Şimdi Ara

DTS'i AC3'e çevirme (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
25
Favori
121.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Filmleri dvd olarak arşivlediğim için bazı filmler sinir bozucu boyutta olabiliyor.Tam DVD5 ile DVD9 arası.

DTS Aksiyon,macera,korku,gerilim filmlerinde kesinlikle tercih edilmeli fakat bazıları için AC3 olsada olur.

DTS'yi AC3'e çevirirsek ne kadar bir dosya boyutu kazancımız oluyor,birde konu ile alakasız ama filmi 4:3 sinemaskop olarak dönüştürsek kazancınız oluyor mu? Bunu nasıl yapabilirim gerekirse video bitrate'i azda olsa düşürmeyi gerek görüyorum.
  • 2 aydan beri uğraşıyordum sonunda MKV2AC3 prog. ile yaptım fakat pc de alt yazı gösteriyor ama LG 5300 tv de alt yazıyı bir türlü çıkartamadım acaba eksik bir şey mi yaptım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadcav

2 aydan beri uğraşıyordum sonunda MKV2AC3 prog. ile yaptım fakat pc de alt yazı gösteriyor ama LG 5300 tv de alt yazıyı bir türlü çıkartamadım acaba eksik bir şey mi yaptım..

Altyazı ve filmin uzantısı ne?
  • film ve altyazı ismleri aynı uzantısı srt..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadcav

film ve altyazı ismleri aynı uzantısı srt..

Yanlış yazdın herhalde, filmin uzantısı srt olmaz, avi,mkv,mpeg... şeklinde olur.
  • film in uzantısı mkv altyazının srt
  • PopCorn MKV Audio Converter programı ne yaptıysam çevirmedi boyuna hata veriyor, gerekli tüm codecleri indirip kurdum. saçma sapan hata veriyor, ya arkadaş bu iş bu kadar zor olmaması lazım. Dandik ConvertX to dvd programı bile takır tukur DTS leri AC3 e çeviriyor ama dvd olarak. 50 tane program denedim. Adam akıllı MKV deki DTS yi AC3 e çeviren bi program bulamadım.
  • Benim bir sorum olacak .LG 5500 TV var.internetten 3d kısa filmler indirdim.Fakat ses kesik kesik geliyor.çoğu zaman ses yokta arasıra 1 saniyelik sesler çıkıyor neden olabilir.Film dosyası 3D 1080P HALF SBS AC3.mkv olarak görünüyor.fakat ses ne yazık ki fıs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

PopCorn MKV Audio Converter programı ne yaptıysam çevirmedi boyuna hata veriyor, gerekli tüm codecleri indirip kurdum. saçma sapan hata veriyor, ya arkadaş bu iş bu kadar zor olmaması lazım. Dandik ConvertX to dvd programı bile takır tukur DTS leri AC3 e çeviriyor ama dvd olarak. 50 tane program denedim. Adam akıllı MKV deki DTS yi AC3 e çeviren bi program bulamadım.

Converterın kullandığı ara programların son sürümlerini indirip kurarsanız, birde ayarlar kısmından Re-sample low-rate audio tracks ile Handle time-delayed tracks seçeneğini işaretlerseniz her türlü çeviriyor.
    Bir tane 3d belgeseli çeviremedim ben çıldırmak üzereydim, onu da daha sonra bilgisayarda izlerken fark ettimki belgeselin kendisinde riplenirken hata yapılmış...

• quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

quote:

Orijinalden alıntı: .: mds :.

PopCorn MKV Audio Converter programı ne yaptıysam çevirmedi boyuna hata veriyor, gerekli tüm codecleri indirip kurdum. saçma sapan hata veriyor, ya arkadaş bu iş bu kadar zor olmaması lazım. Dandik ConvertX to dvd programı bile takır tukur DTS leri AC3 e çeviriyor ama dvd olarak. 50 tane program denedim. Adam akıllı MKV deki DTS yi AC3 e çeviren bi program bulamadım.

Converterın kullandığı ara programların son sürümlerini indirip kurarsanız, birde ayarlar kısmından Re-sample low-rate audio tracks ile Handle time-delayed tracks seçeneğini işaretlerseniz her türlü çeviriyor.
    Bir tane 3d belgeseli çeviremedim ben çıldırmak üzereydim, onu da daha sonra bilgisayarda izlerken fark ettimki belgeselin kendisinde riplenirken hata yapılmış...

