Şimdi Ara

DTS'i AC3'e çevirme (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
25
Favori
121.519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bi sorum olacaktı;The Dark Knight 1080p TRUEHD indirdim ama ses truehd olduğu için tanımadı truehd yi DTS e çevirecek bi program varmıdır şimdiden teşekkür ederim

ID : 3
    Format : TrueHD
    Codec ID : A_TRUEHD
    Duration : 2h 32mn
    Bit rate mode : Variable
    Maximum bit rate : 3 267 Kbps
    Channel(s) : 6 channels
    Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Compression mode : Lossless
    Title : Dolby TrueHD Audio / 5.1 / 48 kHz / 16-bit (AC3 Embedded: 5.1 / 48 kHz / 640 kbps)
    Language : English
    Default : Yes
    Forced : No

• yazmayı unuttum televizyonum Samsung ES 6140
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

MKV-DTS. to.AC3.Multi-File.Automated.Converter

Ben de şöyle bir program kullanıyorum. Sesini dönüştürmek istediğiniz filmi fareyle tutup üzerine bırakıyorsunuz. 640 kbs olarak çevirip aynı klasöre adına ac3 eklenmiş şekilde kaydediyor.Bayağı da hızlı yapıyor bu işi.

link verebilir misin arkadaşım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2
    Format : DTS
    Format/Info : Digital Theater Systems
    Format profile : ES
    Muxing mode : Header stripping
    Codec ID : A_DTS
    Duration : 2h 16mn
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 1 510 Kbps
    Channel(s) : 7 channels / 6 channels
    Channel positions : Front: L C R, Side: L R, Back: C, LFE / Front: L C R, Side: L R, LFE
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Bit depth : 24 bits
    Compression mode : Lossy
    Stream size : 1.44 GiB (12%)
    Title : DTS-ES6.1 1536K
    Language : English
    Default : Yes
    Forced : No

arkadaşlar star wars episode 1 indirdim.Ses DTS-E olarak görünüyor yukarda gördügünüz gibi ve 7 kanal sesli.Mkv2ac3 programı ile çevirme işlemi yapamıyorum.Bunu 5.1 ac3 e çevirme şansım varmı?

• ben zaten filme türkçe sesi ekledim amacım okutacak DTS ses almak true hd yi çevirmek istiyorum
  • arkadaşlar
    bu konuya bende DTS sorunu ile ulaştım
    TV dts desteklemiyor
    WD ise altyazıyı 3d değilse gösteremiyor.

ilk olarak ilk sayfadaki prgramı deneyerek dts filmi izleyebilmek adına altyazı ile tvde yani, ac3 e çevirmem gerekti ama sorum şu

normal altyazıyı 3d için yapabileceğim bir program yokmu, 3d filmler çok büyük filmi ac3 e çevirene kadar altyazıyı 3d ye çevirmek daha mantıklı gibi geldi bana

yardımsı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankhenathon

quote:

MKV-DTS. to.AC3.Multi-File.Automated.Converter

Ben de şöyle bir program kullanıyorum. Sesini dönüştürmek istediğiniz filmi fareyle tutup üzerine bırakıyorsunuz. 640 kbs olarak çevirip aynı klasöre adına ac3 eklenmiş şekilde kaydediyor.Bayağı da hızlı yapıyor bu işi.

link verebilir misin arkadaşım

Mesajı yeni gördüm. Yarın bendeki programı bir yere uploadlayip linkini koyacağım buraya. PC den girmem lazım nettede ne olduysa bulamadım şimdi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• http://depositfiles.com/files/uf6xpz4kr

Dosya bu linkte açtıktan sonra mkv dosyanızı taşıyıp üstüne bırakırsanız ac3 e çeviriyor.
  • Merhaba arkadaşlar,
    Uzun zamandır mkvmerge ile ses senkronu, ses eklemesi vb. işlemleri yapıyorum indirdiğim filmler üzerinde. Filmleri sinema sisteminde sorunsuz izlerken, mkvmerge ile işlemden geçirdiğimde filmlerde video dosyasında kırılmalar oluyor; bu yüzden de filmler kesilip duruyor. Bütün filmlerde olsa anlayacağım ama bazen var bu sorun, bazen yok. Ayrıca bazen işlemden geçirdiğim filmlerde video dosyasında sorun yokken ses dosyasında bozulmalar meydana geliyor, ama bu daha nadir ortaya çıkan bir sorun.
    Konu hakkında herhangi bir fikri, veya bilgisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: phoenix

