Şimdi Ara

Dota 2 Oyununda eşleştirmeden beklentiler ne

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir hocamızın bağımsız akademik araştırması için anketi linkten cevaplayıp yardımcı olmanızı rica ediyoruz.[/b
    Konusu "Oyuncu Beklentileri" yani bizlerin dilek, istek ve arzularımızla ilgili bir çalışma. Moba sevenler oynadıkları oyunu ciddiye alıp zaman verenler yapıp arkadaşlarıyla hocanın profilini paylaşırsa anket çabuk sonuçlanacaktır.
    Not: Eşleştirme ve seviyelendirme sistemi hakkında düşünen tümoyun severler yanıtlamaktan keyif alabilir.

Anket Linki:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScKrn6G67SeTVaJk0u-ydkvFCOsFjgoMc2ffdjibxxDxm4q1Q/viewform

Hocamıza ulaşmak için:
    Twitter profili
    Instagram ara: Öğr. Gör. Aydın Ömer Kulen (@aydinomerkulen)
    Academia Profili
    Dergipark Profili

LÜtfen konunun öne çıkmasına ve çok kişi tarafından görüntülenmesine yardımcı olur musunuz, isteyen cevaplayabilsin böylece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malfegor -- 17 Haziran 2020; 11:51:39 >

• Anketi doldurdum hocam, umarım faydası olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dota 2 için ise DOTA 2 eşleştirme sistemi bozuk ve çağ dışı...

Güya lafta sözde, sadece yaptık böyle bişey görünsün fakat gerçekte böyle birşey yok bu nedir? Dota 2 DAVRANIŞ PUANI sistemi neymiş min. 0 dan max. 10 bin puana kadar, bu puana göre oyuncular ile eşleşiyormuşsunuz :))

Ama dota 2 ile ne kadar yerli - yabancı forum, site var ise girip bakın Davranış puanım 9k - 9.5k ama oynadıgım oyundan hiç keyif almıyorum, yanımdaki oyuncuların dota 2 seviye bilgisi benimle aynı seviyede değil veyahut çok toksik küfürbaz oyuncularla oynuyorum diye başlıklar görüyorsunuz...

Bu davranış puanı sistemi bir de ABUSE edilmeye çok açık... Nasıl mı diyelim düşük davranış puanınız var yükseltmek istiyorsunuz... Arkadaşlarınız ile parti oyunlarında siz ne kadar kötü oynasınız da arkadaşınız sizi raporlamaz, küfür etseniz de raporlamaz sürekli arkadaşlarınızla oynadığınız için DAVRANIŞ PUANINIZ YÜKSEK OLUYOR..

Diyelim yine davranış puanınız düşük ve arkadaşlarınız da yok ki yükseltin kolayca ÜZÜLME!!! Dota 2 oyun ici chat kanallarına giriyorsunuz SİNGLE DRAFT cezası olan parti add yazıyosun... Tek çekiliş ceza maçların da ne kadar feedlerseen feedle ne kadar küfür edersen et RAPOR SİSTEMİ ÇALIŞMADIĞI için OTOMATİK DAVRANIŞ PUANINIZ HER MAÇTAN SONRA YÜKSELİYOR :)))

İşte bu büyük DOTA MÜHENDİSLİGİ.... Yükselttin mi hemen gir normal maçlara yinee milletin oyununu KATLET !!!

Millet niye davranış puanını yükseltmek istiyor İYİ OYUNCULARIN - OYNAMASINI BİLENLERİN BÖYLE BİR DERDİ YOK AYRICA..

Bu toxicler kendi cahaletinden oyun kaybettiigi için şunu hmm davranış puanı varmış benim düşük ONDAN KAYBEDİYOORUM OZAMAN ONU YÜKSELTMELİYİM böylece BENİ TAŞIYABİLCEK BEN HİÇ BİRŞEY YAPMADAN BANA MAÇ KAZANDIRACAK İNSANLAR İLE OYNIYABİLİRİM DİYE DÜŞÜNÜYOR...

Fakat büyük yanılıyor çünki bu oyun anlık tepki oyun bilgisi - strateji gerektiriyor BAZEN ARKANA BAKMADAN KAÇMAN - BAZEN TEK BAŞINA HODRİ MEYDAN DEMEK GEREKİYOR....

İşte bunları bilmeyen insanlar NEYİ BİLİYOR HMMM DAVRANIŞ PUANI HMM RAPOR kaybediyorsam O HALDE DİGER 4 KİŞİYİ HAKSIZ RAPORLAMALIYIM...

Peki DOTA 2 de ki DAVRANIŞ PUANI NE İŞE YARIYOR ?

Evet şu işe yarıyor MAÇ ARATMAYA BAŞLADIĞINIZ DA daha az sırada bekliyorsunuz yani en geç 3dk için de 1 dakika 40 saniye 10 saniye gibi süreler de HEMEN SİZE BİR OYUN BULUYOR...