Hocam ben de şu anda bir kaç dosyayı çeviremiyorum delirmek üzereyim...

Çevirdiklerime de 3d altyazı ekleyemiyorum iyiden iyiye kafayı yicem neredeyse... Gece gündüz bunla uğraşır oldum ama sonuç yok...

IMAX Deep Sea 3D 1080p Half-SBS AC3

IMAX Space Station 3D 1080p Half-SBS AC3

Bu iki belgeselden de ses alamıyorum... Herşeyi denedim ses çıkmıyor...

Ses çıkan diğer videolarda ise 3 boyutlu altyazı olayını halledemedim bir türlü... Bu işlerden anlayan birisi yardımcı olursa çok sevinirim... Yoksa tımarhaneye kapatıcaklar beni yakında...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PalaBalık_ -- 18 Ocak 2012; 11:38:23 >

• Dosyaların ses formatlarını bilemiyorum ama başlığa bakacak olursak Ac3 olmalı değil mi? Daha detaylı yardım alabilmen için şu linkteki (http://mediainfo.sourceforge.net/en)programı indir ve medya özelliklerini burada paylaş...
    3d altyazı sorununa gelince, hangi mediaplayerı kullanıyorsun bilemiyorum ama eğer 3d altyazı desteği yoksa hiçbirşekilde 3d altyazı (idx, ass, aas, 3d sub gibi formatları desteklemiyor ise)göremezsin...
  • burdaki dosyaları indirip kolayca halledebilirsiniz ac3'e çevirme olayını

yükleme linki

EZmkvDTStoAC3v1.1 isimli programı çalıtırıp halledebilirsiniz

kaynak :http://forum.divxplanet.com/index.php?s=&showtopic=134715&view=findpost&p=1062579152

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 18 Ocak 2012; 16:31:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

burdaki dosyaları indirip kolayca halledebilirsiniz ac3'e çevirme olayını

yükleme linki

EZmkvDTStoAC3v1.1 isimli programı çalıtırıp halledebilirsiniz

kaynak :http://forum.divxplanet.com/index.php?s=&showtopic=134715&view=findpost&p=1062579152

Hocam öncelikle teşekkürler cevabınız için

Fakat linkini verdiğiniz programı indirdim ama çalışırken hata verdi, nerde hata yapıyorum anlamadım resimleri ekliyorum....

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

• quote:

Orijinalden alıntı: Afterdarq

Dosyaların ses formatlarını bilemiyorum ama başlığa bakacak olursak Ac3 olmalı değil mi? Daha detaylı yardım alabilmen için şu linkteki (http://mediainfo.sourceforge.net/en)programı indir ve medya özelliklerini burada paylaş...
    3d altyazı sorununa gelince, hangi mediaplayerı kullanıyorsun bilemiyorum ama eğer 3d altyazı desteği yoksa hiçbirşekilde 3d altyazı (idx, ass, aas, 3d sub gibi formatları desteklemiyor ise)göremezsin...

Hocam media player değil Harici harddiskimi LW5500 Televizyonuma bağlayarak filmleri izleme derdindeyim ben ama indirdiğim bir çok filmden ses gelmiyor

Hatta ilk sayfada paylaşılmış olan LG demosundan bile ses alamıyorum... İnternet aleminde ne kadar AC3 çevirme olayı varsa denedim burda önerilenleri de denedim...

Baktığımızda filmdeki ses dosyası özellikleri değişiyor ama sadece adı değişiyor anladığım kadarıyla sonuçta yine ses alamıyorum... Şimdi senin dediğin programla elimdeki filmlerden ses alamadığım bir kaç örneği burada paylaşıyorum:

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

DTS'i  AC3'e çevirme

• Ek olarak bir de ilk sayfada verilmiş olan PLEX MEDİA SERVER olayını denedim fakat o da sesleri DTS uzantılı filmleri çevirmiyor

Ayarlardan enable DTS mixdown seçeneği seçili olduğu halde çevirmiyor... Ethernet kablosuyla bilgisayar aynı ağ üzerinde bağlı (modemden)

Bilmediğim başka bir ayarı daha mı var acaba bu plex media denen olayın???

Şu DTS duvarını bi türlü aşamadım gitti kafayı yicem...

