Şimdi Ara

Donanımhaber Grid Takımı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.243
Cevap
6
Favori
74.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: SiYaHıMSı

quote:

Orjinalden alıntı: CoolnQuiet

@ Siyahımsı

Yaratmaz, zaten windows dosya indirme hızını kendisi ayarlar programlar arasında. Programın indirdiği verilerde öyle büyük boyutlu felan değildir. Bu program tam sana göre ayrıca çünkü bilgisayarın çoğunlukla boşta çalışıyor.

peki mağdem bide stok fanla oc yapmış olmasam tam favorim olurdu bu program bu gece bi deneyeyim eğer makine yanmazsa her gece açık kalır program birazda bizim katkımız olsun demi ye iç yat olmuyo hep

Programlarda aktif olarak islemcinin verimliligini ne kadar kullanacagini ayarlayabiliyorsun.. islemcinin ne kadarini kullanmak istediginin ayarini yapabilirsin.. boylece kendi islem gucunden kismadan, programi kullanabilirsin...

• Takıma katılmanın basit bir yolunu buldum.

Climateprediction için bu sayfadan:http://climateapps2.oucs.ox.ac.uk/cpdnboinc/team_display.php?teamid=7036
    WCG için bu sayfadan:http://www.worldcommunitygrid.org/team/viewTeamInfo.do?teamId=F2NQLKN7FS1
    Einstein için bu sayfadan:http://einstein.phys.uwm.edu/team_display.php?teamid=8598
    SETI için bu sayfadan:http://setiathome.berkeley.edu/team_display.php?teamid=134189

Join demeniz yeterli. Birde WCG için şunu farkettim, uygulamaya katılabilmek için öncewww.worldcommunitygrid.org adresine gidip kullanıcı adı ve şifre almalı daha sonra bu uygulamaya katılırken bunu girmelisiniz. WCG'de kendi sayfanıza gitmek içinde My Grid satırı açılıyor sol tarafta ona tıklamalısınız.

Xtremesystems'in bu arada WCG'de takımında 703 kişi varmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 3 Ekim 2007; 23:58:55 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SiYaHıMSı

daha sonradan farkında olmadığım birşeye tıkladım ne bu diyede demekki oymuş ama aratıp takımlara katıldım fakat bi terslik var sanki sürekli ''Downloading work from server'' yazıyor bi problem yok sanırım

O sana gönderilen işler, program onları CPU'na hesaplatıp geri gönderecek. Gelen dosya boyutunuda transfers sekmesi var oradan görebilirsin.
  • yaptım birşeyler ama bilmiyorum herhalde oldu neyse sonuçlarını sabaha görecez sağolun yardımlarınız için iyi geceler
  • @ Siyahımsı

Tasks sekmesinde projenin üstüne bir kere tıklayınca sol tarafta Show Graphics satırı aktif olacak ona tıkladığında bir dünya grafiği çıkıyorsa hesaplama yapmaya başlamış demektir. Birde takıma katılmadın sen henüz onu hatırlatayımda. Yukarıdaki verdiğim linkten kolayca katılabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoolnQuiet -- 4 Ekim 2007; 0:22:46 >
  • yeni psu bekliyorum , gelsin katılırım aranıza
    zaten 7/24 açık hep bilgisayar , bari bi işe yarasın
  • Ben o programla bilimin iyi tarafına yardım edebileceğimi bilsem evimdeki 2 bilgisayara da kurarım.Ama inanamam asla buna.Adamların ne yaptıkları belli değil...
    Ya 2 gün sonra kafama benım bılgısayarımda şekillenmiş bir bombayı atarlarsa ?
    Günümüzde o kadar çok şey oluyoki.Artık salgın hastalıkların bile birilerinin yüzünden olduğuna inanıyorum.
    Aids in çözümünün bulunamaması felan gibi...
    Herneyse.
  • @CoolnQuiet,

Siz tam bir işlemci fanatiğisiniz gördüğüm kadarıyla. Gerek yazılarınız, gerekse çalışmalarınız olsun hep işlemciler üzerine. Kendinizi ilgi duyduğunuz bir alana kanalize etmeniz ve başarılı olmanız gerçekten çok güzel, tebrik ediyorum.

Bilgisayarım overclock lu olacak ama fazla voltaj vermedikçe ısı sorunu fazla oluşmaz diye tahmin ediyorum. Stok fanıyla bile gelen işlemlerin üstesinden gelebilir sanırım. Ki bilgisayarı hiç kapatmayan (arka planda flashget, online MMORPG oyun açık halde) birisi olarak işlemcimi böyle bir uygulama için feda edebilirim

Cuma günü bende aranıza katılıyorum inşallah.

• quote:

Orjinalden alıntı: k2fg9

Ben o programla bilimin iyi tarafına yardım edebileceğimi bilsem evimdeki 2 bilgisayara da kurarım.Ama inanamam asla buna.Adamların ne yaptıkları belli değil...
    Ya 2 gün sonra kafama benım bılgısayarımda şekillenmiş bir bombayı atarlarsa ?
    Günümüzde o kadar çok şey oluyoki.Artık salgın hastalıkların bile birilerinin yüzünden olduğuna inanıyorum.
    Aids in çözümünün bulunamaması felan gibi...
    Herneyse.