Bir çok arkadaşımız bu konuda nasıl yapılacağını sorduğu için konuyu buraya açmayı uygun gördüm. Birçoğumuz MKV destekli lcd aldı. Ama malum çoğu Mkv film içinde DTS kodeği olması dolayısı ile lcdler kodeği desteklemediğinden sesi açamıyor. Aynı filmi Dts formatından AC3 formatına çevirerek sorunu halledebiliriz.
    Aşağıda yazacağım AC3 formatına çevirme işlemi turke**** sitesinden MytHoLoG isimli üyeden alınmıştır.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Bu makalede DTS kodeğini AC3 kodeğine çevirmeyi anlatacağım. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki DTS (Digital Theater System) kodeğinin AC3'e nazaran çok çok daha kaliteli bir ses sunduğu. Eğer videoyu DTS kodekli olarak izlemek için gerekli donanımınız varsa bu seçeneği değerlendirmeniz. Günümüz koşullarında bu imkan olmadığı için aşağıdaki işlemleri yapmamız gerekiyor.

1. Öncelikle ihtiyaç duyduğumuz araçları edinmemiz ve sistemimize kurmamız gerekiyor. Aşağıda ihtiyaç duyulan programların tamamı ücretsiz lisans modeliyle lisanslanmışlardır. Kolaylıkla edinip sisteminize kurabilirsiniz.

1.1. K-lite Codec Pack
    1.2. MKVToolnix
    1.3. PopCorn MKV Audio Converter

İhtiyaç duyulan araç/programların açıklamaları :

1.1.a. Dosya adından da anlaşılacağı üzere bu paket ihtiyaç gerek çeviri esnasında gerekse video/ses dosyalarının bilgisayarımızdan izlenmesi esnasında ihtiyaç duyulan kütüphane dosyaları barındırıyor. Kurulum yaparken "Haali Video renderer" özelliklerini seçmeniz önerilir.

1.2.a. Bu program başlı başına bir araç. Tek başına kullanıldığında mkv dosyalarına alt yazı gömmek, dosyayı parçalara ayırabilmek gibi özellikleri bulunuyor. Programı kurma amacımız PopCorn MKV Audio Converter programı işlemleri yaparken bu araçla beraber gelen bazı araçlara ihtiyaç duyması. Kurulum yaparken kurulumu yapmak istediği yol adında (C:\Program Files\MKVToolnix) bir değişiklik yapmayın.

1.3.a. İşlemleri yaparken ihtiyaç duyduğumuz ana program. Çeviriyi bu program vasıtasıyla yapıyoruz. Program kurulduktan sonra bir dosya indirmeyi önerecek. Bu öneriyi kabul edin bir süre bekleyin, işlem tamamlandıktan sonra arayüzü kullanmanıza izin verecektir.

Programları sırasıyla ve belirtilen açıklamalara uygun olarak kurduktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen şekilde yapılandırıyoruz.

2. PopCorn MKV Audio Converter programının kullanımı
     DTS'i  AC3'e çevirme

"File Specification" bölümünde kaynak ("source file" *1) ve hedef ("target file" *2) dosyaları seçin. "Source file" kodek değişikliği yapmak istediğiniz video, "target file" ise işlem yapıldıktan sonra oluşacak olan dosya oluyor. Her hangi bir hataya karşı, kaynak dosyanın elinizde olmasında fayda olduğu için oluşacak dosyanın adını farklı girmeniz faydanıza olacaktır. Dosyayı tanımladıktan sonra sağ üst kısımda yer alan "Convert DTS tracks" *3 başlığında yer alan "Convert to Dolby Digital" *4 seçeneğini işaretleyin. Dosyada DTS kodeğininde kalmasını istiyorsanız "Preserve DTS track" *5 seçeneğini işaretleyin. Eğer DTS kodeğine ihtiyaç duymayacaksanız bu seçenek işaretliyse, işaretini kaldırın. "Bitrate" *6 için güzel bir 5.1 ses sisteminiz varsa "640" seçerseniz daha iyi ses örneklemesi anlamına (daha kaliteli ses) gelir. "DTS Decoder Library" *7 seçeneğinde "libav"' ı işaretleyin. Bu ayarları yaptıktan sonra "Run" *8 düğmesine tıklayın. Bilgisayarınızın yeteneklerine göre yaklaşık 10 - 15 dakika içerisinde işlem tamamlanacaktır. *5 te "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlediyseniz oluşan dosyada, hem AC3 hemde DTS kodeği barınacağı için dosyanın büyüklüğü kaynak dosyadan büyük olacakdır. İşaretlemediyseniz dosya boyutu kaynak dosyadan daha küçük olacaktır.

