Şimdi Ara

Dsc H10 gibi bir kamera lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar dün dışarıdaydık bir arkadaşta vardı bu alet fazla incelemeden almış Amerika'dan çok hoşuma gitti bunun tipinde buna benzer kaliteli bir şeyler arıyorum veya bundan daha iyi fiyat olarak 900'ü aşmayacak şekilde yardımcı olursanız sevinirim.

• panasonic tz7 ve yine sony h3, h20 bu tarz makineler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahEser

panasonic tz7 ve yine sony h3, h20 bu tarz makineler...
    Bu tarz derken bunlar profesyonel sanırım çokta değil ama birde şu dslr mi slr mi nedir bu en iyisi hangisidir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamorrah

Bu tarz derken bunlar profesyonel sanırım çokta değil ama birde şu dslr mi slr mi nedir bu en iyisi hangisidir ?

Alıntıları Göster
    SLR manual makinadir. Filmlidir dijital degildir. Objektifi degisir
    D-SLR aynisinin dijitalidir. Objektifi degisir
    D-SLR Like'lar da senin gordugun bu H10 gibi. Objektifi degismeyen modellerdir
    Sony de bu H serisinin en son cikani HX1 dir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Real RocknRolla

SLR manual makinadir. Filmlidir dijital degildir. Objektifi degisir
    D-SLR aynisinin dijitalidir. Objektifi degisir
    D-SLR Like'lar da senin gordugun bu H10 gibi. Objektifi degismeyen modellerdir
    Sony de bu H serisinin en son cikani HX1 dir

Alıntıları Göster
    En iyisi nedir?
  • quote:

En iyisi nedir?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Gamorrah

En iyisi nedir?

Neye gore en iyisi..
    http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/1960/show.html
    Bu yeterince iyi mi?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Gamorrah

En iyisi nedir?

Neye gore en iyisi..
    http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/1960/show.html
    Bu yeterince iyi mi?

Alıntıları Göster
    Üstad ben bu objektifti manuel idi hiç bir şey anlamıyorum ki bi yol göster.

• quote:

Üstad ben bu objektifti manuel idi hiç bir şey anlamıyorum ki bi yol göster.

Alıntıları Göster
    hocam sen önce slr like bir makine al ondan sonra yavaş yavaş öğrenirsin... senin dediğin sony hx10 kompakt slr like karışımı yaptığı optik zooma göre ufak bir makine... benim önerdikklerimde bu şekildeydi... eğer biraz daha büyük olsa da olur ve iyi bir slr like istiyorsan sony hx1 al... bunların objektifleri sabittir... tele macro video çekimlerini zahmetsizce yaparsın... tabi fotoğraf kalitesi dslr ayarında olmayacaktır...

• quote:

hocam sen önce slr like bir makine al ondan sonra yavaş yavaş öğrenirsin... senin dediğin sony hx10 kompakt slr like karışımı yaptığı optik zooma göre ufak bir makine... benim önerdikklerimde bu şekildeydi... eğer biraz daha büyük olsa da olur ve iyi bir slr like istiyorsan sony hx1 al... bunların objektifleri sabittir... tele macro video çekimlerini zahmetsizce yaparsın... tabi fotoğraf kalitesi dslr ayarında olmayacaktır...

Alıntıları Göster
    1-) panasonic fz28
    2-)sony hx1
    3-)fujı s1500(fiyatına göre max performans)

bu 3 makinayı alabilirsin hepsinin sabit objektifleri wardır macro ve uzak çekimlerde iyidirler ancak bir dslr başarısı beklememelisin
    başlangıç için alınabilir. özellikle panasonic uygun fiyatı görüntü kalitesi ve 720p video çekimiyle bir adım öndedir.

yada nikon d60 pentax k100d super canon 450d gibi dslr larlada başlayabilirsin. fakat bu cihazlara ek olarak alacağın lenslerde fazladan maliyet olacaktır k 900tl bu iş için yeterli bir rakam gibi görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: pawlow

1-) panasonic fz28
    2-)sony hx1

bu 3 makinayı alabilirsin hepsinin sabit objektifleri wardır macro ve uzak çekimlerde iyidirler ancak bir dslr başarısı beklememelisin
    başlangıç için alınabilir. özellikle panasonic uygun fiyatı görüntü kalitesi ve 720p video çekimiyle bir adım öndedir.

