Şimdi Ara

DREAMBOX HD ===> 800 & 8000 (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
685
Cevap
5
Favori
172.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: murat cümert

Arkadaşlar orjınal dm800 var fakat imaj yüklemek için gogle dan bulduğum sitelerde anlatılanları yapıp ıp numarasını explorer a yazınca ilk sayfadaki upgrade ekranı çıkmıyor, bende aşağıda fotoğrafını koyduğum ekran çıkıyor.İmage yükleme ekranını ıp yazarak nasıl explorer ile açarım?
    http://img249.imageshack.us/img249/9387/fotoraf0290.jpg

@murat cümert,

Arkadaşım cihazın AC kablosunu çek öndeki tuşa basılı tut fişi tak bekle bırak tuşu cihazın ön panelinde IP adresi yazacak o durumdayken bağlan cihaza ve nfi. uzantılı dosyayı göster gerisini cihaz yapar kolay gelsin.

• edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 30 Aralık 2010; 8:36:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz096

quote:

Arkadaşlar orjınal dm800 var fakat imaj yüklemek için gogle dan bulduğum sitelerde anlatılanları yapıp ıp numarasını explorer a yazınca ilk sayfadaki upgrade ekranı çıkmıyor, bende aşağıda fotoğrafını koyduğum ekran çıkıyor.İmage yükleme ekranını ıp yazarak nasıl explorer ile açarım?

@murat cümert,

Arkadaşım cihazın AC kablosunu çek öndeki tuşa basılı tut fişi tak bekle bırak tuşu cihazın ön panelinde IP adresi yazacak o durumdayken bağlan cihaza ve nfi. uzantılı dosyayı göster gerisini cihaz yapar kolay gelsin.

Yardımlarınız için teşekkürler upgrade ekranını açtım.
    Dream'in üzerindeki tuşa fişi çıkartıp takar takmaz hemen basmak gerekiyormuş ben bir kaç saniye geç kalıpta girince veb arayüzü çıkıyordu, ama neyseki çözdüm.
    Yardımcı olan herkeze teşekkür

• herkeze selamlar
    bende dün itibari ile klon dreamboc 800hd sahibi oldum....server da aldım fakat uydu ve kanal araması yapmak istediğimde eutelsat w3a uydusu listede çıkmıyor Eutelsat w3 ,hotbird vs...var.sadece W3 de Hd kanallar ve birçok DT kanalı yok bunun sebebi ne olabilir? apartmanın çatıda digitürk anteni var onun kablosunu taktım drambox a ....evde aynı zamanda digitürk plus kullanıyorum
    akşam kafayı yedim bir türlü listede çıkmıyor Eutelsat w3a uydusu,Lütfen yardım edin:)

teşekküler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malmsteen1

herkeze selamlar
    bende dün itibari ile klon dreamboc 800hd sahibi oldum....server da aldım fakat uydu ve kanal araması yapmak istediğimde eutelsat w3a uydusu listede çıkmıyor Eutelsat w3 ,hotbird vs...var.sadece W3 de Hd kanallar ve birçok DT kanalı yok bunun sebebi ne olabilir? apartmanın çatıda digitürk anteni var onun kablosunu taktım drambox a ....evde aynı zamanda digitürk plus kullanıyorum
    akşam kafayı yedim bir türlü listede çıkmıyor Eutelsat w3a uydusu,Lütfen yardım edin:)

teşekküler

Tam emin değilim ama galiba arama yaparken dbs-2 yi seçersen hd kanallarıda bulur.
  • edit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 29 Kasım 2010; 14:00:38 >
  • quote:

Sevgili cimbomemre kardeşim;
    DM 800 HD cihazının IP adresini internet tarayıcı satırına yazdığında bilgisayarından cihaza bağlanabiliyorsun
    kanal listesi üzerinden program kontrollerini yapabiliyor, program listesinin sağında bulunan tv ikonlarını tıklayarak windows medi player vasıtasıyla kanalı bilgisayarında izleyebiliyorsun..

• DREAMBOX DM 800 HD PVR DİJİTAL UYDU ALICISI cihazını almaya karar vermiş gibiyim.
    Peşin fiyatına 440tl söylediler...bu fiyat uygun mu sizce...
    Benim dreamboxla ilgili hiç bir fikrim yok,hiç kullanmadım,kolaylıkla kullanabilir miyim.
    Bu konularda ve dreamboxla ilgili başka bildiğiniz konularda bana yardımcı olursanız memnun olurum...
    Çünkü ben 10 yıldır TOPFIELD uydu alıcısıyla izliyorum,başka makina kullanmadım.
  • Fiyatını biraz fazla söylemişler.

Şu an piyasaya çıkan yenilikleride dikkate aldığımızda, bu cihaz için 400 TL.nin üzeri para
    vermek doğru değildir.

