Şimdi Ara

dolar ne olacak böyle yahu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1,360,000 yaptık elimizi sürüp bozamıyoruz kardeşim battık beeee

• İmzamdaki Bilgisayarı toplarken (120'lik disk hariç) Dolar 1.700.000 küsür idi. Şimdiki hale bakınca ne zarar etmişim ya. Hem artık parçalar demode oldu hem de dolar çöktü. Bugün satmaya kalksam çift taraflı zarar.
  • önceden dolara yatırım yapanlar battı
    dolar borcu olanlar yasadı
  • yaa ben bilgisayar alsam iyi be servetimi yatırdım bırak onu babamın parasını 1,360,000 tan yaptım bir oradan giriyor birde adama faizinide ödeyeceğiz oradanda çakılacaz
  • fiyatlar çok yakın zamanda yükselcek hiç merak etmeyin yıllardır bu işlerle uğraşırım hep aynı şey olur fakat birazdaha düşmesi lazım $ in
  • 1 dolar 1 ytl ye eşit olsun
  • BİR YÖNDEN İYİ OLUYOR..
    ÖNCEDEN İYİYDİ MİLLET
    PARANI YATIR DOLARA
    ARTSIN PARA KAZAN ÇALIŞMADAN...
    YOK ARTIK KEŞKE HERKEZ PARA SAKLAMAK YERİNE YENİ İŞSAHALARI AÇIP İŞ İMKANI SAĞLASA
    AMA ALIŞMIŞIZ
    quote:

Orjinalden alıntı: frkms

1,360,000 yaptık elimizi sürüp bozamıyoruz kardeşim battık beeee
  • Merke bankasının ya faiz oranlarını düşürmesi gerekiyor yada dolar alımı yapması. ilki daha mantıklı . atık müdahele şart firmalar müthiş zarar ediyor. istihdam sağlamak lazım istihdam
  • Devalasyon gelior ona gore...
    demedi demeyin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kontendoo

fiyatlar çok yakın zamanda yükselcek hiç merak etmeyin yıllardır bu işlerle uğraşırım hep aynı şey olur fakat birazdaha düşmesi lazım $ in

iyide dolar yıllardır düşük zaten
  • doların düşük olduğunu nerden çıkardınız ya ... normal seviyede
    yok devalasyon yok ihracatcılar zarar ediyor .... piyasa şartlarına tüm dünya uyum sağlıyor bi biz uyumsuz. ona göre yeni stratejiler geliştir ne işin.
  • ülkenin parası değer kazanıyor olması neden zorunuza gidiyor anlamıyorum.. walla ülke kurtulsun ben batmaya razıyım... düşünün bi, değişien fazla bişey yok ekonomide ama kişi başına düşen milli gerlir artıyo dolar bazında, hemde dış borcumuz azalıyo lira bazında... bi taşla iki kuşşş
  • quote:

Orjinalden alıntı: ege_

quote:

fiyatlar çok yakın zamanda yükselcek hiç merak etmeyin yıllardır bu işlerle uğraşırım hep aynı şey olur fakat birazdaha düşmesi lazım $ in

iyide dolar yıllardır düşük zaten

kardeş dalgamı geçtin anlamadım bu mesajını çünkü ben en son marka bilgisayar aldığım zaman (acer aspire 6400) dolar 330 bin TL

• quote:

Orjinalden alıntı: kibarfeyzo

ülkenin parası değer kazanıyor olması neden zorunuza gidiyor anlamıyorum.. walla ülke kurtulsun ben batmaya razıyım... düşünün bi, değişien fazla bişey yok ekonomide ama kişi başına düşen milli gerlir artıyo dolar bazında, hemde dış borcumuz azalıyo lira bazında... bi taşla iki kuşşş

tmeseajına kelimesi kelimesine katılıyorum benim cebimdeki dövizin pul olmasina ben raziyim yeterki TL değer kazansın

• quote:

Orjinalden alıntı: manyak

BİR YÖNDEN İYİ OLUYOR..
    ÖNCEDEN İYİYDİ MİLLET
    PARANI YATIR DOLARA
    ARTSIN PARA KAZAN ÇALIŞMADAN...
    YOK ARTIK KEŞKE HERKEZ PARA SAKLAMAK YERİNE YENİ İŞSAHALARI AÇIP İŞ İMKANI SAĞLASA
    AMA ALIŞMIŞIZ
    quote:

Orjinalden alıntı: frkms

1,360,000 yaptık elimizi sürüp bozamıyoruz kardeşim battık beeee

Bu ne demek yahu? Yatırım yapmak herkesin en doğal hakkı. Yatırım yapmanın belli bir riski var ve parasıyla yatırım yapan da bu riski göze alıyor. Ayrıca dolara yatır yat gibisinden bir olay olmaz, senin dediğin zamanlarda türk lirasına %50'ye kadar faiz verilirken dolara bazı bankalarda çok komik faizler veriliyordu.

Ayrıca devalasyon değil devalüasyon...

• ya ulke kurtuluyor ama biz batiyoz be abi..1500-1600 dan yaptik simdi haline bak.direk battik.
    gerci aglamaz deymez hayat...
  • cari açığın fırladığı bi dönemde doların bu kadar düşmesi hem hayra alamet diil hem de kötü bişey.
  • ikinizin de ekonomiden anlamadığı belli
    buarada hiç unutmam. ilk okuldaki ilk dersimde Türkiyenin en saygın ekomomi hocası (ismi lazım diil) demiştiki. ekonomiyi sadece okuyan anlar. bu konuda eğitim almamış herkesin yorumu yalnışıtır. kulakları çınlasın

quote:

quote:

ülkenin parası değer kazanıyor olması neden zorunuza gidiyor anlamıyorum.. walla ülke kurtulsun ben batmaya razıyım... düşünün bi, değişien fazla bişey yok ekonomide ama kişi başına düşen milli gerlir artıyo dolar bazında, hemde dış borcumuz azalıyo lira bazında... bi taşla iki kuşşş

tmeseajına kelimesi kelimesine katılıyorum benim cebimdeki dövizin pul olmasina ben raziyim yeterki TL değer kazansın

• quote:

Orjinalden alıntı: Always0007

ikinizin de ekonomiden anlamadığı belli
    buarada hiç unutmam. ilk okuldaki ilk dersimde Türkiyenin en saygın ekomomi hocası (ismi lazım diil) demiştiki. ekonomiyi sadece okuyan anlar. bu konuda eğitim almamış herkesin yorumu yalnışıtır. kulakları çınlasın

quote:

quote:

bizi biraz aydınlatta neden hatalı olduğumuzu bilelim öyle ortaya laf atıp kaçmakla olmaz bu işler

• eh eh, bizde ilk başta battık yahuu, 1700den almıştık 1500 altına düştü bozduk :-) ... walla bende hareketlenme bekliyorum ama öyle abartı miktarda değil o yüzden tl faizler devalüasyonu kotarır gibime geliyo ... yani kar edemesende zarar etmezsin ...
    bu arada döviz olayında ben gözümü kapadım bütün $ ları bozdum ... şu anki ABD hükümetine hiçbir konuda güvenmiyorum kendi paralarının değerini düşürmek için ellerinden geleni ardlarına koymazlarken ben o paraya yatırım yapmam hele bir de euro gibi bir alternatif varken ... AB savaşa girsin onu da bozarım ...

ama cari açığın arttığı dönemde dövizin değer kaybetmesi gerçekten çok ilginç ... bi tarafımızda patlamaz inşalla ...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.