yada nikon d60 pentax k100d super canon 450d gibi dslr larlada başlayabilirsin. fakat bu cihazlara ek olarak alacağın lenslerde fazladan maliyet olacaktır k 900tl bu iş için yeterli bir rakam gibi görünmüyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pawlow

1-) panasonic fz28
    2-)sony hx1

S1500u ben tavsiye etmiyorum acikcasi. Forumda cok sayida sorun yasayan var. Eger anlayisli bir satiyica denk gelmezeniz iade de edemezsiniz.
    S1500u listeden cikartin derim o yuzden.
    FZ28in gece cekimlerinin sorunlu oldugu soyleniyor. Simdiye kadar okudugum yerlerde oyleydim.
    HX1in gece cekimlerinin de cok iyi oldugu soyleniyordu. Aldim. Bende oyle soyluyorum

• quote:

quote:

1-) panasonic fz28
    2-)sony hx1

S1500u ben tavsiye etmiyorum acikcasi. Forumda cok sayida sorun yasayan var. Eger anlayisli bir satiyica denk gelmezeniz iade de edemezsiniz.
    S1500u listeden cikartin derim o yuzden.
    FZ28in gece cekimlerinin sorunlu oldugu soyleniyor. Simdiye kadar okudugum yerlerde oyleydim.
    HX1in gece cekimlerinin de cok iyi oldugu soyleniyordu. Aldim. Bende oyle soyluyorum

Alıntıları Göster
    f1500 konusunda teknosadan alabilirsiniz garantili fiyatı 680tl 10 taksit
    fz28in gece çekimlerinde başarızın olduğunu duydum evet fakat gündüz ve normal çekimlerde hx1den açıkara önde netfotoğraf yada foto kritikte jaiji diye bir kullanıcı öenek fotoğraflarla karşılaştırmalı testini yapmıştı
    ayrıca aralarındaki 230tl lik fiyat farkına dikkate alınız.

fiyatlar
    fz28 (650 nakit spot satış)
    s1500 (680tl teknosa 400-450tl gg nakit spot satış)
    hx1 (1600tl teknosa 880tlnakit spot satış)

• quote:

fz28in gece çekimlerinde başarızın olduğunu duydum evet fakat gündüz ve normal çekimlerde hx1den açıkara önde netfotoğraf yada foto kritikte jaiji diye bir kullanıcı öenek fotoğraflarla karşılaştırmalı testini yapmıştı

fiyatlar

Alıntıları Göster
    Iste bu noktada oncelikler devreye giriyor.
    Benim icin gece cekimleri daha onemli. HX1 e yonlendim..
    Arkadas da buna gore bi secim yapmali
    Aradaki 230 liralik fiyat farkini da onceliklerine dahil etmeli

• quote:

fiyatlar

Alıntıları Göster
    quote:

fz28 ve sony hx1 arasında foto kalitesi açısından açık ara önde olan biri yok malesef olsa zaten kimse bu makineler arasında kalmaz gönül rahatlığıyla alır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bencemil

quote:

fz28 ve sony hx1 arasında foto kalitesi açısından açık ara önde olan biri yok malesef olsa zaten kimse bu makineler arasında kalmaz gönül rahatlığıyla alır.

Alıntıları Göster
    cihazları kullanmadım fakat testlerini ve yorumlarını okudum sonuçta burda buyrun

burdan bakabilirsiniz:
    http://forum.netfotograf.com/dijital_kompakt.asp?msg_id=39645

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pawlow -- 12 Temmuz 2009; 20:34:20 >

• quote:

cihazları kullanmadım fakat testlerini ve yorumlarını okudum sonuçta burda buyrun

burdan bakabilirsiniz:
    http://forum.netfotograf.com/dijital_kompakt.asp?msg_id=39645

Alıntıları Göster
    arkadaşlar fotoğraf kalitesi açısından dslr like lardan dslr performansı beklemeyin kesinlikle
    şu an alınabilesi en iyi makine özellikleri ile birlikte hx1 dir ki uygun bir tane bulsam alacağım bende

• quote:

arkadaşlar fotoğraf kalitesi açısından dslr like lardan dslr performansı beklemeyin kesinlikle
    şu an alınabilesi en iyi makine özellikleri ile birlikte hx1 dir ki uygun bir tane bulsam alacağım bende

