Şimdi Ara

Dolandırıldım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba beyler. Öncelikle ak47 Vulcan factory new skinim vardı. Bunu 80 dolara birine satıcaktım. Adam bana aracı bulmamı bunun da arkadaş listemden olmasını söyledi. Bende yakın arkadaşıma söyledim. Oda tabii ki dedi. Adama bana paypaldan parayı attığını söyledi. Paypalıma baktım ve arkadaşıma para yok sende kalsın atma adama falan dedim. Oda benim işim var al atıyım sende kalsın dedi. Bende gerek yok atma dedim ki o arada adam adını ve resimini benim adım ve resmimle aynı yapmış. Arkadaşım da benim yerime ona atmış skini. Geri alma şansımız var mı ? Ben hem ingilizce hem de türkçe ticket attım ssleriyle birlikte falan ama. Yardımlarınız ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim

https://store.donanimhaber.com/36/40/ad/3640ade0096bd39fbc630bc186675f65.png
     Dolandırıldım

Resim arkadaşın kandırıldığımızı anladıktan sonra takas geçmişinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cansener -- 5 Mart 2015; 22:32:50 >

• Geçmiş olsun. Çok kolay ve yaygın bir scam yemişsiniz, keşke arabulucu dediğin kişiyi sağlam seçseydin. Takas konularında tecrübeli biri olsa şuan Vulcan elinde duruyor olurdu. Bu tarz konularda steam'den pek destek görülmüyor. Sonuçta "Gift" olarak işaretleyerek gönderiliyor. Steam sana paranı aldın ya da almadın diye sormaz.
  • Sercio7 S kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercio7

Geçmiş olsun. Çok kolay ve yaygın bir scam yemişsiniz, keşke arabulucu dediğin kişiyi sağlam seçseydin. Takas konularında tecrübeli biri olsa şuan Vulcan elinde duruyor olurdu. Bu tarz konularda steam'den pek destek görülmüyor. Sonuçta "Gift" olarak işaretleyerek gönderiliyor. Steam sana paranı aldın ya da almadın diye sormaz.

Şu arabulucu dediğiniz kişiye güvenmemizi sağlayan etken nedir? Valve tarafından onaylanmış kişiler mi anlamadımki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Mustafa kullanıcısına yanıt
    Arabulucu olan kişi benim normalden de tanıdığım arkadaşım. Boş anıma denk geldi sana atmak istedim falan dedi. Ki hata da bende bir yandan alıcaksan benden alıcaksın demeliydin adama.
    Uzun zamandır trade işleri ile uğraşan kişiler ve ortamda kabul görmüş güvenilir kişiler var, bu kişiler yapıyorlar. Kimisi belli komisyonlar alıyor,kimisi hediye edersen alıyor, kimisi yardım amaçlı yapıyor. Valve'nin onayladığı diye birşey yok arkadaşlar. Valve zaten bu itemleri parayla satma olayına karşı, dolayısıyla böyle bir onaylı kişi olma durumu yok. Forumda da yapan ve yapmak isteyenler var, arkadaş bu konuyu o yüzden açtı zaten. Konu içeriğinde de liste oluşturacak. Başvuran arkadaşlar var muhtemelen onlarda kısa bi zaman sonra listeye eklenirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercio7

Uzun zamandır trade işleri ile uğraşan kişiler ve ortamda kabul görmüş güvenilir kişiler var, bu kişiler yapıyorlar. Kimisi belli komisyonlar alıyor,kimisi hediye edersen alıyor, kimisi yardım amaçlı yapıyor. Valve'nin onayladığı diye birşey yok arkadaşlar. Valve zaten bu itemleri parayla satma olayına karşı, dolayısıyla böyle bir onaylı kişi olma durumu yok. Forumda da yapan ve yapmak isteyenler var, arkadaş bu konuyu o yüzden açtı zaten. Konu içeriğinde de liste oluşturacak. Başvuran arkadaşlar var muhtemelen onlarda kısa bi zaman sonra listeye eklenirler.

Ee tamam da güvenilir dediğin şeyi steamrep ile mi ölçüyon yani bu arabulucu dediğiniz olay illa ki patlak verir gibi geliyo internet ortamında güvenilir diye bişey yok

• Arkadaşın trade onayladı, e mail onayında da mı anlamadı scam yediğini? Steam supportun bir şey yapabileceğini sanmıyorum. Çünkü özellikle gift olarak yolladığını onaylıyorsunuz trade ekranında.
  • 1 hafta önce yaygın trade hileleri diye bir konuda arkadaş bahsetmişti bu tuzaklara düşmeyin diye . Keşke sizde görmüş olsaydınız o konuyu .
    Geçmiş olsun umarım alırsınız silahınızı .
    Steam rep, csgolounge rep falan bunlar kolayca yükseltilebilir şeyler. Misal forumda çok alış-satış yapan arkadaşlar var. Senelerdir burada olan güvenilir kişiler. Bunlar yapabiliyor ancak herkeste yapmıyor sırf bu kriterlere sahip diye.
  • Benim olayim zaten parada pulda degil. Bu skin bana hediye gelmisti de bu sistem cok yanlis degil mi sizce de ? Millet her gun boyle parayi kiriyor ama kimsr buna dur demiyor. Bu kisiler trade ban vs. yemiyor...

• keşke foruma dolandırılmadan önce girip konuma bir göz atsaydınız

geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi S,W,A,T -- 5 Mart 2015; 23:15:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cansener

Benim olayim zaten parada pulda degil. Bu skin bana hediye gelmisti de bu sistem cok yanlis degil mi sizce de ? Millet her gun boyle parayi kiriyor ama kimsr buna dur demiyor. Bu kisiler trade ban vs. yemiyor...

sorun surda basliorki steam zaten black market denen bu el altindan satis olaylarini onaylamior ve engellemek icin elinden geleni yapiyor yani sen adamlarin zaten onaylamadigi yolu secior ve parani yada silahini kaptiriorsun adamlarda biz sizi uyardik bunu onaylamioruz engellemye calisiyoruz yapilicak bisi yok diyip aradan cekiliorlar kaldiki haklilarda steam market harici 2. sahislara silah satmak giib bir secenek yok

guvenilir kisiler nasil secilior derseniz zaten her onune gecene herkez middleman lik yaptirmior ornegin forumda 10k+ enverterysi olan surekli al sat yapan yani bu isin ticaretini yapan ve belli bir agirligi ve ismi olan kisiler secilior ki insanlarin 3 kurusuna goz koyulmasin koyulursada herkez duysunki islerine engel olunsun die.

yapilacak tek sey guvenilir middleman bulmak cok dikkatli olmak bu konuda steamin bana gore hic bir sucu yada sorumlulugu yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.