Şimdi Ara

DSL portları hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
1.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçtiğimiz günlerde TürkNet'ten Superonline'a geçiş için başvuru yaptım ve bugün bana gelen SMS'e göre altyapı kontrolleri sağlanmış.Ben de merak edip aşağıya indiğimde beklediğim gibi hattımın etiketlendiğini gördüm. Fakat içerideki bakır tel girişlerine baktığımda dışarıdan tutturmak amaçlı turuncu beyaz kablo ile etiketleme yapıldığı halde daireme hali hazırda TürkNet'ten internet gelebiliyor. Bu nasıl olabiliyor? Sizce yanlış porta mı takmışlar bu konuda bilgilendirirseniz memnun olurum.

DSL portları hakkında...
    DSL portları hakkında...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yapa mı kullanıyorduın

• Santral yapa destekli fakat yapa kullanmıyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skysea45 -- 17 Aralık 2020; 19:1:4 >
  • geçiş işlemlerinde internet genelde kesilmez ama genelde portda değişmez etiketlenen portda olamsanızda eğer portun dsl sinyali kesilmesse vodafone turkcell turknet veya benzeri bütün issler kullanıcı adı ve şifre girildiğinde çalılşır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djdy -- 17 Aralık 2020; 20:17:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Djdy

geçiş işlemlerinde internet genelde kesilmez ama genelde portda değişmez etiketlenen portda olamsanızda eğer portun dsl sinyali kesilmesse vodafone turkcell turknet veya benzeri bütün issler kullanıcı adı ve şifre girildiğinde çalılşır

Her porta tanımlı belirli bir ppp user : pass vardır. Bir portun ppp bilgisi başka portta kullanılamaz

• Skysea45 kullanıcısına yanıt
    bu bilgi yanlış bizzat denedim ttnet turktelekom hariç tüm issler ortak ppoe sistemi kullanıyo suan hattım vodafone turknet veya superonline kullanıcı adıyla giriş sağlayabiliyorum internete istiyosanız deneyin @vodafone yapın kullanıcı adının sonunu ip alıcaktır doğru bir ppoe girerseniz internete de girecektir netspeed dede ip almıyo sanırım onlarda turk telekom gibi hatta özel tanımlıyo onun dısında ortak ppoe sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Djdy -- 18 Aralık 2020; 9:35:45 >
  • Allah Allah valla hocam bu zamana kadar bize böyle söylemişlerdi. E bu nakil işlemlerinin mantığı ne ki ozaman herkes yazın şurda gireceğim diye nakil başvurusu yapıyor

• Djdy D kullanıcısına yanıt

Varsa böyle bir iddianız görselli videolu kanıtlar ekleyin de görelim hocam. Yazmakla olmuyor bu tarz şeyleri.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    yarın videosunu çekip atarım.
    Tamamdır.
  • evinizdeki internetten bağımsız olarak size yeni bir port vermişlerdir. Bizim binada toplamda 30 portluk kablo var. ama 12 daire

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Tamamdır.

buyrun videosu

• Hocam çok ilginç bir durum. Nasıl mümkün olabiliyor? @sis651 @ö1f1 @nitronos
    bende şaşırmıştım ilk denediğimde ip alınca kullanıcı adı şifre yanlış olsa bile dns e tracert atılıyo
    Hocalarımız yazsın bakalım neymiş durum, öğrenelim.

İşin teknik detayını bende bilmiyorum ama aboneleri doğrulayan cihaza SSR deniyor. Türk Telekom tarafında TT-ERC-SSR01 ve TN-ERC-SSR01 şeklinde en az iki farklı SSR var. TT, Türk Telekom, TN ise Trafik Teslim Noktası. Türk Telekom yani TTNet aboneleri TT SSR'ye, diğerleri TN SSR'ye takılıyor. Yani alternatif ISS'lerde birbirlerinin kullanıcı isimleriyle internete çıkması şaşırtıcı değil. Sonuçta bilgileri doğrulayan cihazlar aynı olduğu için ve tüm ISS'lerin uzantı domainleri o SSR'de kayıtlı olduğu için onu da abone olarak doğruluyordur diye düşünüyorum.

Dediğim gibi dediklerimi kanıtlayamam sadece tahminimi söylüyorum.

FTTB olarak mı bağlı yoksa direk santral'e mi bağlısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 19 Aralık 2020; 18:33:18 >

Bu yönde bir bilgim yok ancak olabilir, gayet mümkün hatta zannediyorum Telekom PPP bilgileri ile boş bir porta bağlayıp giriş yaparsanız bile bağlantı sağlanabilir belki, denemek lazım.

• mustifb M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • Ö1f1 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.