Alıntıları Göster
    hangimiz acaba fotoğrafı açıp yüzde 100-200.... yaklaştırıp bakarız.burada yapılan karşılartırma çok önemli değil aslında önemli olan normalde nasıl bakıyorsan fotoya o şekilde karşılaştırmak sonuçta bunlar dslr değil sensörleri belli.ben hx1 kullanıyorum gündüz çekimleri gayet iyi ben özellikle portre çekmeyi seviyorum ve çektiğim portrelerde keskinlik çok iyi.fz28 in hx1 den öyle açık ara daha iyi olacağına kesinlikle inanmıyorum, üç aşağı beş yukarı biri önde olabilir ama hangisi olur onu iki makineyle daha fazla karşılarştırma fotosu çekerek anlaşılabilir.iki makineninde kendine özgü öne çıkan özellikleri var ben hx1 forumunda kendi gördüklerimi yazdım.benim fikrim hangisi alırnırsa alınsın keşke öbürünü alsaydım dedirtmez

• quote:

hangimiz acaba fotoğrafı açıp yüzde 100-200.... yaklaştırıp bakarız.burada yapılan karşılartırma çok önemli değil aslında önemli olan normalde nasıl bakıyorsan fotoya o şekilde karşılaştırmak sonuçta bunlar dslr değil sensörleri belli.ben hx1 kullanıyorum gündüz çekimleri gayet iyi ben özellikle portre çekmeyi seviyorum ve çektiğim portrelerde keskinlik çok iyi.fz28 in hx1 den öyle açık ara daha iyi olacağına kesinlikle inanmıyorum, üç aşağı beş yukarı biri önde olabilir ama hangisi olur onu iki makineyle daha fazla karşılarştırma fotosu çekerek anlaşılabilir.iki makineninde kendine özgü öne çıkan özellikleri var ben hx1 forumunda kendi gördüklerimi yazdım.benim fikrim hangisi alırnırsa alınsın keşke öbürünü alsaydım dedirtmez

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: bencemil

evet bu konuda katılıyorum gece çekimlerinde iyi olan hx1 iken gündüzde keskinliği ile fz28 ön plana çkıyor. ayrıca sony 1080p hd video ve hareketli ekranıda bünyesinde barındırıyor.

2cihaz arasındaki en büyük fark fiyat bu fiyata değer m değmez m onu kullanıcıların bileceği iş

bende hx1 almak istedim fakat hala aklımın bir köşesinde d804kitlensi duruyor ondan hala karar werebilmiş değilim.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bencemil

evet bu konuda katılıyorum gece çekimlerinde iyi olan hx1 iken gündüzde keskinliği ile fz28 ön plana çkıyor. ayrıca sony 1080p hd video ve hareketli ekranıda bünyesinde barındırıyor.

2cihaz arasındaki en büyük fark fiyat bu fiyata değer m değmez m onu kullanıcıların bileceği iş

bende hx1 almak istedim fakat hala aklımın bir köşesinde d804kitlensi duruyor ondan hala karar werebilmiş değilim.

Alıntıları Göster
    bende aslında pentax k20d alacaktım fakat mezuniyette video gerekliydi zaman ve maddi sıkıntıdan bunu aldım, memnunum.dslr için objektifte işin içine giriyo bayağı para lazım.hx1 ise pratik video,zoom,geniş açı,macro hepsi var.resim kalitesi ve keskinliği çok iyi.fz28 ve sx10 da seçeneklerim arasındaydı ben maddi durumum elverdiğinden hx1de karar kıldım diğerlerinden eksiği yok fazlası var tabi eğer maddi durum uygun olmasaydı fz28 alacaktım

• quote:

bende aslında pentax k20d alacaktım fakat mezuniyette video gerekliydi zaman ve maddi sıkıntıdan bunu aldım, memnunum.dslr için objektifte işin içine giriyo bayağı para lazım.hx1 ise pratik video,zoom,geniş açı,macro hepsi var.resim kalitesi ve keskinliği çok iyi.fz28 ve sx10 da seçeneklerim arasındaydı ben maddi durumum elverdiğinden hx1de karar kıldım diğerlerinden eksiği yok fazlası var tabi eğer maddi durum uygun olmasaydı fz28 alacaktım

Alıntıları Göster
    FZ28

HX1

• quote:

FZ28

HX1

Alıntıları Göster
    spot dediğiniz nedir arkadaşlar ben h20 h10 falan düşünüyordum bunlar çok pahalı değil mi?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.