Şimdi Ara

Dünya düz de değildir, küre de değildir, geoit de değildir.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Aksini iddia edene ben de yemek ısmarlıyorum...

Dünyada yükseltiler vardır ve bu yükseltiler dünyanın tam küre ya da tam geoit yapmasını engeller. aşşağıdaki gibi görünen dünya yalandır ve herkes bunu doğru olarak bilir.

Dünya ne şeklindedir derseniz, Dünya düzensiz bir kaya parçası şeklindedir. Çünkü yüksek dağlar ve alçak denizler dünyanın düzenli olmasını engeller. Örnek;

• eee peki bu sular nereye gitti ? neden suları hesaba katmıyorsun
  • Allah yarattı sonuçta.
  • Aydan bakıldığı zaman dağların yükseltisine kıyasla mesafe çok daha fazla olduğundan dağların yüksekliğini fark edemezsin. Tıpkı 10 metrelik bir binaya aydan baktığında 10 metre görmemen gibi(Einstein uzunluk daralır zaman ise daralmaz ama genişler diyor), o yüzden senin dediğin gibi yamuk yumuk olmaz.

Konu kilit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FakeGörünümlüAdmin

Aydan bakıldığı zaman dağların yükseltisine kıyasla mesafe çok daha fazla olduğundan dağların yüksekliğini fark edemezsin. Tıpkı 10 metrelik bir binaya aydan baktığında 10 metre görmemen gibi(Einstein uzunluk daralır zaman ise daralmaz ama genişler diyor), o yüzden senin dediğin gibi yamuk yumuk olmaz.

Konu kilit.

Neden? Dağlar sadece bütün dünyada normal bir yüksekliğin üzerinde mi sanıyorsun? Belki bir dağ yüksek bir bölgenin üzerinde oluştuysa o zaman ne diyeceksin? Anlatmayı başarmışımdır inşallah.
  • Ilk resimde atmosfer var kardeş o yüzden geoit duruyor.

Senin soyledigin resimdeki gibi olsa dagin tepesine cikan adam oradan uzaya atlar
  • Yampirik denilebilir yani
  • ikisi de uyduruk resimler. dünya düzdür. basit bir gözlem yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reqedit7

quote:

Orijinalden alıntı: FakeGörünümlüAdmin

Aydan bakıldığı zaman dağların yükseltisine kıyasla mesafe çok daha fazla olduğundan dağların yüksekliğini fark edemezsin. Tıpkı 10 metrelik bir binaya aydan baktığında 10 metre görmemen gibi(Einstein uzunluk daralır zaman ise daralmaz ama genişler diyor), o yüzden senin dediğin gibi yamuk yumuk olmaz.

Konu kilit.

Neden? Dağlar sadece bütün dünyada normal bir yüksekliğin üzerinde mi sanıyorsun? Belki bir dağ yüksek bir bölgenin üzerinde oluştuysa o zaman ne diyeceksin? Anlatmayı başarmışımdır inşallah.

Dostum atmosfere kadar falan gelmiyorsa belli olmaz yani. Senin dediğin sanırım yüksek bir bölgenin üzerinde yüksek bir dağ varsa yani baya yüksekteyse diyorsun anladığım kadarıyla. Yani bizim uzaydan farkedebileceğimiz bir şey değil yine de. Mesela bir hurafe vardır uzaydan Çin seddi gözüküyor diye o da uydurmadır. Ayla Dünya arasındaki mesafe baya fazla o yüzden Dünya'da ki yükseltiler vs. çok farkedilmiyor. Misal üzerinde ufak çatlaklar olan bir duvar olsun, sen belirli bir uzaklığa gittikten sonra o duvarı düz ve çatlaksız görürsün mercek kullanmazsan. Hatta çatlakların yarattığı renk değişimini(siyah mesela) bile fark etmeyebilirsin. Tabi çatlağın ufak olması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muhafız.

ikisi de uyduruk resimler. dünya düzdür. basit bir gözlem yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: Celas Victoria

eee peki bu sular nereye gitti ? neden suları hesaba katmıyorsun

Dünyada su yoktur aksini kanitlayana yemek ısmarlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

quote:

madem dünyada su yok o zaman bu ne ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: galapagoskaplumbağası

quote:

madem dünyada su yok o zaman bu ne ?

Erikli logolu bir petşişe

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.