Dostum dedik ya, askeri çalışma yapılmıyor diye. Ayrıca çalışan uygulamaların ne yaptığınıda görebiliyorsun. WCG ile de bir kaç hastalığın ilacı bulunduğuda bir gerçek. xtremesystems takımının WCG'de 703 üyesi var yahu daha ne diyeyim ki ben. Katılmak istemiyorsan kimse zorlayamaz seni tabii ki. Tercih sana kalmış.

• Pekii bu tamamen HAYIR amaçlı mı? Bu programa katılanların hiç bir menfaati yok mu (mani menfaat dışında)
  • Evet dostum, yok. Elde edilen neticeler açıklanıyor zaten, BOINC vasıtasıyla elde ettik diye ve tamamıyle gönüllük esasına dayanıyor. Para felan dönmüyor yani bu olayda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrRain

@CoolnQuiet,

Siz tam bir işlemci fanatiğisiniz gördüğüm kadarıyla. Gerek yazılarınız, gerekse çalışmalarınız olsun hep işlemciler üzerine. Kendinizi ilgi duyduğunuz bir alana kanalize etmeniz ve başarılı olmanız gerçekten çok güzel, tebrik ediyorum.

Bilgisayarım overclock lu olacak ama fazla voltaj vermedikçe ısı sorunu fazla oluşmaz diye tahmin ediyorum. Stok fanıyla bile gelen işlemlerin üstesinden gelebilir sanırım. Ki bilgisayarı hiç kapatmayan (arka planda flashget, online MMORPG oyun açık halde) birisi olarak işlemcimi böyle bir uygulama için feda edebilirim

Cuma günü bende aranıza katılıyorum inşallah.

PC içindeki parçalardan en ilgi çekici olanları CPU ve Ekran kartları zaten bana göre. Oyun oynamayı sevmediğim için ekran kartı seçeneğinin bir anlamı kalmıyor. Geriye bir tek CPU kalıyor. CPU'ların uzun süren piyasaya sürülmeleri de insanı sıkmıyor değil, Kasım ayını iple çekiyorum mesela penryn ve phenom kapışması nasıl olacak diye. Kasım ayı gelsede bende yeni bir inceleme yayınlasam.

• 4 ay kadar katkıda bulundum bende ama sonunda canımı sıktı boinc.

o program bug dolu. kullanacak arkadaşlara sabır dilerim...
  • quote:

@ Siyahımsı

Tasks sekmesinde projenin üstüne bir kere tıklayınca sol tarafta Show Graphics satırı aktif olacak ona tıkladığında bir dünya grafiği çıkıyorsa hesaplama yapmaya başlamış demektir. Birde takıma katılmadın sen henüz onu hatırlatayımda. Yukarıdaki verdiğim linkten kolayca katılabilirsin.

oralara tıkladım ben sanırım 3 farklı yerden takıma katılmış durumdayım ama hala hesaplama yaptığı konusunda şüpheliyim statistic de birşey yok fakat programın girişinde %13 felan diyor sanırım birşeyler yapıyorum işlemci kullanımı full akşamda bırakmıştım ama sabaha kapılı buldum bilgisayarı şu sıralarda bu sorun belirdi
  • quote:

Dostum dedik ya, askeri çalışma yapılmıyor diye.

İşte onu bilemezsin arkadaşım.
    Herneyse birilerine yardım etmek isteyenler varsa www.fighthunger.org .
  • bu tip proglamların çoğu amerika ve avrupa kaynaklı. diğer şüpheyle yaklaşan arkadaşlar gibi ben de bunlara şüpheyle bakıyorum. ekranda gösterdiği faydalı amaca hizmet ettiğinin bir kanıtı yok, yani buna bakarak şeffaf olduğunu söyleyemeyiz. ben amerika kaynaklı herşeye şüpheyle bakıyorum artık.
  • bi süre deneyeceğim...

@coolnquite

eminsin değil mi 100-200 mb'ı geçmez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 4 Ekim 2007; 13:14:52 >
  • internet band genişliğimi ne kadar kullanıyor ?
  • Dedik ya arkadaşım 100-200 mb. diye. Konuyu hiç okumadan daldın herhalde. Ben 4 uygulamayada katılıyorum ve kotalı internet kullanıyorum bende ve bugüne kadar hiç sorun olmadı, yani kotam biranda dolmadı hiçbir zaman. Ama indirilen verileri takip ettiğim kadarıyla bunun o kadarda korkulacak birşey olmadığı sonucuna vardım. En iyi neticeye siz kendiniz deneyerek varabilirsiniz.

Bu arada bizim takıma kimse katılmamış yahu? Neden acaba. Donanımhaberi tek başıma temsil edicem anlaşılan
  • ben üye olmuş olmam lazım ama olmamışta olabilirim ama programda team donanimhaber yazıyo ben bu işten hiçbişe anlamadım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.