Kolaylıkla kullanırsınız.
  • ARKADAŞLAR

digitürk plus kullanmaktayım kutunun uygun kullanımı sebebiyle bu zamana dek dreambox almadım ancak şimdi araştırıyorum benim sorum şu bilindiği üzere digitürk plus ta kayıt özelliği ve ileri geri sarma özelliği mevcut dreamboxta da bu özellikler mevcut mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen-1970

DREAMBOX DM 800 HD PVR DİJİTAL UYDU ALICISI cihazını almaya karar vermiş gibiyim.
    Peşin fiyatına 440tl söylediler...bu fiyat uygun mu sizce...
    Benim dreamboxla ilgili hiç bir fikrim yok,hiç kullanmadım,kolaylıkla kullanabilir miyim.
    Bu konularda ve dreamboxla ilgili başka bildiğiniz konularda bana yardımcı olursanız memnun olurum...
    Çünkü ben 10 yıldır TOPFIELD uydu alıcısıyla izliyorum,başka makina kullanmadım.

Arkadaşım 440TL. büyük bir olasılıkla klondur.
  • arkadaşlar dreambox 800 dts filmleri açmıyor bunun bii çözümü var mıı...
  • Bildiğim kadarı ile internete bağlı ise cihazınızın kumandası ile plugın sayfasına girip media player gibi bir format veya vlc nin plugin uygulamasını indirmeniz gereklidir.Açmak isteğiniz dosyaları veya filmleri bu plugin çalıştırılarak kullanmanız gereklidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor35

Bildiğim kadarı ile internete bağlı ise cihazınızın kumandası ile plugın sayfasına girip media player gibi bir format veya vlc nin plugin uygulamasını indirmeniz gereklidir.Açmak isteğiniz dosyaları veya filmleri bu plugin çalıştırılarak kullanmanız gereklidir.

Plugin olarak vlc yi indirdim fakat avi formatlı filim için mediplayer değil de vlc nin açması için ne yapmak gerekir?

Saygılar;
  • benim apartmanım da merkezi sistem olarak hotbird eutelsat ve turksat var. her odada uydu çıkışları var.ordan baglasam cihaza kabloyu her 3 uydunun kanallarını da izleyebılırmıyım sorunsuz=?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

benim apartmanım da merkezi sistem olarak hotbird eutelsat ve turksat var. her odada uydu çıkışları var.ordan baglasam cihaza kabloyu her 3 uydunun kanallarını da izleyebılırmıyım sorunsuz=?

Aynı anda, farklı odalarda farklı cihazlar çalıştırılamaz.

Bir şartla !

Aynı anda, farklı odalarda, farklı cihazlarla; aynı polarizazyondaki yayınlar izlenebilir.

Diğer bir deyişle, cihazlardan biri V polarizasyonunda ise, diğer cihazlarda V
    polarizasyonunda olmalıdır.

Cihazlardan birinde, H polarizasyonundan yayın yapan kanal seçilirse, V
    polarizasyonundan yayın izleyenlerin yayını kesilir.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 28 Mart 2011; 0:54:15 >
  • mesela şuan iki odada d-smart bir odada digiturk izliyorum. herhangi kanal geçişinde birbirinde problem yaşama olmadı daha.benim asıl söylemek istediğim konu şu.belki siz anlattınız ama ben anlayamadım. ben merkezi sistemden gelen kabloyu taktıgımda receivera.bu tepedeki 3 çanak ında sinyali geliyormu? yani bir receiverdan 3 çanak ın gösterdiği bütün kanalları izleyebilirmiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

mesela şuan iki odada d-smart bir odada digiturk izliyorum. herhangi kanal geçişinde birbirinde problem yaşama olmadı daha.benim asıl söylemek istediğim konu şu.belki siz anlattınız ama ben anlayamadım. ben merkezi sistemden gelen kabloyu taktıgımda receivera.bu tepedeki 3 çanak ında sinyali geliyormu? yani bir receiverdan 3 çanak ın gösterdiği bütün kanalları izleyebilirmiyim?

W3 uydusunda; Digitürk Vertical low ve horizontal low bantlarını kullanır.
    Anlamı Digitürk yayınları Quattro LNB'lerin (otel tipi olarakta adlandırılır) sadece iki çıkışını
    kullanır. Dolayısı ile merkezi sistemdeki multisviç santral 10 giriş x daire sayısı kadar çıkış
    olmalı !...

Bu alandaki üretilmiş multisviç'ler; 10 x 16, 10 x 24, 10 x 32 şeklindedir.

Eğer yukarıdaki anlatıma göre yapılandırılmış bir multisviç santral'dan dairenizdeki odalara
    ayrı ayrı kablo iniyorsa, receiver'lerin her biri birbirindenbağımsız çalışır. Daireye tek kablo
    iniyor ise, bir üst mesajımda izah ettiğim üzeri V, H seçimine göre receiver'lerin bazılarında
    yayın olmayacaktır.

Çanaklara sinyali receiver gönderir. Multisiviç santral'ının içindeki yapılandırılmış devreleri
    kullanarak... Yani multisiviç santral ve çanaklar, receiver'den verilecek komutlara amade
    beklerler.

• en iyisi santralden dairenize kaç çıkış tahsis edilmiş onu öğrenin, mesela bende tüm odalarda priz olduğu halde 3 odada uydu bağlantısı mevcut.
  • Konu biraz duraksamış sanki farklı bi başlık altında mı devam ediyor?
    Ben de dreambox 800 HD modelinden almayı düşünüyorum, 400tl denmiş ama güncel midir bilgisi olan var mı?
    Bu arada ürünü bulacağımız adres Yazıcıoğlu mu ve gerekli server işlerini filan da ordan mı hallediyoruz?
    Teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.