Şimdi Ara

Dual channel ramin yanına 3. Ram takılırmı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.311
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Msi 970 gaming anakartımda 2x8 gb ddr3 2133 mhz kingston dual ram takılı bu ramlerin yanına aynısından bi tane daha taksam nasıl çalışır ya da çalışırmı 2 adet ram takamıyorum çünkü resimde görüldüğü gibi 1.slotu işlemci fanı kapatıyor

Dual channel ramin yanına 3. Ram takılırmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Beyol -- 13 Ocak 2020; 8:43:49 >

• çalışır ama dual çalışmaz
  • 2x8gb ram neye yetmedi de yani hangi uygulama ya da oyunda ram kullanımı 16gb tamamen doldu da siz 3.ram takmak istiyorsunuz?
  • Önce soğutucuyu söküp sonra ramlari takıp tekrar soğutucuyu geri takarsanız bütün slotları kullanabilirsiniz. Yüksekliği aşırı büyük olmayan çoğu ram oraya sığar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

2x8gb ram neye yetmedi de yani hangi uygulama ya da oyunda ram kullanımı 16gb tamamen doldu da siz 3.ram takmak istiyorsunuz?
    Yetmediği yer olmadı ondan değiştirmiyorum yeni ekran kartı alacağım el atmışken ram de yükselteyim dedim ileriye dönük 3 5 yıl idare etsin diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: RyoumaX

Önce soğutucuyu söküp sonra ramlari takıp tekrar soğutucuyu geri takarsanız bütün slotları kullanabilirsiniz. Yüksekliği aşırı büyük olmayan çoğu ram oraya sığar diye düşünüyorum.
    Soğutucuyu takarken denemiştim zaten. 1. Slota rami takınca soğutucu oturmuyor
  • a.beyol kullanıcısına yanıt
    2x8gb ram 3 5 yıl gayet yeterli. Sisteminiz r9 3900x ve rtx2080 bile olsa monitörünüz 1080p ya da 2k olduktan sonra 2x8 ram 3 5yıl rahat götürür. Rame vereceğiniz parayı ekran kartına ekleyin. Ayrıca 2x8 rami şu an A1 A2 B1 B2 slotlarindan A2 ve B2 slotlarında Dual Channe olarak kullanıyorsunuz ama A1 slotuna işlemci soğutucusundan dolayı ram takamıyorsunuz. Mecbur B2 slotuna takacaksınız. O da dual channel olayını bozacak daha da performans kaybına neden olacaktır. Sizin anakart ve işlemciniz nedir? Ona bakalim. Gerekirse 2x8 2133mhz ramleri ikinci elde satat yerine 2x8 3000mhz ram alırsınız 400 liraya bulunabiliyor. En azından size bir performans getirisi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi münşi -- 13 Ocak 2020; 10:30:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: münşi

2x8gb ram 3 5 yıl gayet yeterli. Sisteminiz r9 3900x ve rtx2080 bile olsa monitörünüz 1080p ya da 2k olduktan sonra 2x8 ram 3 5yıl rahat götürür. Rame vereceğiniz parayı ekran kartına ekleyin. Ayrıca 2x8 rami şu an A1 A2 B1 B2 slotlarindan A2 ve B2 slotlarında Dual Channe olarak kullanıyorsunuz ama A1 slotuna işlemci soğutucusundan dolayı ram takamıyorsunuz. Mecbur B2 slotuna takacaksınız. O da dual channel olayını bozacak daha da performans kaybına neden olacaktır. Sizin anakart ve işlemciniz nedir? Ona bakalim. Gerekirse 2x8 2133mhz ramleri ikinci elde satat yerine 2x8 3000mhz ram alırsınız 400 liraya bulunabiliyor. En azından size bir performans getirisi olur.
    Anakart msi 970 gaming işlemci fx 8350
    3 5 yıl götürürse yükseltmeye gerek yok o zaman. ram de en fazla 2133 mhz takılıyor bu anakarta zaten
    Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Beyol -- 13 Ocak 2020; 10:41:36 >

• hocam sisteminizde DDR3 var, ve fx serisi normalde 1866 mhz ddr3 max, anakartlar bus oc ile max 2133 olarak destekliyor. daha üstü için sistemi değişmeniz lazım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.