Eğer bilseyim başıma bu kadar bela olacağını Vallahi LG marka televizyon almazdım... Araştırmadan etmeden ürün almanın cezasını çekiyorum gerçi LG nin suçu yok... Ama satarken söylemiyorlar tabi bunu uyanık satıcılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PalaBalık_ -- 20 Ocak 2012; 19:17:24 >
  • Bu DTS sonun da bana bir HD900A aldıracak
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

Dts - Ac3 çevirimi için bir katkıda benden olsun!..

Convert işlemi için Total Video Conver programını tavsiye ederim.

"New Task/Import Files" yoluyla filminizi programa aktarın

DTS'i  AC3'e çevirme

Uzun zamandır yüklü program bende ama sesi çok kötü çeviriyor.2 kanalı geçtim ses kalitesinden film izlenmiyor ama yararlı program.birçok özellik mevcut.4:3 olan üst ve altında siyah şeritler olan filmleri 16:9 yapmamda çok yardımcı oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 87akin-izmir

LC lcd aldım yenı cıkanlardan dts destegı yok onun harıcınde on numara acıyor ve akıcı bı sekılde oynatıyor dolby surround çözuyor ama dts çözemıyor elımde Z5500 var bu özellıkten mahrum kalmak ıstemıyorum bunun ıcın ful hd mediaplayer aldım pc yede gerek kalmadı cok sukur..... dts seslı fılm ızledıkten sonra ac3 mp3 gıbı gelıyor haha

ses kalitesi düşüyor gerçekten ama mkv2ac programıyla kalite düşüşü minimuma indirilebilir.Denedim kalitesi gerçekten iyi sesin.Mediaplayer'larda da şöyle bir sorun var.Usb'yi direk tv'ye taktığın kadar iyi görüntü vermiyor.Azda olsa görüntü kalitesi düşüyor.Dark'ın full hd media player'ını almıştım ordan biliyor.Baya test ettim,görüntüyü önemseyenler için azımsanmayacak kadar düşüyor kalite hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi destroyer333 -- 5 Şubat 2012; 12:32:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: destroyer333

quote:

Orijinalden alıntı: 87akin-izmir

LC lcd aldım yenı cıkanlardan dts destegı yok onun harıcınde on numara acıyor ve akıcı bı sekılde oynatıyor dolby surround çözuyor ama dts çözemıyor elımde Z5500 var bu özellıkten mahrum kalmak ıstemıyorum bunun ıcın ful hd mediaplayer aldım pc yede gerek kalmadı cok sukur..... dts seslı fılm ızledıkten sonra ac3 mp3 gıbı gelıyor haha

ses kalitesi düşüyor gerçekten ama mkv2ac programıyla kalite düşüşü minimuma indirilebilir.Denedim kalitesi gerçekten iyi sesin.Mediaplayer'larda da şöyle bir sorun var.Usb'yi direk tv'ye taktığın kadar iyi görüntü vermiyor.Azda olsa görüntü kalitesi düşüyor.Dark'ın full hd media player'ını almıştım ordan biliyor.Baya test ettim,görüntüyü önemseyenler için azımsanmayacak kadar düşüyor kalite hatta.

Total video converter ses de sorun çkarıyorsa, orjinalinde bir sorun var demektir.

İkinci mesajınıza gelince; kesinlikle katılıyorum.DTS sesin yanında dolby digital mp3 gibi kalıyor. 3000 - 4000 tl aralığında tv alan
    arkadaşlar 100 liraya bir medya player alabilirler.. "Param yok ses sistemi alamam" diyenlere tavsiyem forumun ikinci el bölümüne
    bakıp uygun fiyatlı 5+1 ses sistemlerine göz gezdirsinler.. Hiç dts ses dinlememiş arkadaşlara tavsiyem bir kere dinleyin! Arada ki farkı görün.
    Çoğu durumlarda orjinal dts ses, görüntü kalitesinin bile önüne geçebiliyor.

• Üstat bende lg 4500 var. 15 e yakın elimde 3D film var. yarısını tv açıyor. Diğer yarısında ise ya geçersiz dosya yada desteklenmeyen ses yazıyor. Mkvtoac3 ile bu sorunu gideremedim. Zaten diğer programlarla hiç yapamadım. Dark mini hd box aldım. Görüntü o kadar kötüleşiyo ki makineden soğudum. Ama sadece 3D lerde yapıyor bunu. Allah rızası için 2 aydır çözemedim sorunu.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.