3. Yapılan işlemin kontrolü

Aşağıda ki ekran görüntülerinde kodek değişikliği olmadan önce ve olduktan sonra ki medya bilgilerini görebilirsiniz.

3.1. Kodek değişikliği yapılmadan önceki medya bilgisi
     DTS'i  AC3'e çevirme

3.2. Kodek değişikliği yapıldıktan sonra *5 "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlendiyse görünen medya bilgisi
     DTS'i  AC3'e çevirme

3.2.1. İşlem sonrası oluşan AC3 kodeği bilgisi
    3.2.2. Kaynak dosyamızda da yer alan DTS kodeğinin bilgisi

3.3. Kodek değişikliği yapıldıktan sonra *5 "Preserve DTS track" seçeneğini işaretlenmediyse görünen medya bilgisi
     DTS'i  AC3'e çevirme

Merhaba Arkadaşlar,

Ben popcorn programından dts'i ac3'e çevirmek istiyorum ama bende run butonu aktif değil pasif modda, çevirme işlemin nasıl yapabilirim acaba yardımcı olabilir misin?

• quote:

http://depositfiles.com/files/uf6xpz4kr

Dosya bu linkte açtıktan sonra mkv dosyanızı taşıyıp üstüne bırakırsanız ac3 e çeviriyor.

Merhaba tamay_aytam

Gönderdiğin linkten indirme işlemini yapamıyorum, üyelik istiyor, yardımcı olabilir misin nasıl indirebilirim acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ialim

quote:

http://depositfiles.com/files/uf6xpz4kr

Merhaba tamay_aytam

Gönderdiğin linkten indirme işlemini yapamıyorum, üyelik istiyor, yardımcı olabilir misin nasıl indirebilirim acaba?

Sıradan indirme linkini takip edin.

• Konu sahibi arkadaş eline parmaklarına sağlık
    Şu ses olayını sayende çözdüm
    Tekrar tşk ederim
    2,5 GB dosya 3-4 dakikada bitti ve şu an tvden sorunsuzca izliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyildirayy -- 11 Şubat 2013; 13:09:46 >
  • Run seçeneği kapalı gözüküyor tüm seçenekleri yaptıgım halde sorun neyden kaynaklanabilir

• Arkadaşlar Windows 8 de çalışan program biliyormusunuz?
  • mkv2ac3 çok iyi bir program da artık şöyle bir hata veriyor "try the other method of conversion" ne yapabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: odessa.13

mkv2ac3 çok iyi bir program da artık şöyle bir hata veriyor "try the other method of conversion" ne yapabilirim.

aynı sorun bendede var önceden cok rahat kullandığım program yalan oldu :( sanırım en iyisiydi.
  • beyler filmlerin ac3 ses dosyalarını bulun mkvmerge programı ile sesi filme ekleyin dts ister kalsın ister silin.çok daha basit oluyor böyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Guapo

beyler filmlerin ac3 ses dosyalarını bulun mkvmerge programı ile sesi filme ekleyin dts ister kalsın ister silin.çok daha basit oluyor böyle.

Zaten millet filmin ac3 ses dosyasını bulamadığı için convert yolunu deniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nodar

quote:

Orijinalden alıntı: El Guapo

beyler filmlerin ac3 ses dosyalarını bulun mkvmerge programı ile sesi filme ekleyin dts ister kalsın ister silin.çok daha basit oluyor böyle.

Zaten millet filmin ac3 ses dosyasını bulamadığı için convert yolunu deniyor.

ses dosyaları mevcut internette
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.