bağışlamanızı dileyerekten cevap ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada ben Adana'dayım. Dürbün ayarını yapamaz isem Adanalı arkadaşlar var mı acaba forumda ?

Arkadaşın yanına gidip birlikte de yapabiliriz ayarını...

• quote:

Orijinalden alıntı: kaspii

Kardeşler iyi forumlar

Bugün Stoeger X20 Suppressor Combo marka ve model havalı tüfek alarak aranıza katıldım.

Yalnız ayarlama yerini gösterirken satan arkadaş dürbün ayarını bozdu sanırım.

Dürbün ayarı için kaç metreden atış yapmam gerekir ve nasıl yapacağım ?

Bu konuda yeni başlayanlar için bir açıklama yapabilirse tecrübeli arkadaşlar,çok memnun olacağım.

Birde diyelim 20 metreden atışlarla dürbün ayarlarını sıfırladık. Aynı ayarla 50-60 metreye atış yaptığımızda sapma oluyor mu ?

Cahilliğimizi bağışlamanızı dileyerekten cevap ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Bu arada ben Adana'dayım. Dürbün ayarını yapamaz isem Adanalı arkadaşlar var mı acaba forumda ?

Arkadaşın yanına gidip birlikte de yapabiliriz ayarını...

Alıntıları Göster
    Ben de dürbünle atışta pek tecrübeli sayılmam ama dürbün de önemli olan sağ sol balans ayarıdır. aşağı yukarı durumunu siz örneğin 25 metrede sıfırladıysanız 25 metrede tam merkeze atacaktır. O anda atış yapacağınız mesafe 50 ise biraz daha üstüne tutarsınız onu atarken ayarlarsınız. ama sağ sol değişmez. Yedek subayken G3 le baya atış yapmıştım, derecem de vardır ama dürbünle hiç atış yapmadım, tecrübeli arkadaşlar da tecrübelerini paylaşırsa memnun olurum.

• Bir de bu Durbunun sa sol ayarını sağ taraftaki ayar dugmesinden yapıyoruz değil mi? Benim tüfek çok şükür istikrarlı atış yapıyor. aşağı yukarı ayarı tam merkezde sağ sol ayari merkez noktanin biraz sağında. Onu sola ayarlamam lazım. Destekli yaptığım ilk iki atış nerdeyse aynı noktaya değdi. Üçüncüyü bir cm saptirdim. Biraz ağır ve oldukça güçlü bir tüfek. (hatsan Mod 125 sniper vortex 5.5 mm )
  • Müverrih kardeş çok teşekkür ederim cevap için. Haftasonu yaylaya gideceğim. Inşallah orada yapabilirim dürbün ayarını. Dediğin gibi 25 metreden yapayım. Dönüşte sonuçları yazarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaspii

Müverrih kardeş çok teşekkür ederim cevap için. Haftasonu yaylaya gideceğim. Inşallah orada yapabilirim dürbün ayarını. Dediğin gibi 25 metreden yapayım. Dönüşte sonuçları yazarım.
    tüfegi sıfırladım ancak mesafe arttıgında dürbünün sağ sol ayarı değişiyor bu iş nasıl çözülür kafayı yiycem
  • quote:

tüfegi sıfırladım ancak mesafe arttıgında dürbünün sağ sol ayarı değişiyor bu iş nasıl çözülür kafayı yiycem

Alıntıları Göster
    Karton kutudansa atış yastığı almanızı öneririm.Tüfeği sabit tutması daha kolaydır.Ayrıca tüfeğe dürbünü taktıktan,ayakları adam akıllı sıkıştırdıktan sonra yapmalısınız sıfırlama olayını.Dürbün ayaklarını sıkarken tüfeğin yeri illaki değişecektir,sabit kalması imkansız.

• quote:

Orijinalden alıntı: dejavu_srkn

Karton kutudansa atış yastığı almanızı öneririm.Tüfeği sabit tutması daha kolaydır.Ayrıca tüfeğe dürbünü taktıktan,ayakları adam akıllı sıkıştırdıktan sonra yapmalısınız sıfırlama olayını.Dürbün ayaklarını sıkarken tüfeğin yeri illaki değişecektir,sabit kalması imkansız.

Alıntıları Göster
    Havalı Tüfeklerde saçma sürekli sıfırlama mesafesinden sonra doğru gitmez. belli bir mesafeden sonra düşme yapar. Onun için dürbünlerde miltot hesabı yaparak kullanırız. Miltoto hesabını chairgun pro programını kullanarak yapabilirisiniz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.