FAKAT BULDUĞU OYUNDA SİZİN SEVİYENİZ İÇİN İŞLEMİYOR YANİ ŞU SİZİN DAVRANIŞ PUANINIZ YÜKSEK AMA YANINIZ DA Kİ 4 KİŞİ TOXİC OYUNCU OLABİLİR...

Davranış puanınız düşük olursa da Maç eşleştirme sırasın da sırada bekleme süreniz uzuyor 10 dakika oldu maç bulmadı gibi :))

AYRICA AVRUPA SERVERLARIN DA maç aratıyorsunuz siz avrupa birligi karması veya eu serverların da maç aratan arap-iran ortadoğu ülkelerinin oyuncuları 1 takım oluyorsunuz - RAKİBİNİZ İSE HERZAMAN RUSLAR !!!

HİÇ DEĞİŞMEZ STANDART !!!

Mesala oyunda rusların toxic olduğu söylenir işin aslı daha garip İRANLILAR RUSLARI GEÇTİ!!! İranlı gördün mü ilk cümlesi REPORT :))) farsca küfürler vs...

Şu 100 MAÇTIR 1 İRANLI İLE YANYANA OYNUYORSAM ASLA KAZANAMIYORUM !!!

MADEM ki VALVE büyüksün adalet sağla oyuna bilgi seviye sistemi getir İNSANLAR OYNAMAYI ÖĞRENSİN...

Bot maçlarını - botlara karşı kazanamayacak insanlar online maçlara girip dota oynadıklarını sanıyolar.... Kaybedince de suçlu diğerleri...

Örnek türkler de çok var bu, geçenler de bir partiye davet edildim girdim oynamaya başladım OFLANE oynayan arkadaş TANK HERO ile dakika 15 0-10 oynuyor 10 kez ölmüş ve iddaası var oyun biliyor güya,

bende o sırada 8-0 oynuyorum oyunu tutmaya çalışıyorum RAKİBİN 5 OLMASINA İZİN VERMEMEYE ÇALIŞIYORUM ÇÜNKİ 5 E 5 bir fight da oyunu direkt biterecekler... Bu arkadaş bunu benim anlatmam lazım.... Halbuki benimle aynı seviyede olsa anlatmama gerek yok bunu otomatik anlıya bilir...

Özellikle DOTA 2 de ALT SEVİYE DERECELER bir KAOS çocuk yenilmekten bıkmıyor, şu oluşmuş ben aslında iyiyim :)) yanımdakiler kötü ondan oluyor e ne yapim diyor GİDİYOR YÜKSEK DERECELİ HESAPLAR SATIN ALIYOR SONUÇ oda ne YÜKSEK DERECELİ MAÇLAR DA FEEDLİYOR RESMEN OYUNLARI HEDİYE EDİYOR KARŞI TARAFA BOOST YAPIYOR...

Halbuki dota yapımcılarında gram AHLAK - ŞEREF - ONUR - HASYİYET OLSA oldugunu düşünmüyorum olacagını da sanmıyorum bu benim düşüncem... ALT SEVİYELERİ İYİLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIRLAR...

AMA ÇALIŞMIYORLAR ne yapıyorlar peki heroları nerf yapalım buff yapalım oyun ici skinler yapalım sattıralım....

Geçen twitch yayıncısını izliyorum çocuk 7K Dereceye sahip alt seviyelere oyunu öğretmek için onlarla beraber düşük hesapla oynuyor parti oyunu yanın daki 4 kişi ye mikrofonu açmış anlatıyor şunu yapın diye komut veriyor ADAMLAR O KOMUTU BİLE YAPAMIYOR - ama bu çocukların DERECESİ VAR YANİ .... 2k dereceleeri var ama gerçekte 0 DERECE OLMALARI LAZIM...

7K adam bile fayda etmedi kaybettiler...

Şunu gözlemledim eğer ki alt seviye de GERÇEKTEN 40 YILDA 1 eşit seviye bir eşleştirme olmuşsa O MAÇ 30 DAKİKALIK MAÇ 1,30 SAAT SÜRÜYOR :))) Oyun bitmiyor biteremiyorlar...

eşleştirme sisteminin kalitesizligin de ise bu çok yaygın adaletsiz dağıtım da oyun 15-20 dakika da bitiyor...

Enson dota oynadığım kaybettigim maç da 2 kişi oyun bilgisi sıfır dı... Oyun kısa sürdü derken hemen yeni maç arattım O 2 kişi bu sefer karşı takıma denk geldi nasıl olduysa... Sonuç 15 dakika da HEPSİNİ 5 ini TEK başıma kestim 2 defa rampage yaptım ve oyunu bitirdim... 3 cü maç yine arattım yine karşıya O 2 KİŞİ GELDİ :))

SONUÇ benim rampage yaptıgım hero yu banladılar derken yine 15ci dakika yine RAMPAGE yine 5 ini tek başıma kestim....

Bir oyuna giriyorsun hmm kim gelmiş diye bakıyorum profillerine o profile bakar bakmaz anlıyorum kazanacagım - kaybedeceğim diye....

Dota 2 kısaca ARKADAŞLARINIZ İLE OYNAMIYORSANIZ yazık acınası durumdasınızdır...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.